BK MLADA BOLESLAV
6. 12. 2019 | Martin Vavruša, Adéla Kvapilová

Bruslaři ovládli zápas s Olomoucí, neinkasovali žádnou branku

24., pátek 6. 12. 2019
Olomouc - Ml. Boleslav OLO - MBL

O l o m o u c - Po posledních dvou prohraných domácích zápasech si boleslavští junioři spravili chuť. V rámci 24. kola soutěže O Pohár DHL zavítali do Olomouce. Do vedení se dostali již ve čtvrté minutě, když Matěj Houška střelou od modré překonal Mokrého. Bruslaři v následujících třetinách přidali ještě dvě branky. Kmec za celý zápas nebyl překonán, a tak se Středočeši radují z výhry 3:0 a zisku tří bodů.
Olomouc: Mokrý (Hasala) – Mader (C), Hlaváč, Hladiš, Vosátko (A), Pírek, Bahounek – Kalač (A), Handl, Krupa – Rosecký, Tomajko, Mácha – Štědrý, Kořenek, Tichý – Ministr, Tarnoczy.
Ml. Boleslav: Kmec (Zeithaml) – Moravec, Sýkora, Dotter (C), Houška (A), Vacík, Dudycha – Schulz, Závora, Szturc – Dlask, Petržilka, Půček – Moucha, Petriska, Vasilev (A) – Moravčík, Šíma, Simon.
Branky a nahrávky:4. Houška (Moravec, Petržilka), 37. Petržilka (Szturc), 60. Dlask . Rozhodčí:Vrba – Kleprlík, Kráľ . Vyloučení:3:7 . Využití:0:0 . V oslabení:0:0 . Diváci:41. Střely na branku:20:26 . Průběh utkání:0:3.

Komentář

24. kolo turnaje O pohár DHL přineslo už druhé vzájemné střetnutí Mladé Boleslavi a Olomouce. Domácí měli před sebou jasný cíl, potvrdit vítězství 4:1 z ledu soupeře, Bruslaři na druhou stranu potřebovali srovnat bilanci vzájemných zápasů.

Podobně jako v předchozím měření sil obou týmů, ani tentokrát diváci nemuseli čekat na první branku dlouho. Při hře čtyř proti čtyřem vypálil tvrdě od modré čáry Matěj Houška, který zamířil přesně pod horní tyč. Další průběh utkání poznamenala četná vyloučení na straně hostů. Vůbec největší šanci ale měla Olomouc v 11. minutě, když Kmec zareagoval na zdviženou ruku rozhodčího a vystartoval na střídačku, přestože výhodu měli Hanáci. Domácí však této situace nestihli využít. V závěru pak mohl ještě vyrovnat Handl, který se prokličkoval až před branku a položil si brankáře hostů, puk už však kolem jeho betonu nedokázal zamést.

Druhou část zahájila Olomouc další přesilovkou, nicméně ani tentokrát se branky nedočkala. Po jejím skončení se dostali do velké šance Tarnoczy i Tichý, ani jeden však na Kmece nevyzrál a Bruslaři začali postupně srovnávat tempo. Ve 34. minutě se dočkali své první přesilovky, gól ale přišel až minutu po jejím skončení, když Jakub Petržilka potvrdil známé pravidlo „nedáš dostaneš“ a po šanci Štědrého, který střílel z mezikruží, přidal pojistku v podobě druhé branky.

Poslední třetina se nesla hodně v duchu nepřesností na obou stranách. Jedna taková však vedle k obrovské příležitosti Tarnoczyho, kterému soupeř namazal přímo před svou branku, Kmec ho ale dokázal zastavit. Do podobné pozice se dostal i Handl, který se však před brankáře prokličkoval s pukem vlastními silami, nicméně ani tentokrát neuspěl. V závěru Hanáci ještě zkoušeli snížit při hře bez brankáře, recept na Kmece však tentokrát nenašli a vítězství Bruslařů zpečetil gólem do prázdné branky Tomáš Dlask.

Související články

Aktuality

20.02.2020

B tým proti Žabonosům

Mladoboleslavský B tým odehraje v sobotu 22. února od 17:00 poslední utkání základní části Krajské ligy mužů Středočeského kraje. Svěřenci trenéra Jiřího Zörklera na domácím ledě přivítají tým posledních Žabonos. Bruslaři již nemohou v tabulce skončit první, utkání ale rozhodne o tom, zda Boleslavští budou druzí, nebo až třetí.

18.02.2020

Dorost v Jičíně

Dorostenci BK Mladá Boleslav odehrají v pátek 21. února od 17:30 extraligové utkání proti Vítkovicím v Jičíně. V sousedním okresním městě budou chtít Bruslaři propagovat mladoboleslavský hokej. Dorazí také vybraní hráči A týmu a uskuteční se jejich autogramiáda. Všichni fanoušci jsou zváni.

12.02.2020

Přípravný zápas dorostu

Dorostenci BK Mladá Boleslav odehrají v pondělí 24. února od 17:30 na domácím ledě přípravný zápas proti americkému klubu Boston Advantage. Vstup na utkání je tradičně zdarma, příchod je možný bočním vchodem od malé haly.

05.02.2020

Sjednocení časů

Český svaz ledního hokeje v zájmu zajištění regulérnosti závěru základní části Tipsport extraligy opět stanovil jednotný začátek všech utkání 51. a 52. kola. Bruslaři tak v úterý 3. března odehrají zápas na Kladně od 17:30 a poslední utkání základní části potom v pátek 6. března doma se Zlínem od 18:00.

29.01.2020

Zohorna nominován

Českou reprezentaci čeká příští týden třetí akce sezony, trenérský štáb dnes oznámil nominaci na švédské Beijer Hockey Games ve Stockholmu. Pozvánku dostal boleslavský útočník Radim Zohorna. Dalších pět Bruslařů je potom na pozicích náhradníků - obránci Marek Hrbas a Ondřej Dlapa a útočníci David Šťastný, Ondřej Najman a Adam Zbořil.

27.01.2020

Otevírací doby prodejny

Nová otevírací doba kamenné prodejny pro zbytek sezony 2019/2020 je každý pátek od 11:00 do 16:00 a každý domácí zápas, vždy hodinu před začátkem utkání do konce 2. přestávky. Aktuální info o otevírací době vždy naleznete na www.fanshopbkboleslav.cz v sekci Kontakty.

×
Dnes v 12:30 | Dor.
BK Mladá Boleslav
HC ŠKODA PLZEŇ
×
Dnes v 16:15 | Jun.
BK Mladá Boleslav
Piráti Chomutov