20. 2. 2020 | Petra Bicková, Adéla Kvapilová

Juniorka proti poslednímu Motoru uspěla, rozhodovala nájezdová loterie

SP4, čtvrtek 20. 2. 2020
Č. Budějovice - Ml. Boleslav CEB - MBL
Č e s. B u d ě j o v i c e – Souboj prvního s posledním. Tak by se nechal nazvat čtvrteční zápas Superpoháru DHL, ve kterém České Budějovice hostily Mladou Boleslav. Utkání jako první otevřeli domácí, kteří vteřinu před první sirénou umístili kotouč za Haase. Na druhou branku zápasu se čekalo až do 49. minuty, kdy se prosadil střelou pod víko Tomáš Dlask. Motor ale přinesl rychlou odpověď a vzal si své jednobrankové vedení zpět. Avšak v čase 54:40 se podařilo Bruslařům zásluhou Erica Mežnara dorovnat. O rozdělení bodů musely nakonec rozhodovat nájezdy, které dopadly lépe pro hosty, a tak dvoubodová výhra putuje do města automobilů.
Č. Budějovice: Dvořák – Doktor, Renta, Svach, Pavlát, Hubata, Novák, Cibuzar – Masopust, Krcho, Silný, Čížek, Janoch, Schwartz, Hrakholski, Pouzar, Hrubec, Ryba, Anderle
Ml. Boleslav: Haas – Moravec, Sýkora, Dotter, Houška, Dudycha, Rudolph – Schulz, Závora, Szturc, Dlask, Petržilka, Půček, Mežnar, Moucha, Petriska, Vasilev, Šíma, Simon
Branky a nahrávky: 20. Pouzar (Silný, Schwartz), 52. Čížek (Silný, Hrubec) – 49. Dlask (Vasilev, Sýkora), 55. Mežnar (Šíma, Sýkora), rozh. náj. Petriska. Rozhodčí: Horák – Zíka, Zedníková. Vyloučení: 7:7, navíc Krcho (CEB) 5 min. + trest do konce utkání za pozdní dohrání Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 128. Střely na branku: 21:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2 - 2:3.

Komentář

Začátek první třetiny byl z obou stran opatrný a brankáři neměli příliš práce. V desáté minutě byl vyloučen Vojtěch Krcho, který dostal pět minut plus osobní trest do konce zápasu a domácí tým se tak musel obejít bez zástupce kapitána. Hosté nevyužili pětiminutový trest Motoru a dlouho to vypadalo, že do kabin se půjde bez gólu. V posledních vteřinách do konce třetiny se ale Jihočeši ocitli ve svém útočném pásmu. Michal Silný našel dobře stojícího Jaroslava Pouzara, který vypálil z první. Jeho rána ještě stihla doletět včas za Haasova záda a vteřinu před koncem Jihočeši otevřeli skóre.

Druhá třetina nepřinesla žádný gól. Do šance se dostal autor první branky Jaroslav Pouzar, který využil špatné rozehrávky hostů a jel sám na bránu. Jeho rána trefila ale pouze síťku Haasovy branky. I hosté měli příležitost vyrovnat, když se dostali do obranného pásma Motoru a Eric Mežnar stojící v dobré pozici dostal přihrávku od svého spoluhráče. Hubata zablokoval Mežnarovi hokejku a zabránil mu tak ve střele.

Nejvíce branek padalo ve třetí třetině. Mladá Boleslav vyrovnala gólem Tomáše Dlaska, který poslal puk k pravé tyči nad gólmana. Domácí ale rychle odpověděli a šli opět do vedení díky trefě Jakuba Čížka. Hosté ale ještě zdramatizovali hru, když skóroval Eric Mežnar. Stav byl vyrovnaný a muselo se prodlužovat.

Ani prodloužení nerozhodlo o vítězi a došlo až na samostatné nájezdy. Vítězný nájezd proměnil Ján Petriska a dva body nakonec putují do Mladé Boleslavi.