BK MLADA BOLESLAV
10. 10. 2020 | Lukáš Chuchválek

Z ledu Hvězdy Praha přivezli dorostenci další tři body

7., sobota 10. 10. 2020
Hvězda Praha - Ml. Boleslav HVP - MBL
P r a h a – V posledním svém zápase před přerušením soutěže z epidemiologických důvodů v zemi zajeli mladí Bruslaři, kteří jsou při chuti, na led pražské Hvězdy k utkání 7. kola Extraligy dorostu. Střetnutí se vyvíjelo v boleslavský prospěch už od začátku, byť se na první gól čekalo až do 16. minuty. Dominanci Středočechů soupeř dvakrát narušil díky úspěšným přesilovým hrám, avšak díky pěti gólům Bruslařů to nemohlo zvrátit průběh. Boleslav tedy po sedmi kolech a šesti odehraných zápasech přečká přerušení soutěže na první příčce ve skupině Západ.
Hvězda Praha: Kundrík (53. Přikryl) – Jelínek, Kratochvíl, Lizatovič, Bartheldy, Hron (C), Mrázek, Kubata – Nedvěd, Helikar (A), Typolt, Janoušek, Pírs, Ivanovič, Niederhafner, Srb (A), Václavek, Schonauer
Ml. Boleslav: Forst – Moravec, Sypecký, Vochvest (C), Hlinský, Halman, Vlasák, Tůma – Šachl, Hasman, Pavlík, Hamršmíd, Hrouda (A), Polák (A), Hruška, Král, Vítek, Gron, Vlach
Branky a nahrávky: 32. Srb (Pírs, Helikar), 60. Pírs (Helikar, Hron) – 16. Tůma (Polák), 38. Polák, 39. Hruška (Gron, Hrouda), 44. Šachl (Král), 53. Vítek. Rozhodčí: Květoň – Maňák, Hlinka. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5. Střely na branku: 22:47. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5.

Komentář

Ráz utkání ukázaly už první minuty, kdy mladíci Bruslařů soupeři téměř nepůjčili puk. Avšak Pražané tomuto úvodnímu náporu odolali a pak se hra vyrovnala. Oběma celkům však okolo 10. minuty selhávala koncovka, a tak měli brankáři snadnou práci. Až tedy na dvě situace, kdy nejprve boleslavský Forst musel čelit přečíslení při úniku Pražanů, avšak situaci ustál. Vzápětí ale byl hráč Hvězdy vyloučen a Boleslav sehrála svou první přesilovou hru v zápase. V té sice nic nepředvedla, ale po jejím skončení Tadeáš Tůma využil otevřeného prostoru na pravém kruhu a propálil brankáře Kundríka směrem k protilehlé tyči. Domácí se snažili rychle zareagovat, ale jejich snaha jen vyvrcholila v sérii vyloučení na obou stranách.

Ty změnu skóre nepřinesly ani na konci první, ani na začátku druhé třetiny, kdy tempo hry poněkud polevilo. Pak ale Bruslaři podnikli rychlý výpad po přečíslení soupeře, ale nakonec přestřelili bránu. Nakonec šli do čtyř, a to se jim vymstilo. Domácí Pírs totiž našel na protějším kruhu špatně hlídaného Vojtěcha Srba, který z první propálil bránícího hráče i brankáře. Následovala další přesilovka Hvězdy, ale tentokrát si dali Bruslaři pozor a po skončení početní nevýhody si opět zajistili vedení, když Vojtěch Polák pronikl přes modrou a z mezikruží prostřelil prudkou ranou gólmana. Tento závěr třetiny byl pro Boleslav velmi dobře sehraný a produktivní, neboť o minutu a půl později navyšovali už na 1:3 z pohledu domácích zásluhou Jakuba Hrušky, který si dojel za bránu pro odražený kotouč a zasunul ho podél tyče do sítě.

Své vedení hodlali ve třetí třetině Středočeši nejen udržet, ale pokud možno, i navýšit. O to se postaral ve 44. minutě Petr Šachl střelou od vzdálenější hrany levého kruhu, kterou Kundrík neudržel ve výstroji a zajela za brankovou čáru. Domácí celek se hodlal vrátit do utkání při následné své přesilovce, avšak Boleslav výborně bránila a s jedinou šancí soupeře si Forst poradil. Od 50. minuty útočila Boleslav, jež svého soupeře v utkání výrazně přestřílela, a při závaru před bránou Jakub Vítek svou pohotovou střelou vyhnal brankáře soupeře z brány, jenž přepustil své místo Petru Přikrylovi mladšímu. Ten již neinkasoval. Při své další přesilovce však soupeř jedinou sekundu před koncem zápasu upravil na konečných 2:5 díky Adamovi Pírsovi.

Ohlasy trenérů

David Vrbata (BK Mladá Boleslav): Nebylo to lehké utkání, domácí dobře bruslili, byli nepříjemní. Proto jsem rád, že jsme utkání zvládli za tři body. Teď nás čeká nucená pauza.

Související články

Aktuality

11.08.2022

Stříteský u Bruslařů

Do probíhající přípravy BK Mladá Boleslav se zapojil obránce Matěj Stříteský. Ten je ze svého působení u Bruslařů v letech 2014 až 2017 stále kmenovým hráčem Středočechů a s klubem se dohodl na možnosti trénovat a připravovat se s týmem. S největší pravděpodobností jej uvidíte i v některých přípravných zápasech.

29.07.2022

Moravec na MS U20

Osmnáctiletý obránce David Moravec byl nominován do české reprezentace na odložené mistrovství světa do 2O let, které se koná od 9. do 20. srpna v kanadském Edmontonu. Jedná se o náhradu za zrušený prosincový šampionát.

Držíme palce nejen Davidu Moravcovi, ale i národnímu týmu!

28.07.2022

Vochvest s U18 v Kanadě

Mladoboleslavský obránce Vojtěch Vochvest bude reprezentovat Českou republiku na Hlinka Gretzky Cupu, který v tomto roce hostí kanadský Red Deer. Prestižní turnaj hokejistů do 18 let proběhne od neděle 31. července do 7. srpna 2022.

Gratulujeme a držíme palce!

17.06.2022

Změny v rozlosování

Hned dva listopadové zápasy Bruslařů se dočkaly změny. Utkání 19. kola s Vítkovicemi se neodehraje 6. listopadu, nýbrž až v úterý 17. ledna a to od 17:30. Ve dvou zápasech s Karlovými Vary poté došlo k výměně pořadatelství. Bruslaři tak budou hrát doma 7. října namísto 20. listopadu.

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!