BK MLADA BOLESLAV
29., 
Hr. Králové - Ml. Boleslav HKR - MBL
Hr. Králové: Brož – Klement, Rozlivka, Zelený, Seidl, Macháček, Kotrč – Ropický, Pospíšil, Berger, Březina, Salava, Šimoníček, Zohorna, Dolana, Pilař
Ml. Boleslav: Hrubý – F. Bílek, O. Bílek, Maršík, Malý, Jaroměřský, Soukup – Chochola, Hrdlička, Janček, Mišner, Protasenja, Milotínský, Břiška, Pánek, Kotrba, Loskot, Chamrád, Tondr
Branky a nahrávky: 8. Březina (Berger), 20. Šimoníček, 20. Seidl (Ropický), 50. Březina (Ropický) – 6. Janček (Hrdlička, Protasenja). Rozhodčí: Neťuka – Blümel, Holeček. Vyloučení: 8:11. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 60.

Komentář

Úvod zápasu přinesl vyrovnanou bitvu, Hradec přečkal i úvodní oslabení. Až přišla šestá minuta a s ní první branka soupeře. Ideální pozici zužitkoval Richard Janček a zamířil přesně do růžku. Vedení Boleslavi však netrvalo dlouho. Rychlý vpád do útočného pásma zakončil Ondřej Březina. Potom se rozezněly brankové konstrukce. Nejprve Zohornovu teč zastavilo břevno, na druhé straně trefil Chamrád tyč. Následovala opět úporná bitva bez výraznějších šancí. Až v 16. minutě se objevil na pravém kruhu na chvilku osamocený Šimoníček, ale přestřelil. Už to vypadalo, že zůstane do přestávky nerozhodný stav, ale v poslední minutě o sobě dal Hradec důrazně vědět. Nevýrazná střela Jiřího Šimoníčka proklouzla brankáři Hrubému mezi betony. Ani to nebylo vše. O půl minuty později ujížděli domácí dva na jednoho a s patřičnou dávkou štěstí propasíroval Tomáš Seidl puk do boleslavské branky potřetí.

Ve druhé třetině se hosté museli vzpamatovat z lekce uštědřené v poslední minutě prvního dějství, ale další vrásky na čele jim naopak mohl udělat Berger. Svůj únik v oslabení však neproměnil. Podobná situace se opakovala o pár vteřin později, ale ani Šimoníček na Hrubého nevyzrál. Boleslavští vše nakonec přečkali bez úhony a spřádali plány na změnu stavu, leč marně. Hradec se mezitím se svým náskokem neuspokojil a nadále vytvářel tlak na soupeřovy obránce. Jednou z mála šancí ve druhé třetině byla střela Jančeka bez přípravy, ale ta těsně minula branku. Domácí neuspěli v další své přesilovce a neujal se ani další únik v podání Březiny při hře 4 na 4. Ropického teč mířila také těsně vedle, a tak se ve druhé třetině stav nezměnil.

Zkraje závěrečné části dohrávala Boleslav přesilovou hru, do níž vyrukovala s výraznější aktivitou, ovšem ve výsledku bez efektu. Ve 46. minutě hosté znovu nebezpečně operovali v okolí Brožovy branky, ale neprosadil se Milotínský ani Tondr. Jak se trestá vyloučení soupeře ukázali domácí v 50. minutě. Přesnou přihrávku napálil v samém závěru přesilovky Ondřej Březina zprvní přímo do sítě a Hradec vedl již o tři branky. Na druhé straně v signalizované výhodě nepřekonal Brože Janček ani z bezprostřední blízkosti. Boleslavští však ani za výrazného vedení Hradce nesložili zbraně a snažili se Brože v brance Hradce zaměstnávat.Ten však odolal, zatímco jeho spoluhráči se marně snažili ještě navýšit skóre. To se jim nakonec nepovedlo a stav 4:1 se tak stal konečným.

Aktuality

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).