BK MLADA BOLESLAV
38., 
Ústí n. L. - Ml. Boleslav UNL - MBL
Ústí n. L.: Dědek - Procházka, Müller, Šulc, Musílek, Šimon, Mizera - Vernek, Hanzl, Novák - Salač, Kauschitz, Bacovský - Šrámek, Svitavský, Chládek.
Ml. Boleslav: Hrubý - Bílek F., Bílek O., Strnad, Maršík, Malý, Jaroměřský - Krejčík, Chochola, Hrdlička, Janček, Protasenja, Milotinský, Bříška, Kotrba, Loskot, Chamrád, Tondr.
Branky a nahrávky: 27. Kauschitz (Bacovský), 47. Chládek - 26. Janček, 59. Bříška (Kotrba), 63. Maršík (Bříška). Rozhodčí: Bolina - Frühauf, Andrejsek. Vyloučení: 8:6, navíc Vernek 10 min.(UL) NARZ. Využití: 1:0. Diváci: 100. Střely na branku: 16:38.

Komentář

Neuběhlo ani třicet sekund první třetiny a rozhodčí už musel vylučovat. Napoprvé se vylučovalo na obou stranách - z ústeckého kádru to byl Procházka a za Mladoboleslavské si odpočinul Bříška. Hra 4 na 4 se nesla v opatrném duchu. První opravdovou přesilovku si zahráli domácí už ve druhé minutě - Novák zavezl puk do útočné třetiny, poslal pěknou křižnou přihrávku na Hanzla, který však trefil pouze brankářovy betony, od nichž se puk odrazil do volného prostoru, kde nebyl žádný z ústeckých hráčů na dorážku. V páté minutě se početní výhody dočkali hosté - Strnad několikrát vystřelil od útočné modré, ale s jeho střelami neměl Dědek problémy. Do více šancí Severočešo mladoboleslavské hráče nepustili. V desáté minutě byli ústečtí hráči blízko gólu, když Mizera napálil chumel hráčů před soupeřovou brankou, ale Hrubý pohotově zasáhl lapačkou. Ale i na druhé straně viděli diváci šance. Mladoboleslavští hráči se dostali do přečíslení a jeli dva na jednoho ústeckého obránce, který včas zasáhl hokejkou, a zmařil tak soupeřovu šanci. V čase 17:38 se Salač proháčkoval až před Hrubého branku, ale byl tísněn obráncem, který ho zahákoval, a tak si domácí zahráli další přesilovku - soupeř tentokrát dobře bránil a vůbec nedovolil domácím udržet se v útočné třetině. Jen jednou vystřelil Chládek a mladoboleslavský brankář měl co dělat, aby puk vyrazil.

Druhá třetina začala opět přesilovkou. Tentokrát se provinil ústecký hráč, tak měla Mladá Boleslav o jednoho muže v poli navíc - Mladoboleslavští ostřelovali ústeckou branku jako terč. K dorážkám před brankáře se postavili Chamrád a Protasenja, ale ani jeden z nich nebyl úspěšný. I další provinilec byl z řad Ústí nad Labem – tentokrát se už mladoboleslavští hráči radovali – puk balancoval na brankové čáře, tak neměl Janček mnoho práce zasunout puk do branky. Ale domácím stačila minuta na to, aby vyrovnali – Kauschitz dostal přesnou přihrávku od Bacovského, tak neměl problém skórovat. Jako další si v početní výhodě zahráli domácí – Procházka nahrál před bránu Novákovi, kterému zbývalo jen přehodit brankářovy betony, ale Hrubý byl pohotovější. Ve třicáté minutě se Mladoboleslavští dostali do přečíslení, ale tak dlouho váhal jeden z mladoboleslavských obránců s přihrávkou, že nakonec musel zakončit sám, ale ústecký brankář byl pozorný. Konec třetiny dohrávali Ústečtí opět v oslabení – Tondr byl nejblíže ke gólu, ale trefil jen tyčku.

Na začátku třetí třetiny domácí dokázali skřípnout soupeře ve třetině. Novák pálil z otočky, ale mimo. Salač nahrál přesně na hůl Kauschitzovi, který však mířil nad soupeřovu bránu. V čase 41:58 si hosté zahráli čtyřminutovou přesilovku, když byli postupně vyloučeni Chládek a Šimon - hráči z Mladé Boleslavi dokázali vytvořit přesilovkovou formaci a uzavřít Lvíčata ve třetině. Krásnou kombinaci předvedl Bříška s Kotrbou. Bříška nahrál přes brankoviště Kotrbovi, který mohl střílet do téměř prázdné brány, ale netrefil. V čase 46:35 si Chládek napravil chuť, když poslal Ústecké kuriózním gólem do vedení. Od 50. minuty zvýšili Mladoboleslavští tempo hry. Dvojice Bříška – Kotrba dělala Ústeckým největší problémy. Kotrba nahrál volnému Bříškovi, který mohl zakončit do úplně prázdné ústecké branky, ale jako zázrakem netrefil. Mladoboleslavští se osmělili natolik, že začali napadat i v obranné třetině Lvů a nenechali je vůbec rozehrát, což činilo domácím velké problémy. V 58. minutě se tlak hostů mnohonásobně zvýšil. I když hráli hosté bez brankáře, domácím se nedařilo vyhodit z obranné třetiny. Vyústění přišlo v čase 59:16, když Bříška zamířil přesně do horního růžku ústecké branky. A tak bylo vyrovnáno.

V následném prodloužení diváci viděli šance na obou stranách. Ale nakonec se štěstí přiklonilo na stranu hostů. V čase 62:42 prostřelil Dědka mezi betony Maršík.

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.