BK MLADA BOLESLAV
35., 
Mountfield - Ml. Boleslav MOU - MBL
Mountfield: Klestil - Zíb, Klement, Havran, Semrád, Zourek, Předota - Stejskal, Polodna, Ferebauer - Feferle, Rezek, Ježek - Ťoupal, Horák, Soudek - Sekera
Ml. Boleslav: Fikrt - Malý, F. Bílek, Jaroměřský, Maršík, Strnad, O. Bílek - Loskot, Bříška, Chamrád - Tondr, Krejčík, Chochola, Hrdlička, Janček, Protasenja, Pánek, Kotrba
Branky a nahrávky: 30. Havran (Horák, Zíb), 41. Horák. Rozhodčí: Rejthar - Brejcha, Černý. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: .

Komentář

V první třetině se diváci spíše nudili. Hrál se oboustranně špatný hokej. O první vzrušení se postarali domácí hráči až při přesilové hře v sedmé minutě, kdy vystřelil od modré čáry Havran. Ještě v téže přesilové hře se do největší šance dostali Horák a Soudek. Natlačili se před brankáře Fikrta a snažili se dotlačit puk za brankovou čáru. Další akce domácích, která stojí za zaznamenání, byla ta z 19. minuty, kdy opět pálil Havran. Hosté se dostali ke své největší šanci až v závěru třetiny. To brankář Klestil špatně odhadl odraz puku od mantinelu a při výjezdu z branku ho minul. Puk se dostal osamocený před branku, ale hostující hráči ho nedokázali dorazit do branky. Po první třetině tak zůstal stav bezbrankový.

Do prostřední dvacetiminutovky vstoupili hráči s vědomím, že hůře se hrát už nedá a opravdu došlo ke zlepšení. Více se o to zasloužili domácí. Přesto se ocitl v první vážnější šanci až ve 26. minutě Roman Horák, který tvrdě vystřelil z levé strany a brankář Fikrt musel čarovat svou lapačkou. Domácí pak svého soupeře více zatlačili a výsledkem byla přesilová hra pět na tři. Domácí si vytvořili tlak, ale moc střeleckých příležitostí neměli. Ve 30. minutě, kdy jednomu z vyloučených hráčů hostí skončil trest, vystřelil od modré čáry Martin Havran a doslova propálil brankáře Fikrta. Pořádnou příležitost si Boleslavští vytvořili až ve 38. minutě. Konkrétně Maršík tvrdě vystřelil od modré čáry, ale brankář Klestil jeho střelu chytil. Ke konci třetiny začali být hosté aktivnější a výsledkem byla šance Bříšky z pravé strany. Zajímavá byla hlavně přesilová hra pět na tři, která se dohrávala ve třetí třetině. Po druhé třetině byl výsledek 1:0.

Na začátku třetí třetiny dohrávali hosté přesilovou hru pět na tři, ale prakticky se k ničemu nedostali. Naopak v době, kdy se hrálo ještě pět na čtyři, se po chybě obránce Malého dostal k puku Roman Horák a svůj samostatný nájezd na branku proměnil. Další pěkná akce domácích byla k vidění ve 46. minutě, kdy Soudek přihrával před brankou Boleslavi na Horáka, jeden z obránců puk zachytil a ke střele se dostal dojíždějící Ťoupal, ale brankáře nepřekonal. Domácím narostla křídla a hosté se pouze bránili. Další pohledná akce proběhla ve 49. minutě. Rezek střílel na branku a na teč si sjížděl Ježek, ale brankář Fikrt byl na místě. V 52. minutě se na branku po pravé straně řítil Rezek, ale svoji šanci neproměnil. Ke konci zápasu hosté přidali a snažili se s výsledkem něco udělat, ale domácí bránili obětavě. V poslední minutě hráli hosté bez brankáře a několikrát vystřelili na brankáře Klestila, ale ten si nenechal svoji nulu vzít a všechny pokusy kryl.

Aktuality

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).