BK MLADA BOLESLAV
10. 8. 2007 | Jitka Čechová

Ani šest gólů na vítězství nestačilo

příp., pátek 10. 8. 2007
Ml. Boleslav - Kladno MBL - KLA
M l a d á B o l e s l a v - Krátce po zahájení první třetiny se nad mladoboleslavskou hokejovou halou doslova a do písmene zatáhla mračna. Proudy vody dopadaly na její plechový strop, blesky osvětlovaly i ty nejtmavší kouty a mohutné hromobití přehlušovalo jinak dost hlučnou skupinku malých fanoušků. A chmury z nepěkného počasí se našemu týmu juniorů rozhodně rozptýlit nepodařilo.
Ml. Boleslav: Tůma (10. Hrubý) – Maršík, Bílek, Jaroměřský, Houser, Penniger, Malý, Soukup – Chochola, Hrdlička, Protasenja – Zoller, Protivný, Loskot – Krejčík, Hodaň, Mišner – Milotinský, Antončík, Soukup – Tondr, Chamrád, Martínek – Koumal, Klaban
Kladno: Bína – Stehlík, Souček, Kužel, Dostál, Hrdlička, Melka – Vyskočil, Bláha, Hoffman – Havel, Křevelka, Drda – Hlušička, Procházka, Valský – Černák, Veselý, Petráček – Šmíd, Eitler
Branky a nahrávky: 14. Protasenja (Hrdlička), 28. Loskot (Tondr), 31. Malý, 35. Protasenja (Chochola), 44. Protasenja (Jaroměřský, Mařík), 51. Chamrád (Loskot) - 1. Valský (Procházka), 7. Hoffman (Melka), 9. Hoffman (Melka, Bláha), 9. Procházka (Melka, Čermák), 23. Hoffman, 40. Hlušička (Valský), 49. Melka (Kužel) Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 40.

Komentář

Prakticky hned od prvního vhazování bylo znát, že naši hosté mají poměrně slušnou převahu, kterou chtějí také dát patřičně na odiv. Hned v první minutě zápasu se po chybě v domácí obraně dostal k puku hostující Procházka, který přihrál svému spoluhráči na pravém křídle Valskému. Ten už jen bez problémů zakončil do odkryté Tůmovy brány. Že Kladenští nemíní zůstat pozadu v žádném směru se ukázalo krátce na to, když jeden z hostů fauloval Tondra, který se jako první z domácích pokoušel o překonání brankáře Bíny. Nejenže hosté nepustili během přesilové hry své soupeře do žádných vážnějších šancí, ale krátce po návratu pykajícího Petráčka sami opět skórují. Růžek domácí brány tentokrát trefuje Hoffman po nahrávce Melky. Další dvě střely, a to ve velice krátkém sledu, končí taktéž v naší bráně. V 9. minutě se v kladenské první přesilovce podaří puk vsítit opět Hoffmanovi, o necelých dvacet sekund později pak úspěšně střílí Procházka. Tůma proto opouští své místo v brance a podstupuje jej svému kolegovi Hrubému. Za domácí tým pak poprvé, krátce před koncem první třetiny, skóruje Protasenja, který po fatální chybě v obraně Kladenských přejel takřka sám přes celé hřiště a bez problémů zakončil.

Zhruba jedna minuta trestu z první třetiny zbyla kladenskému bekovi a přibližně třicet vteřin po zahájení třetiny druhé se k němu připojuje jeho spoluhráč. Hráči Mladé Boleslavi tak mají více než třicet sekund hry pěti proti třem. Tuto šanci ale maří domácí Maršík, když o osm sekund později usedá na trestnou lavici také. Přesilovou hru ale po návratu svého prvního vyloučeného využívají naši soupeři, když po sólové akci střílí gól Hoffman. Domácí tentokráte ale odpoví mnohem rychleji. To když Loskot po přihrávce Tondra využívá zmatku před branou Kladenských a dává gól. Jen několik sekund na to si málem domácí připsali další, ale protože už bylo odpískáno, branka nebyla uznána. Chuť si ale naši hokejisté spravují přesně v polovině zápasu, kdy hned po vhazování pálí Malý a prostřeluje hostujícího brankáře. O čtyři minuty se pak opět prosazuje náš hráč. Protasenja, který je dočista opomenut kladenskými obránci, dává gól na 5:4 a naděje domácích tak ožívá. Dojem skvělé hokejové podívané pak trochu zkazí zákeřný faul kladenského Melky, který napadne Loskota, po němž na ledě zůstává krev. Vyrovnávací zasloužený gól ale nepřichází, krátce před koncem druhé třetiny naopak náskok hostů zvyšuje Hlušička.

Stejně jako domácí zahajovali druhou třetinu v početní převaze, zahajuje tak poslední část utkání kladenský tým. Naštěstí pro domácí ji ale nevyužívá. Naopak se po vyloučení hostujícího Petráčka prosazuje za Středočechy Protasenja. Od této chvíle se převaha a houževnatost jednoznačně přelévá na stranu domácích, ale snad v přespřílišné snaze o vyrovnávací gól, opomíná boleslavská obrana osamoceného Melku, který pak v klidu přejede polovinu hřiště a náskok opět navýší. Poslední branka, která v zápase padla, skončila v bráně hostů deset minut před koncem zápasu. Vstřelil ji Chamrád po nahrávce Loskota. Zbytek zápasu se pak domácí tým urputně snažil o vyrovnání, ale stejně tak urputná byla i kladenská obrana.

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.