BK MLADA BOLESLAV
20. 1. 2018 | Jan Vavřina, Jaroslav Kindl, Jan Vavřina

Mladší dorost v Hradci jen korigoval výsledek

27., sobota 20. 1. 2018
Hr. Králové - Ml. Boleslav MHK - MBL
H r . K r á l o v é — Pro mladší dorostence šlo o čtvrtý vzájemný zápas sezóny. Bohužel i o čtvrtou porážku od Mountfieldu. Po 34 minutách prohrávala Boleslav už o pět gólů. Dvěma trefami zažehl plamínek boleslavské naděje kapitán Tomáš Dlask. Poté ale Hradec skóroval pošesté a zápas se poměrně v klidu dohrával. Boleslavská série proher v playoff tak pokračuje. Další pokus mají mladší dorostenci ve čtvrtek 25. ledna, kdy přivítají Přerov.
Hr. Králové: Tichý – Králík, Táborský, Havlíček, Naar (A), Perička (C), Pinkas – Moravec, Souček, Kašpar, Lang, Beneš, Jušta, Pajer, Jirků, Hynek, Boštík.
Ml. Boleslav: Krinwald – Kredba, Sommer, Křepelka, Přenosil, Holoubek (A) – Závora (A), Sluka, Bartoň, Plíšek, Hašlar, Dlask, Kapal, Ďuráč, Haas, Peca.
Branky a nahrávky: 13. Beneš (Naar, Hynek), 13. Jušta (Lang), 23. Pinkas (Moravec, Beneš), 32. Moravec (Lang), 34. Kašpar (Pinkas), 51. Kašpar (Jušta, Lang) – 38. Dlask, 41. Dlask (Holoubek) Rozhodčí: Homola - Zídek, Berger. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 69. Střely na branku: 57:24. Průběh utkání: 5:0, 5:2, 6:2.

Komentář

Úvod utkání ovlivnila řada vyloučení, v pěti se hrálo pomálu. Za úvodních osm minut bylo totiž rozdáno rovnou pět menších trestů. Tyto herní situace vyhovovaly více domácím, kteří vysílali na Krinwalda jeden puk za druhým, žádný jej ale nikterak výrazně neohrozil. To na protilehlé straně ujel do brejku Závora a mohl otevřít skóre zápasu. Svou střelu na zadní tyč ale nedokázal stlačit do brány.

V další početní výhodě měl na jedné straně dobrou střeleckou pozici Haas, ale Tichého nepřekonal. Mountfield se dočkal gólu ve 13. minutě, a to hned dvakrát. Skóre zápasu otevřel Matěj Beneš, kterého napodobil o 39 vteřin později Jan Jušta. Hosté mohli korigovat díky Slukovi, ten nastřelil ale jen horní tyč. Střelec druhé branky byl v další obrovské šanci, jenže nedokázal trefit prázdnou klec.

Prostřední dějství začalo stejně jako první – brzkým vyloučením. Hradečtí ho dokázali rychle potrestat, když Moravec našel zpoza brány mezi kruhy volného Matěje Pinkase, který zvýšil na 3:0. O chvíli později byl v obdobné pozici Hynek, jenže z dorážky nedokázal gólmana znovu překonat. V polovině zápasu dostal hostující Hašler možnost trestného střílení, které nevyřešil dobře, jeho pokus minul bránu.

Na to zareagovali domácí a opět rovnou dvakrát, tentokrát však v rozmezí dvou minut. Nejprve se krásně uvolnil Lang a jeho střelu dorazil za Krinwalda Petr Moravec. Pátou branku navršil Jaroslav Kašpar, jenž měl podobně snadnou úlohu. Stačilo mu také jen trefil odkrytou klec. V závěru třetiny si Lvi zahráli přesilovku, jenže udeřilo se na druhé straně. Chybnou rozehrávku potrestal Tomáš Dlask a vstřelil první gól svého týmu.

Druhý boleslavský gól přišel zanedlouho po prvním, oba ale rozdělila přestávka. Po 54 vteřinách ve třetí části se prosadil znovu Tomáš Dlask a snížil tak na 2:5. Mountfield mohl odskočit na větší rozdíl hned z další akce, kdy se dostal do přečíslení dvou na jednoho. Milan Souček dostal puk doleva, jenže Krinwald jeho úmysl vystihl. V následujících pasážích domácí kontrolovali hru i pohodlný náskok a soupeře do šancí příliš nepouštěli.

Navíc v 51. minutě přišla hradecká pojistka. Na brankovišti Bruslařů byl nejvíce důrazný Jaroslav Kašpar, který dotlačil puk za čáru a zvýšil na 6:2. Hosté mohli kontrovat díky Hašlerovi, to by ale jeho střela z mezikruží musela být kvalitnější. Východočeši už neměli důvod hnát se bezhlavě dopředu a čtyřgólový náskok udrželi až do závěrečné sirény.

Ohlasy trenérů

Lukáš Zörkler (BK Mladá Boleslav): Do Hradce jsme přijeli v hodně okleštěné sestavě, ale nemyslím, že bychom měli špatný vstup do zápasu. Včera jsme měli větší brífink v kabině, něco jsme si řekli a relativně to fungovalo. Zdůrazňovali jsme před zápasem, že každé střídaní chceme odehrát 0:0, že je to náš cíl. Bohužel padesát osm minut jednotlivec hraje dobře a pak jedno střídaní vypustí, ze kterého padne gól. Takhle se chyby nasčítají a ve finále jsou z toho čtyři rozdílové branky a prohrajeme 2:6. Na druhou stranu se hráčům nedá upřít snaha.

Martin Štohanzl (Mountfield HK): Za dnešní zápas patří klukům velká pochvala, výsledek 6:2 je dobrý. Boleslav má horší období, protože prohrála několik zápasů v řadě a nechtěli jsme dopustit, aby se chytla zrovna na nás. Myslím si, že až na pár momentů jsme měli zápas pod kontrolou, kluci k tomu přistoupili zodpovědně. Vstupy do druhé a třetí třetiny byly trošku lehkovážné, protože jsme vedli, ale na druhou stranu jsme dali hezké góly. Dnes jsme zaslouženě vyhráli.

Související články

Aktuality

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).