BK MLADA BOLESLAV
29. 1. 2014 | Daniel Langer

Benátky přerušily boleslavskou sérii, rozhodla druhá třetina

45., středa 29. 1. 2014
Ml. Boleslav - Benátky n. J. MBL - BEN
M l. B o l. – Na toto utkání budou chtít Bruslaři hodně rychle zapomenout. Domácí mužstvo od úvodních minut tahalo za slabší konec pomyslného provazu. Herní převaha Benátek dostala reálné vyjádření ve druhém dějství, které hosté vyhráli v poměru 3:0. Svěřenci trenéra Výborného dokázali už jen pouze korigovat zásluhou Melanda, nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře.
Ml. Boleslav: Will – Ovčačík, Protivný, Němeček, Toman, Meland, Bohunický, Jindra – Mikulík, Broš, Klimenta – Jarůšek, Lenc, Nouza – Látal, Musil, Starý – Kubica
Benátky n. J.: Schwarz – Říha, Ulrych, Kajínek, Jánošík, Pyrochta, Pabiška – Jonák, Dušek, Bárta – Kica, Skořepa, Zacha – Krejčík, Skalický, Špaček – Vařecha, Plodek, Klimt – Maďa
Branky a nahrávky: 42. Meland (Látal, Kubica) – 21. Bárta (Dušek, Jonák), 34. Zacha (Kajínek, Skořepa), 37. Špaček. Rozhodčí: Schmejkal, Zubzanda – Gerhát, Hynek. Vyloučení: 2:7, navíc Jonák (BEN) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2135. Střely na branku: 39:22.

Fotogalerie

Komentář

Aktivněji vstoupili do utkání Benátečtí, kteří na sebe od prvních okamžiků upozorňovali hbitým pohybem. Herní plán hostujícího mužstva byl poměrně jednoznačný. Svěřenci trenéra Pešána se pokoušeli soupeře vystavit mimo hru a ohrožovat branku Mladé Boleslavi tak, jak jen to bude možné. Především v první polovině utkání se tento záměr dařil, Benátečtí byli častěji na puku, v cestě k otevření střeleckého účtu střetnutí byl ale jistý Will. První velká šance na sebe dlouho nenechala čekat, paradoxně se sborový údiv nesl na tribunách za Schwarzovou svatyní.

Ve zdánlivě bezvýchodné pozici za brankou se ocitl Musil, jenž přetlačil svého strážce a poslal kotouč na brankoviště. Tam se ho chopil osamocený Milan Mikulík, své zakončení ale nasměroval jen podél vzdálenější tyčky. Benátky kontrovaly střeleckým pokusem Jánošíka, jenž zpoza kruhu nedokázal poslat puk do síťky. Bruslaři s postupujícím časem dokázali najít na vysunuté napadání odpověď a šancí před hostující brankou přibývalo. V té největší se ocitl agilní Mikulík, jenž si vyzvedl kotouč zpod hromady těl a jen skvělý zákrok Marka Schwarze zabránil skákavé ráně v cestě do branky.

Po síréně ale byl závěrečný tlak Boleslavi zapomenut, na led se vrátily Benátky z úvodu zápasu. Hosté vletěli do útočného pásma jako hurikán, na Willa letí ostrá střela. Boleslavský brankář ale neposedný kotouč ve výstroji neudržel a Michal Bárta už měl hodně usnadněnou situaci. Hra celku z města automobilů utrpěla vážnou trhlinu, která se už zacelit nedokázala. Bez svých obvyklých lídrů si Boleslavští v útočném pásmu nevěděli rady. Nevyužita zůstala i přes minutu dlouhá dvojnásobná přesilová hra, domácí tým vyprodukoval pouze dva nepřesné pokusy Tomana.

To hosté si vedení na ledě dlouho neporaženého mužstva viditelně užívala. Po sporném zákroku přišel při jednom z útočných výpadů Tomáš Klimenta a hosté a okamžitě obrátili hru. Podél mantinelu ujíždíjící Pavel Zacha se rozhodl pro sobecké řešení a zakončil. Toto rozhodnutí se ukázalo býti správným, puk totiž zaplul těsně pod horní tyčku Willovy branky. Aby toho nebylo málo, atakovaný Ctirad Ovčačík nezvládl rozehrávku a místo nastřelení po mantinelu dokázal překvapit domácího brankáře. Vstřelená branka byla připsána Danielu Špačkovi. Boleslav tak odehrála dost možná nejhorší třetinu letos.

V kabině musel František Výborný své svěřence polít živou vodou, ti si totiž měli brzy dokázat, že Marek Schwarz je k překonání. Na modré čáře Eric Meland chytře využil clony, kterou zařídil Zdeněk Kubica a přesnou střelou překvapil do té doby bezchybného benáteckého brankáře. Hosté ale neměli výraznější potíže dále udržovat pohodlný náskok. Mladá Boleslav se pokoušela přelstít soupeřovu obranu individuálně, to se ale proti do těla hrajícím Benátkám nedařilo. Domácí po zásluze přišli o svou sérii a zároveň tři body.

Ohlasy trenérů

Marian Jelínek, BK Mladá Boleslav: Benátky začaly velmi dobře, přijely s kvalitním týmem hrát agresivní hokej a uspěly. Tím spíš, že se jedná o hypotetického soupeře pro play-off, jsme chtěli vyhrát, ale v koncovce jsme předvedli velkou nemohoucnost. Ukázalo se to i v přesilových hrách pět na čtyři, pět na tři… Ani jednou se nám nepodařilo vstřelit branku. Jediné pozitivum vidím v tom, že jsme ve třetí třetině konečně začali hrát to, co jsme hrát měli, z čehož padla i Melandova branka. Ale dál už nám hokejový bůh nepřál, ačkoliv šance jsme měli. Hodně se projevilo, že nehráli Výborný, Broš, Pabiška a další. Máme v týmu sice samozřejmě ještě další zkušené hráče, ale nikdo z nich, nebo vlastně obecně nikdo z nás, nepočítal s tím, že to budeme takhle lepit, a proto je zvlášť v těch přesilových hrách teď jistá nesehranost vidět.

Filip Pešán, HC Benátky nad Jizerou: V posledních zápasech jsme se prezentovali aktivní hrou, o kterou jsme se snažili i tentokrát. Dařilo se nám to dvě třetiny, pak jsme dostali smolnou branku, která domácí nakopla, a my měli s Boleslaví plné ruce práce. Jsme rádi, že jsme to nakonec uhráli. Dařilo se nám dostávat obránce soupeře pod tlak a padly z toho tři branky, klukům musím poděkovat a pogratulovat k výhře. Boleslav jsme porazili poprvé v historii a doufám, že to nebylo naposled.

Související články

Aktuality

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.

25.09.2020

Junioři nehrají

Oba víkendové zápasy juniorů (proti Třinci a Havířovu) byly odloženy. Náhradní termíny prozatím nebyly stanoveny.

24.09.2020

Se Spartou na ČT

Zápas v neděli 27. září mezi BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha bude od 17:20 vysílat ČT Sport.

23.09.2020

Zápas B týmu odložen

Utkání mladoboleslavského B týmu proti Vlašimi, které se mělo hrát ve ŠKOENERGO aréně v sobotu 26. září od 17:30 hodin, bylo odloženo na neurčito.

23.09.2020

Zápas dorostu odložen

Utkání dorostu mezi Mladou Boleslaví a Libercem, které se mělo uskutečnit ve ŠKOENERGO aréně ve čtvrtek 24. září od 18 hodin, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven

21.09.2020

Bruslaři hosty debaty

Radim Vrbata a Václav Nedorost přijali pozvání sportovního redaktora Pavla Petra a usednou jako hosté do pořadu Za zrcadlem. V úterý 22. září od 18 hodin v Zrcadlovém sále zámku Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, ve které budou i suvenýry BK Mladá Boleslav. Roušky je nutné mít s sebou.

×
Dnes v 17:00 | Jun.
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav