17. 1. 2020 | Tomáš Taybner

Junioři nestačili na Karlovy Vary

35., pátek 17. 1. 2020
Ml. Boleslav - K. Vary MBL - KVA
M l . B o l. – Domácí Bruslaři ve vypjatém a vyrovnaném zápase podlehli Energii, když po první periodě byl stav vyrovnaný. Po druhé třetině už Boleslav vedla 2:1, ale rozhodla třetí část a konkrétně 51. minuta. V té se hosté prosadili hned dvakrát a dokráčeli si pro cenné tři body.
Ml. Boleslav: Šatný (Zeithaml) – Moravec, Sýkora, Dotter "C", Houška "A", Vacík, Dudycha, Rudolph – Schulz, Závora, Szturc, Petržilka, Půček, Mežnar, Hašlar, Petriska, Moravčík "A", Šíma, Simon
K. Vary: Horák (Kubát) – Stejskal, Kořán, Patzelt, Pohanka, Benda, Cestr, – Seidler, Záruba "A", Šťastný, Bačo, Jiskra "C", Konášek, Novotný, Černý, Adámek, Rymon
Branky a nahrávky: 15. Petržilka (Rudolph, Vacík), 39. Petržilka (Mežnar, Dotter) – 20. Jiskra (Záruba), 47. Novotný (Černý), 51. Bačo (Kořán, Novotný), 52. Černý (Konášek, Adámek). Rozhodčí: Pilný - Kis, Bohuněk. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 80. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4.

Komentář

Aktivnějším týmem byli hned od začátku energetici. Povedlo se jim také vybojovat si několik přesilovek, jenže branky se dlouho nemohli dočkat. Ve 12. minutě v přesilovce trefil tyčku Černý. Od modré to hned několikrát zkoušel Záruba, ale domácí gólman Šatný se proti němu vyznamenal. Největším překvapením tak bylo, když se ve 14. minutě prohnal kolem obránců hostujícího týmu Jakub Petržilka a otevřel skóre zápasu. Bruslaři potom na ledě dlouho panovali, ale hlavu jim srazil faul Moravce. Pouhé 4 vteřiny před koncem první třetiny doklepnul puk do branky Vít Jiskra, když dorazil střelu Záruby od modré čáry. Stav po první periodě byl vyrovnaný.

Do druhé části vstoupili hosté znovu aktivněji, protože byli povzbuzeni gólem do šatny. Stejně jako v první třetině si Karlovy Vary vybojovaly hned několik početních výhod. V jedné z nich, ale ujel hostům rychlík, Michal Simon, jenž své sólo nedokázal přesně zakončit. Po polovině prostřední části začínal sílit tlak Bruslařů a domácí střelci se dočkali i branky. Stalo se tak dvě minuty před koncem, když Mežnar dobře našel Jakuba Petržilku a ten se trefil bekhendem. Nejproduktivnější hráč Boleslavi, tak zařídil i druhý a taky poslední gól svého týmu.

Hned zkraje poslední periody nedokázali energetici využít další přesilovku, ale nemuselo je to dlouho mrzet. Ve vlastním oslabení vyrazily Karlovy Vary vpřed a Daniel Černý vypálil na Šatného. Kotouč se chvíli vrtěl mezi kruhy a u dorážky byl první David Novotný, který vyrovnal na 2:2. O dvě minuty později byl vyloučen Rudolph a přišlo rozhodnutí. Tři sekundy před koncem trestu se dokázal prosadit Róbert Bačo. Už o 12 vteřin později už to bylo o dva góly, když se od mantinelu trefil Daniel Černý, který definitivně rozhodl páteční utkání. Více už jsme tedy ve třetí periodě neviděli a hosté si domů odvezli všechny tři body.

Ladislav Kolner, BK Mladá Boleslav: Zápas to byl kvalitní, což je plus. Začali jsme o něco hůř, než soupeř, ale postupně jsme se do zápasu dostávali. Celý zápas nebyl podle našich představ a srazily nás hlavně individuální chyby, kterých soupeř udělal méně a proto vyhrál.

Václav Eismann, HC Energie Karlovy Vary: Narazili jsme na velmi kvalitního soupeře, který má v útoku řadu kvalitních a talentovaných hráčů. My jsme očekávali, že se domácí budou prezentovat aktivně. Dlouho jsme se nemohli prosadit přes skvěle chytajícího Šatného, ale nakonec nám vyšly dvě přesilovky a dali jsme i gól v oslabení.