BK MLADA BOLESLAV
bar4, 
Jihlava - Ml. Boleslav JIH - MBL
Jihlava: Navrátil - Posmyk, Rosendorf, Musil, Vacek, Cirhan, Chaloupka, Pekárek, Kolda - Dzurik, Pometlo, Kotlík - Brabec, Novák, Dvořák - Kuřítko, Zeman, Malec - Polcar, Šaršok
Ml. Boleslav: Hrubý - Bílek, Jaroměřský, Strnad, Malý, Maršík - Rod, Chochola, Havlíček - Janček, Loskot, Chamrád - Krejčík, Protasenja, Tondr - Bříška, Jáchym
Branky a nahrávky: 4. Kuřítko (Musil), 58. Dzurik (Pometlo) - 15. Bříška, 30. Protasenja (Malý), 56. Havlíček, 57. Chamrád (Loskot). Rozhodčí: Polák - Held, Hudáček. Vyloučení: 7:6, navíc Rod (MBL) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 110. Střely na branku: 23:41. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4.

Komentář

Tempo první třetiny naprosto odpovídalo duelu play-out. Obě mužstva nepředváděla nijak líbivý hokej, hra byla pomalá a šancí bylo jako šafránu. Přeci jen se hrstka diváků na Horáckém zimním stadionu dočkala dvou přesných zásahů. Ve 4. minutě poslal domácí juniorku do vedení Jaroslav Kuřítko, který utnul mladoboleslavský tlak, ujel po levé straně v oslabení a střelou švihem propálil Martina Hrubého – 1:0. Také hosté se mohli radovat z jedné vstřelené branky. V polovině 15. minuty si mezi kruhy nabruslil Kamil Bříška a jeho pokus skončil v jihlavské síti – 1:1.

Ani druhá dvacetiminutovka nepřinesla oživení, ospalý projev obou celků pokračoval. V osmadvacáté minutě se do vyložené šance dostali Mladoboleslavští. Ivan Strnad v dvojici s Lukášem Havlíčkem ujížděli úplně sami na jihlavského gólmana Navrátila. Dvakrát si vyměnili kotouč a před Havlíčkem zívala odkrytá branka. Jeho zakončení ovšem na brankové čáře dokázal zázračně na poslední chvíli vytěsnit koncem hole.

Za necelé dvě minuty už hosté nedůslednost domácí obrany potrestali. Akci dva na jednoho zakončil individuálně Anatolij Protasenja a poslal hosty do vedení – 1:2. Minutu před koncem druhé části mohli mladoboleslavští junioři svůj náskok navýšit, aktivní Havlíček ovšem nedokázal opět usměrnit kotouč do odkryté jihlavské branky.

Domácí v poslední třetině sice stáhli hru na tři pětky, ovšem hosté si pozorně hlídali svoji modrou čáru a tu a tam vyrazili do brejku. Ve 43. minutě měli boleslavští junioři velkou šanci ve své přesilovce, ale Lukáš Tondr trefil z levého kruhu pouze tyč Navrátilovy branky. I v dalších minutách měl více práce jihlavský gólman než jeho protějšek. V 56. minutě si však za svoje záda nešťastně srazil nahození Lukáše Havlíčka z nulového úhlu – 1:3.

Za další minutu a třináct sekund přidal čtvrtý zásah hostů Aleš Chamrád – 1:4. Že se poslední pětiminutovka brankově vyvedla, potrhl svojí trefou z 58. minuty Tomáš Dzurik, který úspěšně zakončil akci dva na jednoho ve spolupráci s Pometlem – 2:4. Hosté již dvoubrankové vedení udrželi a zaslouženě si odvážejí všechny tři body.

Ohlasy trenérů

Luděk Bukač ml. (Mladá Boleslav): „My jsme dobře věděli, že Jihlava se ke konci sezony zvedla, že odehrála slušné výsledky, ale ať jsme říkali, co jsme říkali, naši borci zápas podcenili. Po první třetině jsme museli udělat vítr v kabině, naše hra se potom trochu zvedla, ve druhé části jsme se trochu uklidnili, věděli jsme, že pokud budeme trpěliví a budeme čekat, góly dáme. Ale ta úroveň hokeje dnes byla z obou stran špatná."

Petr Buzek (Jihlava): „Byl to upracovaný zápas z obou stran. Opět bylo vidět, že kluci chtěli. Možná ale chtěli tak moc, že dělali mnoho chyb, hra neměla spád, myšlenku, ale nemůžem klukům vytknout, že by se na to vykašlali. Myslím, že do toho dali maximum. Bylo to takové škaredé utkání, co stojí hodně sil, bohužel soupeř dal o dvě branky více než my."

Aktuality

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).