BK MLADA BOLESLAV
24. 2. 2018 Dominik Špringer

Mladší dorostenci bojovali, přesto na Přerov nestačili

33., sobota 24. 2. 2018
Přerov - Ml. Boleslav PRE - MBL
P ř e r o v - Souboj dvou posledních celků skupiny B byl k vidění na ledě Zubrů z Přerova, na které dokázali mladší dorostenci v posledním vzájemný měření sil na vlastním stadionu najít recept. Tentokrát to však byl Přerov, který šel v úvodní třetiny do vedení, které navíc na začátku druhé části utkání navýšil na rozdíl dvou branek. Bruslaři ovšem nepřestali hrát a ještě ve druhé třetiny díky dvěma rychlým trefám duel vyrovnali. Rozhodovala poslední třetina, ve které byla k vidění pouze jediná branka. Tu bohužel vstřelil domácí Přerov, který jako jediný celek v zápase využil početní výhodu a připsal si vítězství. O další extraligové body budou starší dorostenci bojovat na ledě Vítkovic.
Přerov: Suchánek – Raška, Svozil, Zábranský, Holík, Zeman, Gréč – Štíbr, Ministr, Fencl, Petr, Kleniar, Kuncek, Hanák, Jobánek, Šilhavý
Ml. Boleslav: Krinwald – Kerda, Křepelka, Přenosil, Němeček, Rajgl, Holoubek – Závora, Sluka, Plíšek, Peca, Dlask, Horák, Haas, Šíma
Branky a nahrávky: 9. Ministr (Raška, Kleniar), 24. Chytil (Svozil, Ministr), 46. Chytil (Svozil, Raška) – 30. Šíma (Sluka, Kredba), 38. Rajgl (Haas). Rozhodčí: Novotná – Doleček, Novotný. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 99. Střely na branku: 36:29. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

Ohlasy trenérů

Martin Škaloud (BK Mladá Boleslav): K utkání jsme nastoupili bez devíti hráčů základní sestavy a v první třetině byl náš projev nevýrazný. Po kombinaci dvou hrubých taktických chyb jsme jednou inkasovali. Ve druhé třetině jsme hru vyrovnali, místy byli lepším týmem a zaslouženě se nám podařilo vyrovnat. Soupeř se dostal ve třetí části opět do vedení a naši klíčoví hráči již neměli dost sil, abychom byli schopni dostat utkání do prodloužení. Přesto jsme kluky pochválili, jelikož na ledě nechali všechno a předvedli věci, které trénujeme a po hráčích vyžadujeme.

Související články

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.