BK MLADA BOLESLAV
10. 3. 2018 | Klára Petrásková, Jaroslav Kindl

Mladší dorost v Hradci dotahoval, ale soupeř si zápas pohlídal

37., sobota 10. 3. 2018
Hr. Králové - Ml. Boleslav MHK - MBL
H r. K r á l o v é — Bruslaři zaspali začátek. Do pěti minut vedl Hradec o dva góly. Boleslavský trenér Lukáš Zörkler reagoval oddechovým časem a hlasitě svým svěřencům vyčinil. Převaha Mountfieldu postupně slábla. Ve druhé části vyhnala Boleslav slepenými góly Přenosila a Žabky gólmana Tichého z brány. Hradečtí se ale vzpamatovali a po chvíli se opět ujali vedení. Během poslední třetiny Hradečtí zvýšili svůj náskok. Kontaktní branku zařídil pět minut před koncem Ďurač, jenže soupeř vzápětí upravil na konečný stav 5:3. Proti lídrovi skupiny B tak Boleslavi vítězství uniklo.
Hr. Králové: Tichý (od 31. Sajdl) – Pelda (A), Táborský, Boukal, Havlíček, Drbal, Perička (A), M. Pinkas – Moravec, Budina, Kašpar, Lang, Jušta, Pajer, Šlaicher (C), Janda, Daniel Šedivý, Boštík.
Ml. Boleslav: Kmec – Kredba, Přenosil, Žabka, Rajgl, Holoubek (A), Křepelka – Mazancová, Závora, Sluka, Plíšek, Kredl, Hašlar, Ďurač, Haas, Peca, Šíma.
Branky a nahrávky: 4. Janda (Kašpar, Lang), 5. M. Pinkas (Jušta), 35. Boštík (Kašpar), 52. Pajer (Budina, Moravec), 57. Boštík (Kašpar, Janda) – 30. Přenosil (Závora, Rajgl), 31. Žabka (Ďurač, Hašlar), 55. Ďurač (Mazancová) Rozhodčí: Úlehla – Křivohlavý, Klouda. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 76. Střely na branku: 48:20. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3.

Komentář

Rychlý hradecký nástup vystřídal herní útlum

Hradečtí předvedli učebnicový vstup do zápasu. Hned od první minuty totiž vzali útočné otěže do svých rukou a výsledkem bylo dvougólové vedení už v 5. minutě! Nejprve našel skrz brankoviště Kašpar dobře postaveného Martina Jandu, 46 vteřin nato zvedali domácí ruce nad hlavu znovu. Matěj Pinkas totiž využil clony před brankářem a jeho dělovka od modré se zastavila až o brankovou síťku – 2:0.

Boleslav reagovala oddechovým časem a pokusem Šímy, herně navrch měl ale i nadále Hradec. Jenže jako by se nechali Východočeši rychle nabytým vedením ukolébat. Jejich hra postupně uvadala na tempu a v závěru třetiny příliš pohledný hokej k vidění nebyl. Kotouč létal z jednoho konce hřiště na druhý a kvůli množství nepřesností neměli brankáři příliš práce s likvidováním střel.

Boleslav během 46 vteřin vyrovnala, domácí ale odpověděli

V prostředním dějství si více nebezpečných šancí připsali domácí, nicméně byli to hosté, kdo se radoval. A dokonce dvakrát! Stejně jako v první části Hradeckým, také na přelomu druhé třetiny stačilo Boleslavi ke vstřelení dvou gólů pouhých 46 vteřin. Na listinu střelců se zapsali Adam Přenosill a Boris Žabka, kteří vyhnali Jakuba Tichého z branky. Místo něj se za stavu 2:2 postavil mezi tři tyče Tomáš Sajdl.

Ten hned zkraje mohl sledovat, jak jeho spoluhráči dotírají na Matěje Kmece a zuby nehty se snaží vrátit náskok na svou stranu. Kuboš sice se svým pokusem ještě neuspěl, to však nemuselo Východočechy mrzet. O chvíli později totiž Filip Boštík parádně zpracoval průnikovou nahrávku, dostal se do samostatného úniku a mezi betony poslal kotouč do sítě – 3:2.

Východočeši si dvěma góly pohlídali výhru

Do třetí třetiny vstoupily oba celky s vědomím, že zápas je stále otevřený. Podle toho vypadala i hra, která přinesla v prvních deseti minutách hned několik slušných příležitostí. Ujala se ale až ta z 52. minuty. Budina našel před brankou dobře postaveného Lukáše Pajera a hradecký útočník natřikrát procpal puk až za čáru – 4:2.

Středočeši se však nevzdali a když přišla nabídka početní výhody, přetavili ji na kontaktní gól. Dominik Ďuráč zahlédl Sajdlem vyražený kotouč, a i s domácím gólmanem ho nekompromisně odsunul do sítě. Uběhlo však jen něco málo přes dvě minuty a Východočeši si vzali náskok zpět. Dostrčit puk za rozhozeného brankáře se povedlo Filipu Boštíkovi – 5:3. Jeho branka byla také tou poslední, která zamíchala se skóre, a bylo definitivně rozhodnuto o tom, že tři body zůstaly pod Bílou věží.

Ohlasy trenérů

Petr Luštinec (Mountfield HK):
Jsme spokojení s výhrou, potřebovali jsme získat alespoň bod, abychom šli do play off z prvního místa. Vstup do zápasu se nám povedl, dali jsme dva rychlé slepené góly. Bohužel jsme potom přestali hrát, asi nás to trošku uspokojilo. V závěru jsme ale utkání zvládli. Doufám, že si to kluci vezmou k srdci, čeká nás ještě poslední zápas v nadstavbě a pak už bude play off. Věříme, že do něj kluci vstoupí zodpovědně a poctivě.

Lukáš Zörkler (BK Mladá Boleslav):
Do zápasu jsme vstoupili laxně a brzy prohrávali 0:2. V první třetině jsme vůbec nebyli schopní chytnout tempo soupeře, v té druhé jsme z velkého minima vytěžili naprosté maximum. Zničehonic jsme vyrovnali na 2:2. Jenže když jsme soupeře dostali vyrovnáním na dno, sami jsme ho bohužel dostali zpátky do zápasu, když jsme jim na třetí gól nahráli. Ve třetí třetině jsme bojovali, Hradec je ale dobrý mančaft, proti kterému se skóre těžko otáčí. Vždycky, když jsme se dostali na dostřel, dokázali nám svou sílou znovu odskočit. V tenhle moment už se připravujeme na příští neděli, kdy se bude rozhodovat v play off. Tam to všechno směřujeme.

Související články

Aktuality

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).