BK MLADA BOLESLAV
8. 2. 2018 | Jaroslav Kindl

Mladší dorost tahal s Havířovem za kratší provaz

30., čtvrtek 8. 2. 2018
Ml. Boleslav - Havířov MBL - HAV
M l. B o l. — Havířov se dostal v 8. minutě do vedení. Svůj náskok pak už jen ostražitě hlídal. Díky Závorově dorážce se Boleslav držela po první třetině v kontaktu. Hned po začátku další části ale dvakrát inkasovala. Haas sice ještě během druhé třetiny snížil, jenže vzápětí soupeř opět odpověděl. Na Bruslařích byla znatelná snaha, ale i nízká efektivita. Svůj druhý gól v zápase přidal ve 48. minutě Jan Závora. To však bylo ze strany domácích vše. Mladší dorostenci si musí na druhé vítězství v nadstavbě počkat.
Ml. Boleslav: Krinwald – Němeček, Sommer, Křepelka, Přenosil, Žabka, Rajgl – Závora (A), Bartoň, Peca, Hašlar, Dlask (C), Kapal, Ďuráč, Haas, Šíma
Havířov: Nowak – Topolanský, Černý, Bílek, Koubek, Zmarzlák – Pavlačka, Jedlička, Čempel, Mastič (C), Bochnak, Adámek, Zapletal, Urbančík, Szturc, Byčkov (A), Horváth
Branky a nahrávky: 16. Závora (Kapal, Bartoň), 36. Haas (Bartoň), 48. Závora (Hašlar, Šíma) – 8. Urbančík (Byčkov, Koubek), 14. Adámek (Mastič, Nowak), 22. Zapletal (Čempel), 23. Jedlička (Adámek, Urbančík), 38. Urbančík (Szturc), 52. Horváth (Bílek). Rozhodčí: Micka - Marek, Ovsík. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 71. Střely na branku: 19:47. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5, 3:6.

Komentář

Přestože zápas začal opatrně, viděli jsme v úvodní třetině tři branky. Blízko brance byl už ve třetí minutě Havířov. Krinwald zasahoval proti bekhendové střele z blízkosti. Puky odskakovaly oběma týmům. Možná proto se Rajgl rozhodl projet sám přes chumel hráčů na vlastní modré čáře. O kotouč však přišel. Puk se dostal mezi kruhy na Adámka, který ale napálil puk jen do Krinwalda. Skóre se poprvé měnilo v 8. minutě. Boleslav vytrousila puk ve středním pásmu na pravém mantinelu. Do bruslí šlápli Byčkov s Jakubem Urbančíkem. Druhý jmenovaný pak Krinwalda prostřelil z pravého kruhu.

V polovině třetiny si za domácí obranu najel Adámek. Do puku stihl jen šťouchnout, což si boleslavský brankář snadno pohlídal. Nakonec se Lukáš Adámek přeci jen radoval. Ve 14. minutě si v přesilovce prohodil puk mezi nohama, obešel obránce a o tyč poslal puk do brány. Boleslav zvládla odpověďět ve vlastní početní výhodě. Soupeře možná na chvíli uspali hrou po rozích. Od Bartoně se kotouč dostal před havířovskou bránu na Kapala, po jehož zásahu zůstal puk před brankovou čárou. Nejrychleji ze všech zareagoval Jan Závora.

Začátek druhé periody se domácím příliš nevydařil. Ďuračova dorážka šla vysoko nad bránu a Boleslav vzápětí inkasovala. Ve 22. minutě ležel Krinwald na břiše, podložen několika hokejkami. Po velkém náporu nakonec prostrkal puk do brány Jakub Zapletal. Po dvaceti vteřinách lovil Krinwald kotouč ze sítě znovu. Adámek se vyhnul dotírajícímu protihráči a všiml si volného Maroše Jedličky, jež zakončoval k levé tyči. Poté se dlouho, navzdory dvěma přesilovkám, nic zajímavého nedělo. Až ve 29. minutě zahrozil z úniku Horváth, jenže v nejdůležitějším okamžiku netrefil bránu. Krátce poté bylo nařízeno trestné střílení proti Boleslavi. Lukáš Adámek, jehož bylo hodně vidět, mířil bekhendem mezi Krinwaldovy betony. Boleslavský strážce je ale včas sklapl.

Pro Krinwalda to nebyly poslední těžké chvíle. Výborně se přesunul proti voleji Pavlačky. Ve 34. minutě hostil další hromadnou schůzi AZetu ve svém brankovišti. Reflexivně zasáhl i proti Bochnakovi. Boleslav snížila ve 36. minutě, když Bartoňovo nahození tečoval za Nowakova záda Oskar Haas. Za minutu měl příležitost z protiútoku Bartoň. Jeho bekhend jen přeletěl havířovskou bránu. Domácí se z gólu neradovali příliš dlouho. Po necelých třech minutách AZet obnovil staronový náskok. Stalo se tak zásluhou Jakuba Urbančíka, který v brankovišti doťukával přihrávku Szturce.

Hosté zvolili udržovací taktiku. Přesto zahrozili. Gólem byla cítit individuální akce Zapletala. Boleslav jezdila a snažila se napadat. Haas dokonce soupeřil u mantinelu s gólmanem Nowakem, následně posílal kotouč před bránu na Pecu. Havířovského brankáře však v brankovišti zastoupila jeho obrana. 48. minuta a další změna skóre. Hašlar nahodil puk do davu před bránou, kde ho našel Jan Závora a přidal svůj druhý gól v zápase. Jistotu dodal Havířovu Kevin Horváth, když z mezikruží trefil horní roh brány. Kromě další šance Adámka jsme už výraznější možnosti nedočkali.

Ohlasy trenérů

Lukáš Zörkler (trenér BK Mladá Boleslav): Opět jsme dostali šest gólů. Dozadu to není dobré. Naši beci se bojí hrát. Ustupujeme, necháváme jejich útočníkům moc prostoru, nic si nedovolíme. Soupeř nastupuje s jedním mladým bekem, my naopak s pěti. Naši obránci si dávají fóra, myslí si, že to pro ně bude lehčí. Naopak ale stojí a útočníci kolem nich procházejí. My se na to zaměřovali v pauze. Bohužel nejsme schopní to přenést do zápasu.

Tomáš Potěšil (trenér AZ RESIDOMO Havířov): Myslím, že jsme měli po celé utkání převahu. Vytvořili jsme si spoustu příležitostí. Neproměnili jsme trestné střílení a dva samostatné nájezdy, takže gólů mohlo padnout víc. Asi zasloužené vítězství.

Související články

Aktuality

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).