11. 9. 2020 | Ondřej Mach, Adéla Kvapilová

Junioři slaví první výhru, v prodloužení zdolali Litvínov

3., pátek 11. 9. 2020
Litvínov - Ml. Boleslav LIT - MBL
L i t v í n o v – Třetí kolo juniorské soutěže, třetí duel na venkovní půdě. Tentokrát už pro mladé Bruslaře se sladším koncem. Na Zimním stadionu Ivana Hlinky se postavili proti domácímu Litvínovu. Chemici si v prvním dějství vybojovali jednobrankový náskok, který hájili až do závěrečné periody. Během přesilové hry pět na tři se podařilo Mladé Boleslavi skórovat a vyrovnat stav utkání na 1:1. Střetnutí dospělo až do prodloužení, ve kterém nakonec rozhodl tečí Jan Závora. Bruslaři si tak z Litvínova odváží první dvoubodové vítězství. Před návratem do města automobilů se ještě utkají s karlovarskou Energií. Zápas je naplánován na sobotu 12. září od 16 hodin.
Litvínov: Zajíček – Hocelík, Martínek, Kadár, Kroupa, Jonák, Miškovič – Skuhrovec, Berka, Kysela, Stehlík, Limanovský, Bartoš, Slavík, Jouza, Dej, Fišer, Čech, Brouček.
Ml. Boleslav: Šatný – Vacík, Moravec, Jasečko, Rajgl, Rudolph, Křepelka – Závora, Szturc, Snášel, Dlask, Baďura, Půček, Mežnar, Peca, Haas, Hašlar, Šíma, Plíšek.
Branky a nahrávky: 18. Berka (Limanovský, Fišer) – 52. Haas (Půček), 65. Závora (Jasečko, Půček). Rozhodčí: Jechoutek – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 9:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 28:57. Průběh utkání: 1:0, 1:1 - 1:2.

Komentář

V úvodu první třetiny si oba celky vyzkoušely hru v početní převaze, ani jeden z nich ale přesilovku nezužitkoval. O výraznější vzrušení se tak postaral až Eric Mežnar, jenž v osmé minutě po mladoboleslavském tlaku rozezvučel tyč domácí klece.

Jako nedisciplinovanější se nadále jevili chemici, Bruslaři v krátkém sledu odehráli další dvě přesilové hry. Paradoxně to byli hráči Litvínova, kteří se jako první radovali ze vstřeleného gólu. V přečíslení dvou na jednoho prokázal instinkt střelce Marek Berka, jeden ze zkušenějších hráčů domácích.

Na startu druhé periody se ve střelecké permanenci znovu ocitl brankář Zajíček. Velký talent litvínovského brankoviště si poradil s nepříjemným pokusem Davida Moravce, se svými spoluhráči pak úspěšné zvládl i další oslabení. Sérii domácích vyloučení přerušil až Dominik Vacík, který v šanci fauloval Marka Slavíka.

Jenže v závěru prostřední části hry se po dalším nedovoleném zákroku znovu museli bránit černožlutí. Ústřední postavou byl stále gólman Zajíček, maskovaný muž Litvínova deptal střelce Mladé Boleslavi a držel černožluté naděje.

Na domácího brankáře v čase 40:42 nevyzrál ani Tomáš Dlask, boleslavský útočník mířil pouze do Zajíčkovy výstroje. Severočeši se do útoku dostali v ojedinělé přesilové hře, následně ale opět bránili hubený náskok. Odpor chemiků byl zlomen až necelých devět minut před koncem v přesilové hře pěti proti třem.

Po rychlé kombinaci se z dorážky prosadil útočník Oskar Haas. Domácím mohl vedení rychle vrátit Bartoš, tahoun litvínovského výběru ale brankáře Šatného nepřekonal ani nadvakrát. Po šedesáti minutách panoval nerozhodný stav, vítěze tak muselo určit až prodloužení, potažmo samostatné nájezdy.

A v nastaveném čase klíčovou roli sehrály znovu přesilovky, po faulu Kysely hráli hosté v početní převaze čtyř proti třem. Třináct vteřin před poslední sirénou dostal nabito Sebastian Jasečko, jehož střelu úspěšně tečoval Jan Závora. Litvínov tak Mladé Boleslavi na domácím ledě podlehl 1:2 po prodloužení.