BK MLADA BOLESLAV
8. 3. 2018 | Jaroslav Kindl

Mladší dorost opět prohrál. Tentokrát gólem v poslední minutě

36., čtvrtek 8. 3. 2018
Ml. Boleslav - Zlín MBL - ZLN
M l. B o l. – Boleslavští toužili konečně prolomit sérii proher. Tím spíš, když na jejich kluziště přijel soupeř bodově jim nejbližší. Bruslaři předvedli velkou houževnatost a zarputilost, na začátku třetí třetiny vyrovnali na 3:3 a natahovali se konečně po bodech. O vidinu alespoň jednoho přišli pouhých 17 sekund před zazněním sirény a to v oslabení. Série proher Mladé Boleslavi tak čítá už pět utkání.
Ml. Boleslav: Krinwald (Kmec) – Kredba, Přenosil, Žabka, Rajgl, Holoubek (A), Křepelka – Mazancová, Závora (C), Sluka (A), Plíšek, Kredl, Hašlar, Haas, Peca, Šíma
Zlín: Lekeš (Šarman) – Liss, Šindelek, Talafa, Mikulík (A), Riedl (A), Forman, Prokeš – Kopčil, Frömel, Chludil, Bednařík, Kráčalík, Handl, Dluhoč, Hrazdira, Martinec, Bachánek (C)
Branky a nahrávky: 2. Závora (Šíma), 39. Závora (Haas), 41. Šíma (Haas, Závora) – 5. Hrazdira (Martinec), 12. Hrazdira (Liss, Chludil), 26. Kopčil (Riedl, Talafa), 60. Handl (Talafa, Riedl). Rozhodčí: Pilný – Tasch, Bohuněk. Vyloučení: 2:3, navíc Rajgl (MBL) 5 min. + trest do konce, Bachánek (ZLN) 10 min. OT a Bednařík (ZLN) 5 min. + trest do konce. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 51. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.

Komentář

Mladoboleslavský mladší dorost doufal v prolomení už čtyři zápasy dlouhé šňůry porážek. Za tímto cílem ale nevykročil právě nejlépe. Anebo vlastně ano. Už na začátku druhé minuty utkání to s Bruslaři vypadalo špatně, neboť na trestnou odešel Sluka. Domácí celek ale nestáhl uši a naopak sám zaútočil. A tak se Boleslav radovala zásluhou Jan Závory z gólu ve vlastním oslabení. Z nabytého vedení se ale radovala jen chvilku, z prostoru před brankovištěm velmi rychle vyrovnal Richard Hrazdira.

Akční tempo úvodních minut pak trošku opadlo, šance si takřka shodně připisovaly obě strany. Postupně se ale ručička na pomyslných vahách začala posouvat na stranu Zlína. Ve 12. minutě se opět trefil Hrazdira a byť se takřka okamžitě objevil v tutové šanci domácí Haas, brankáře Lekeše se mu překonat nepodařilo. V závěru první části pak, jak už jsme naznačovali, dominovali hosté ze Zlína.

Rozkouskovaný a ne příliš atraktivní úvod druhého dějství fanoušky právě nepotěšil. Tím spíš, když převaha domácího publika musela posléze přihlížet gólu Michala Kopčila, který Krinwaldovi poslal puk po samostatném úniku mezi betony.

Bruslaři se mohli zmátořit v následujících minutách, kdy postupně usedli na trestnou lavici hned dva hráči Zlína. Standardní přesilovky se jim ale nepovedli, teprve až ta třetí – dvojnásobná – Boleslavi posloužila. Z mezikruží pálil přesně stejně jako v případě prvního gólu domácích Jan Závora.

Třetí třetinu začali Středočeši, jak nejlépe mohli. Po pouhých 26 sekundách se objevil u tyčky připravený Petr Šíma a postavil tak domácí a vlastně celý zápas zpátky na startovní čáru. Nakopnutá Boleslav byla nějakou dobu aktivnější, ve slibné šanci se objevil například Žabka, obrátit zápas se mu ale nepodařilo. O tom, jak moc obě mužstva chtějí, svědčila i bitka mezi hostujícím Bednaříkem a domácím Rajglem. Oba za ni odešli předčasně do kabin.

Domácí drželi šance na to, že se jim konečně podaří prolomit nepříznivou zápasovou bilanci. Jak čas běžel, začalo to vypadat na prodloužení a tedy aspoň nějaký ten bod. Jenže pouhou minutu před koncem základní hrací doby přišla osudová chyba. Boleslavský Přenosil dostal dvě minuty za držení. A Zlín se po vybrání oddechového času chopil své šance – 17 sekund před zazněním sirény se prosadil Daniel Handl.

Ohlasy trenérů

Lukáš Zörkler (BK Mladá Boleslav): Nám se podařilo vstřelit rychlý gól v oslabení, ale to bylo vše, co jsme v první třetině předvedli. Od té body soupeř jasně dominoval, od druhé třetiny jsme hru srovnali a na začátku třetiny se nám podařilo vyrovnat. Bohužel jsme dostali nešťastný gól 20 sekund před koncem. Kluky jsme pochválili, zápas odbojovali. Od tohoto utkání se musíme přiblížit k blízkému play off.

Související články

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.