BK MLADA BOLESLAV
6. 12. 2019 | Martin Vavruša, Adéla Kvapilová

Bruslaři ovládli zápas s Olomoucí, neinkasovali žádnou branku

24., pátek 6. 12. 2019
Olomouc - Ml. Boleslav OLO - MBL

O l o m o u c - Po posledních dvou prohraných domácích zápasech si boleslavští junioři spravili chuť. V rámci 24. kola soutěže O Pohár DHL zavítali do Olomouce. Do vedení se dostali již ve čtvrté minutě, když Matěj Houška střelou od modré překonal Mokrého. Bruslaři v následujících třetinách přidali ještě dvě branky. Kmec za celý zápas nebyl překonán, a tak se Středočeši radují z výhry 3:0 a zisku tří bodů.
Olomouc: Mokrý (Hasala) – Mader (C), Hlaváč, Hladiš, Vosátko (A), Pírek, Bahounek – Kalač (A), Handl, Krupa – Rosecký, Tomajko, Mácha – Štědrý, Kořenek, Tichý – Ministr, Tarnoczy.
Ml. Boleslav: Kmec (Zeithaml) – Moravec, Sýkora, Dotter (C), Houška (A), Vacík, Dudycha – Schulz, Závora, Szturc – Dlask, Petržilka, Půček – Moucha, Petriska, Vasilev (A) – Moravčík, Šíma, Simon.
Branky a nahrávky:4. Houška (Moravec, Petržilka), 37. Petržilka (Szturc), 60. Dlask . Rozhodčí:Vrba – Kleprlík, Kráľ . Vyloučení:3:7 . Využití:0:0 . V oslabení:0:0 . Diváci:41. Střely na branku:20:26 . Průběh utkání:0:3.

Komentář

24. kolo turnaje O pohár DHL přineslo už druhé vzájemné střetnutí Mladé Boleslavi a Olomouce. Domácí měli před sebou jasný cíl, potvrdit vítězství 4:1 z ledu soupeře, Bruslaři na druhou stranu potřebovali srovnat bilanci vzájemných zápasů.

Podobně jako v předchozím měření sil obou týmů, ani tentokrát diváci nemuseli čekat na první branku dlouho. Při hře čtyř proti čtyřem vypálil tvrdě od modré čáry Matěj Houška, který zamířil přesně pod horní tyč. Další průběh utkání poznamenala četná vyloučení na straně hostů. Vůbec největší šanci ale měla Olomouc v 11. minutě, když Kmec zareagoval na zdviženou ruku rozhodčího a vystartoval na střídačku, přestože výhodu měli Hanáci. Domácí však této situace nestihli využít. V závěru pak mohl ještě vyrovnat Handl, který se prokličkoval až před branku a položil si brankáře hostů, puk už však kolem jeho betonu nedokázal zamést.

Druhou část zahájila Olomouc další přesilovkou, nicméně ani tentokrát se branky nedočkala. Po jejím skončení se dostali do velké šance Tarnoczy i Tichý, ani jeden však na Kmece nevyzrál a Bruslaři začali postupně srovnávat tempo. Ve 34. minutě se dočkali své první přesilovky, gól ale přišel až minutu po jejím skončení, když Jakub Petržilka potvrdil známé pravidlo „nedáš dostaneš“ a po šanci Štědrého, který střílel z mezikruží, přidal pojistku v podobě druhé branky.

Poslední třetina se nesla hodně v duchu nepřesností na obou stranách. Jedna taková však vedle k obrovské příležitosti Tarnoczyho, kterému soupeř namazal přímo před svou branku, Kmec ho ale dokázal zastavit. Do podobné pozice se dostal i Handl, který se však před brankáře prokličkoval s pukem vlastními silami, nicméně ani tentokrát neuspěl. V závěru Hanáci ještě zkoušeli snížit při hře bez brankáře, recept na Kmece však tentokrát nenašli a vítězství Bruslařů zpečetil gólem do prázdné branky Tomáš Dlask.

Související články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.