30. 10. 2019 | Adéla Růžičková, Jitka Čechová

Junioři prohráli s Libercem 3:6, Tygři rozhodli už v první třetině

15., středa 30. 10. 2019
Liberec - Ml. Boleslav LIB - MBL

T u r n o v - Mladoboleslavští junioři ztratili zápas s Libercem už v první třetině utkání, kdy čtyřikrát inkasovali. Byť se jim ve druhém dějství podařilo snížit na rozdíl dvou branek, Severočeši si už tříbodové vítězství pohlídali.
Liberec: Čajan – Aubrecht, Ira, Hampl, Charvát (C), Kovář, Žůrek, Had (A) – Křepelka, Rychlovský, Vomáčka, Šafářovský (A), Strnad, Jiruš, Klapkla, Liška, Najman, Rossmy, Šeliga
Ml. Boleslav: Šatný – Dotter (C), Houška M. (A), Vacík, Dudycha, Rudolph, Filip – Schulz, Závora, Dlask, Petržilka, Grim, Mežnar, Houška V., Petriska, Vasilev, Moravčík, Šíma, Simon
Branky a nahrávky: 4. Śafařovský, 7. Klapka (Źůrek), 11. Jiruš (Najman, Rychlovský), 16. Jiruš, 54. Klapka (Šafářovský), 56. Klapka – 36. Grim, 40. Moravčík (Závora, Vasilev), 55. Houška (Petržilka, Mežnar). Rozhodčí: Micka – Šimánek, Štěpánek. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 285. Střely na branku: 40:39. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3.

Komentář

V úvodní dvacetiminutovce se ve třetí minutě provinil mladoboleslavský obránce Filip a rozhodčí nařídil trestné střílení. Toho se zhostil Petr Šafářovský, jenž skóroval po bekhendovém blafáku, překonal mladoboleslavského brankáře Šatného a otevřel skóre – 1:0. Po dalších třech minutách se prosadil Adam Klapka! Jakub Žůrek si obhodil obránce Mladé Boleslavi a nahrál na volného Klapku, který skóroval do poloprázdné brány – 2:0! Po úspěšném vybojování puku ve středním pásmu nahrál Adam Najman Vojtěchu Jirušovi, který obehrál mladoboleslavského obránce a vsítil třetí gól – 3:0. Po třetím gólu za svá záda šel vystřídat mladoboleslavský maskovaný muž Šatný, do brány se za něj postavil Zeithaml Ke konci periody vznikla skrumáž před Čajanem a Bruslaři měli velikou šanci snížit skóre, ale jako první se zorientoval Daniel Ira a zahrál puk do rohu. Po této šanci Bruslařů můžeme říct hokejové přísloví: „Nedáš, dostaneš“. Tygři z protiútoku vytěžili maximum. Vojtěch Jiruš dostal pěknou nahrávku do jízdy a po kličce prostřelil Zeithamla – 4:0.

Ve druhém dějství měly šelmy šanci zvýšit skóre. Petr Šafařovský se prokličkoval přes oba obránce, vystřelil ze zápěstí, ale pozorný Zeithaml puk viděl a chytil ho do lapačky. Celek z města automobilů se poprvé v tomto utkání prosadil zásluhou Jana Grima. Po nastřelení tvrdé rány od modré se před Čajanem jako první zorientoval Grim, který dorazil puk za brankovou čáru – 4:1. Po druhé Mladoboleslavští vsítili gól v poslední minutě druhé třetiny. Po kombinaci Závory a Vasileva dostal přihrávku nepohlídaný Andrej Moravčík, který doťukl puk za Čajana – 4:2.

V závěrečné třetině měl možnost k navýšení skóre liberecký obránce Aubrecht. Jeho pokus těsně minul volný prostor v brance a domácí nenavyšovali. Po nádherné akci při přechodu modré čáry se s pukem uvolnil Adam Klapka, který přihrál Petru Šafářovskému. Tento liberecký útočník vystřelil na Zeithamla. Puk vyrazil před sebe a Klapka se k němu dostal nejdříve a dorazil ho za brankovou čáru – 5:2. Na pátý gól Tygrů přišla rychlá odpověď. Vladislav Houška po nahrávce z mezikruží od Petržilky dokázal vsítit třetí gól Mladé Boleslavi a zvýšil naději na vyrovnání – 5:3. Hned poté měli Středočeši další velkou šanci! Sám na bránu ujížděl Mežnar, ale byl hákován a jel trestné střílení. Při nájezdu si počínal velmi šikovně. Po naznačení a blafáku na levou stranu zabránil puku překročit brankovou čáru jen skvěle reagující Pavel Čajan a jeho lapačka! Při posledním gólu si vystřílel proti Mladé Boleslavi hattrick Adam Klapka, jenž po nahrávce od Dominika Šeligy zpoza brány doťuknul bekhendem kotouč za mladoboleslavského maskovaného muže a mohl slavit – 6:3!