BK MLADA BOLESLAV
33., 
Slavia - Ml. Boleslav SLA - MBL
Branky a nahrávky: 9. Jan Česnek (Mazanec), 35. Jan Česnek (Mazanec), rozh. nájezd vstřelil Jan Česnek - 3. Marek Loskot (Kotrba, Chochola), 8. Marek Loskot. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1.

Komentář

Hned začátkem zápasu nabídla domácí Slavie celkem 3 vyloučení. A hosté z Mladé Boleslavi je dokázali využít. Ve třetí minutě se prosadil Marek Loskot ve spolupráci s Kotrbou a Chocholou. Loskot dostal přihrávku před bránu a přesně zakončoval pod víko. Stejný junior se prosadil i o pět minut později. Využil zaváhání v obraně domácích a osamocen před domácím brankářem neměl moc těžkou prácí. Odpovědět dokázal na zvyšující se náskok hostů v 9. minutě Jan Česnek. Jeho střela ke vzdálenější tyči se zastavila až za brankovou čárou, asistenci si připsal Mazanec. Na vyrovnání se hosté během první třetiny už ani přes několik přesilovek nezmohli.

Hned začátkem druhé třetiny se do velké šance dostali domácí útočníci. Osamocený puk za brankou hostujícího brankáře se jim ale do brány dostat nepovedlo. V polovině utkání se hrál divácky atraktivní hokej, útočně laděný, plný rychlosti a tvrdosti. Vyvrcholením onoho krásného hokeje byla vyrovnávací branka. O tu se postarala opět dvojice Česnek - Mazanec. Druhá třetina již žádnou změnu stavu nenabídla, a do kabin se na jejím konci putovalo za smírného stavu 2-2.

V poslední třetině se oběma týmům podařilo udržet nastolené tempo z třetiny předcházející. Ale i v ní hlavní slovo měli brankáři. Ani jeden z nich už nepustil za svá záda během dvaceti minut jediný puk z hole soupeře a hra se dostala do pětiminutového prodloužení s náhlou smrtí.

Začátkem prodloužení dostali velikou šanci hosté v podobě dvouminutové přesilovky. V ní se v dobrém světle ukázala bílo-červená obrana a společně se svým brankářem nedovolili soupeři vyhrát. Ani po pěti minutách prodloužení hra neměla vítěze, muselo se tedy prodlužovat do samostatných nájezdů.

Zápas v nich rozhodli pro domácí Dominik Furch, který vychytal oba pokusy hostů a, toho večera gólově aktivní Jan Česnek.

Aktuality

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).