BK MLADA BOLESLAV
2. 3. 2018 | Dominik Špringer

Mladší dorostenci na Vítkovice nestačili

29., pátek 2. 3. 2018
Vítkovice - Ml. Boleslav VIT - MBL
O s t r a v a - Po poslední extraligové porážce na ledě Přerova pokračovali mladší dorostenci v duelech na hřišti svých soupeřů. Tentokrát je čekal duel s Vítkovicemi, s kterými v této sezoně již třikrát prohráli. Jinak tomu bohužel nebylo ani tentokrát. Bruslaři na své soupeře nestačili od úvodních minut zápasu. V úvodní třetiny Vítkovice vstřelily dvě branky, další dvě přidaly ve druhé třetiny zápasu. V poslední třetiny měli mladoboleslavští šanci na snížení, ale brankář Vítkovic byl proti. Již v sobotu budou mladší dorostenci bojovat o přerušení černé série na ledě Havířova.
Vítkovice: Bartošák – Navrátil, Smolka, Veřmiřovský, Bystroň, F. Plánka, Kočí – Tvrdý, Kotásek, Ivan, Krejsa, Schauer, Pastor, Krška, Rajčan, Brada
Ml. Boleslav: Kmec – Kredba, Přenosil, Žabka, Rajgl, Holoubek – Mazancová, Závora, Sluka, Bartoň, Plíšek, Peca, Hašlar, Dlask, Ďuráč, Haas, Šima
Branky a nahrávky: 13. Krejsa (Schauer, Veřmiřovský), 16. Pastor (Veřmiřovský), 26. Ivan, 31. Krejsa (Schauer, Brada). Rozhodčí: Klapetek – Ganger, Klimek. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 156. Střely na branku: 47:15. Průběh utkání: 4:0.

Komentář

Od úvodních minut zápasu měli více ze hry hráči Vítkovic, kteří zásobovali brankáře Kmece v brance Bruslařů jednou střelou za druhou. Domácí hokejisté postupně zvyšovali své tempo a brzy si vypracovali i svou první přesilovou hru, kterou však ještě boleslavští hráči přežili bez úhony. Vítkovice však nadále ovládaly ledovou plochu a ve 12. minutě duelu poprvé překonaly brankáře hostí, když se usadily v útočném pásmu a Jan Schauer vybídli přihrávkou ke skórování Josefa Krejsu, který se nemýlil.

Obraz hry se po první vstřelené brance nezměnil. Vítkovice si totiž vzápětí vypracovaly další přesilovou hru a druhá branka vysela ve vzduchu. I tentokrát však Bruslaři početní výhodu domácích ubránili, ale krátce po ní se štěstím dostal puk do branky David Pastor. Ve zbývajících minutách úvodní třetiny boleslavští hráči srovnali s Vítkovicemi krok, ale k žádnému výraznějšímu ohrožení branky, kterou hájil Darek Bartošák to nevedlo, a tak se odcházelo do šaten za stavu 2-0 pro ostravský výběr.

Druhá třetina zápasu začala další přesilovou hrou domácího týmu, ale tentokrát se jim v početní výhodě příliš nedařilo a krátce po jejím konci se také dočkali Bruslaři, kteří dostali šanci na snížení v přesilové hře. Jenže byly to znovu Vítkovice, které po třetí v zápase udeřily. Ivan Ivan se na modré čáře zmocnil kotouče a bez potíží po úniku překonal Kmece. Po skončení boleslavské přesilovky přidaly Vítkovice i čtvrtou branku, kterou však rozhodčí správně neuznali, jelikož byla dosažena rukou.

I ve druhé třetině však viděli diváci dvě branky a bohužel opět do sítě mladoboleslavských hokejistů. Domácí hráči totiž přesně v půlce zápasu dostali šanci ve čtvrté přesilové hře, kterou poprvé v zápase dokázali využít.Josef Krejsa si připsal druhou branku v tomto střenutí, když zužitkoval skvělou přihrávku a překonal již bezmocného Kmece. V závěru třetiny měl šanci na snížení Ďuráč, ale v situaci 1 na 1 neuspěl.

V poslední části duelu měla více ze hry Mladá Boleslav, ale alespoň na čestnou branku to nestačilo, i když měli hostující hráči velké šanci ke vstřelení branky. Nejdříve to byl Sluka s Rajglem, kteří jeli 2 na 1, ale překonat Bartošáka v brance domácích se jim nepodařilo. Následně Hašler nastřelil tyč a neujala ani Slukova rána v přesilové hře.

Ohlasy trenérů

Martin Škaloud (BK Mladá Boleslav): Po první třetině, ve které jsme nepochopitelně nechtěli hrát a byli pro domácí pouhým komparzem, jsme se dokázali herně zvednout, ale jelikož jsme si za 60 minut nevytvořili pořádnou brankovou příležitost, nemohli jsme pomýšlet na lepší výsledek. V sobotu se v Havířově pokusíme urvat nějaký bod, nejspíš se s ním totiž potkáme i v následném play off.

Související články

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.