BK MLADA BOLESLAV
25. 1. 2020 Adéla Kvapilová

Junioři v posledním utkání turnaje porazili rakouský Salzburg

38., sobota 25. 1. 2020
Salzburg - Ml. Boleslav SLZ - MBL

S a l z b u r g – Sobotní zápas 38. kola odehrála boleslavská juniorka proti rakouskému celku EC Red Bull Salzburg. Bruslaři se prosadili jako první a zásluhou Jakuba Petržilky a Andreje Moravčíka vedli do poloviny zápasu 2:0. Pak během jedné minuty padly tři branky. Nejprve ve 36. minutě překonal rakouského gólmana Jakub Závora, následně se radovali domácí. Hostující Mladá Boleslav si nenechala nic líbit a vzala si své třígólové vedení střelou Miroslava Vasileva zpět. V poslední periodě hokejisté Salzburgu stav snížili, avšak Samuelu Dotterovi se ještě v závěru zápasu podařilo dostat kotouč za brankovou čáru. Z plnohodnotného vítězství se tak mohou radovat Bruslaři. Tímto střetnutím skončil turnaj O Pohár DHL a nyní následuje DHL Superpohár, který nemá na předchozí soutěž žádnou návaznost. Junioři budou ve skupině „B“ bojovat o play-off proti týmům Piráti Chomutov, HC Škoda Plzeň, EC Red Bull Salzburg a HC Motor České Budějovice.
Salzburg:

Bugl – Obu, Winkelmann, Schwaiger (a), Reich, Szuber, Menner – Lutz, Leonhardt, Hengelmüller, Eham (C), Maier (A), Borzecki, Hänelt, Pronin, Cimmerman, Hložek, Wolf

Ml. Boleslav:

Kmec – Sýkora, Dotter (C), Dudycha, Vacík, Moravec, Houška (A) – Moravčík (A), Závora, Vasilev, Půček, Dlask, Petržilka, Petriska, Mežnar, Simon, Šíma, Schulz, Moucha

Branky a nahrávky: 37. Hänelt (Pronin, Cimmerman), 48. Eham (Maier) – 8. Petržilka (Dudycha, Houška), 23. Moravčík (Vasilev, Dotter), 36. Závora (Dudycha, Vacík), 37. Vasilev (Mežnar, Půček), 60. Dotter (Závora). Rozhodčí: Nothegger – Panholzer, Wiggins. Vyloučení: 8:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 27:45. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5.

Související články

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.