BK MLADA BOLESLAV
18. 1. 2018 | Lukáš Chuchválek

Mladší dorost doma opět neuspěl, tentokrát proti Zlínu

26., čtvrtek 18. 1. 2018
Ml. Boleslav - Zlín MBL - ZLN
M l. B o l. - Proti Zlínu, jenž je s Boleslaví soused v tabulce, si mohli mladší dorostenci spravit chuť po nepovedených vystoupeních na domácím dvojzápase s Vítkovicemi. Jenže proti Zlínu se jim rovněž nedařilo a prohráli stejným výsledkem jako v prosinci i díky hrůzostrašné druhé třetině, kdy lovili čtyřikrát puk ze sítě. Svěřenci Lukáše Zörklera tak prohráli už devátý zápas v řadě. Na vítězství v nadstavbě stále čekají.
Ml. Boleslav: Hradiský (35. Krinwald) – Kredba, Sommer, Křepelka, Přenosil, Rajgl, Holoubek – Závora, Zajíček, Sluka, Bartoň, Plíšek, Hašlar, Dlask, Kapal, Ďurač, Haas, Simon
Zlín: Šarman (Lekeš) – Šindelek, Hoferek, Mikulík, Riedl, Forman, Prokeš – Kopčil, Frömel, Chludil, Bednařík, Kráčalík, Handl, Dluhoš, Hrazdíra, Martinec, Bachánek, Macík
Branky a nahrávky: 20. Zajíček (Simon, Ďurač), 51. Dlask (Simon) – 4. Hrazdíra (Bachánek), 14. Frömel (Bachánek), 25. Kopčil (Mikulík), 26. Riedl (Dluhoš), 35. Riedl (Bednařík, Bachánek), 36. Mikulík (Prokeš, Bachánek). Rozhodčí: Bernat – Grundler, Serbus. Vyloučení: 7:6, navíc Rajgl (MBL) 10 minut OT, Bednařík (ZLN) 5 minut + do konce utkání. Bez využití. Diváci: 61. Střely na branku: 33:41. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:6, 2:6.

Komentář

Do zápasu lépe vstoupili hosté, kteří zaznamenali už ve 4. minutě přesný zásah, když domácí ponechali o samotě před bránou Richarda Hrazdíru, jenž měl dost času na zamíření do odkrytých částí brány. Zlín i nadále diktoval tempo hry, nebezpeční byli obzvlášť Bednařík s Mikulíkem. Domácí se na šance napracovali více, ale jejich pokusy obvykle nebyly přesné, zkoušeli tečovat letící kotouče, o což se snažil Plíšek. Ve 14. minutě udeřil Zlín podruhé, když ujeli ve středním pásmu domácím ve dvou a jednoho Bachánek s Šimonem Frömelem, jenž mohl nahrávat zpět, ale rozhodl se zakončit sám a povedlo se mu to. Od té doby měli Moravané zápas pod kontrolou a ke konci je to svádělo ke ztrátě koncentrace, jež vedla k trestu, když si půl minuty před sirénou nepohlídali Jakuba Zajíčka, který Zlínu vrátil první gól podobným stylem, měl dost času na to vybrat si místo v síti.

Druhá třetina přinesla rozhodnutí zápasu, v němž Zlín vstřelil čtyři branky. Nejprve to ale vypadalo tak, že bude Boleslav chtít navázat na úspěch z konce předešlé dvacetiminutovky, ale v útoku byli domácí bezzubí. Po skončení boleslavské přesilovky pak kanonádu zahájil Michal Kopčil. V 25. minutě, ani ne minutu poté, pak na 4:1 pro Zlín zvýšil Vojtěch Riedl, jehož zásah padl do sítě poté, kdy se nejprve domácí snažili předešlý úspěch soupeři vrátit. V následujících momentech se několikrát domácí marně pokoušeli překonat Dominika Šarmana, jenž však nemusel řešit mnoho nebezpečných situací, neboť na straně domácích vázla souhra a přibývalo nervozity, kdy se začalo často vylučovat za hrubé fauly. Ty vedly k dalším přesným zásahům Zlína, kdy se nejprve ve 35. minutě trefil opět Vojtěch Riedl, a pak po udělení pětiminutového trestu zlínskému Bednaříkovi za seknutí hokejkou do nohou při vhazování se vzápětí trefil Matěj Mikulík.

Poslední třetina se už dohrávala a nepřinesla už tolik vypjatých momentů, protože zápas byl prakticky rozhodnutý a Zlín se do ničeho moc nepouštěl, ale některé situace vyčnívaly. Začalo to bitkou mezi Zajíčkem a Handlem, kdy pak oba z trestné lavice sledovali jediný zásah branky v závěru utkání. V 51. minutě nejprve v brejku tří na nikoho neuspěl Šimon, pak ale vzápětí vyražený kotouč nahrál na Tomáše Dlaska, který tak stanovil konečné skóre. Zajíček se Simonem pak v samém závěru chtěli prohru ještě více zmírnit, nebylo jim však přáno.

Související články

Aktuality

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).