BK MLADA BOLESLAV
14. 12. 2017 | Johan Čáp, Dominik Špringer

Starší dorostenci i přes střeleckou převahu na Olomouc nevyzráli

26., čtvrtek 14. 12. 2017
Olomouc - Ml. Boleslav OLO - MBL
O l o m o u c - O vedoucí postavení v tabulce o umístění zajížděli bojovat starší dorostenci na led Olomouce. V zápase dvou celků se stejným bodovým ziskem měli hned od úvodu navrch domácí hokejisté, kteří šli již ve druhé minutě do vedení. Mladoboleslavští hokejisté následně doslova bušili do svého soupeře, vypracovali si velké množství šancí, ale k tížené trefě a vyrovnání to nevedlo. Naopak ve třetí třetině v krátkém časovém sledu hned dvakrát opět udeřili domácí hokejisté a když ani následné šance neskončily v síti Olomouce, odjíždějí Bruslaři i přes velký počet střel nejen bez bodového zisku, ale i vstřelené branky. Starší dorostenci však i nadále drží druhé místo v tabulce a živí naději na postup do playoff.
Olomouc: Mokrý – Rutar, Mader, Bahounek, Klesla, Harabiš, Vosátko, Pírek – Kalač, Šafránek, Štefka, Rosecký, Štědrý, Indrák, Liška, Krátký, Handl, Kořenek, Kret, Dvořák
Ml. Boleslav: Mašek – Sýkora, Dotter, Houška, Hovorka, Imlauf, Rudolph – Grim, Dobša, Novák, Moucha, Čermák, Jindra, Kapal, Kubart, Jelínek
Branky a nahrávky: 2. Handl (Štedrý, Liška), 47. Rutar (Liška, Bahounek), 49. Kret. Rozhodčí: Čuňoška – Holibka, Zedník. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 36. Střely na branku: 23:37. Průběh utkání: 3:0.

Komentář

Souboj druhého s prvním musí logicky přinést náboj, vypětí i krutý boj. Nejinak tomu bylo i v případě bruslařů s Morou. Hned od samotného startu první třetiny se do sebe oba protivníci zakousli s obrovskou vervou, která už v počátečních vteřinách hry přinesla šanci hostů. Imlauf ovšem nabídnuté příležitosti nevyužil, čehož mohl nejen on pak o pár chvil později litovat. Olomoucké družstvo totiž využilo první větší náznak šance ke skórování, když se Tobiáš Handl dokázal prosmýknout mezi oběma beky a jemným tečnutím poslat kotouč do brány. Brzká trefa následný vývoj dost ovlivnila, neboť bruslaře poslal nečekaný neúspěch do kolen.

Mladí kohouti vyklizených pozic na ledě zužitkovali, když Boleslav k ničemu dlouho nepouštěli, leč Olomouci hegemonie nakonec donekonečna nevydržela. Bruslaři se začínali zvedat ze svého marasmu a prostor před brankářem Mokrým začínal patřit právě jim. Už ve 13. minutě to potvrzoval Grim, když pádil po vystihnutí chybné rozehrávky naprosto osamocen na soupeřovu klec. Brankář Mokrý však měl nakonec lepší psychickou odolnost. Souboj tváří v tvář ustál.

Právě mladík v olomouckém brankovišti dělal asi největší problémy mladoboleslavským hokejistům. Ti sice měli i v dalším průběhu duelu obrovské množství šancí, produktivnost však byla o několik stupňů pomyslné škály níže. Potvrzení těchto výroků přinesla kupříkladu obrovská tutovka Nováka, jenž už málem startoval gólové oslavy. V euforii byl ale nakonec jen šestnáctiletý fantom Mokrý. Olomoucký gólman záměr Čermákovy přihrávky na zmíněného autora šance vystihl a rozštěpem celou situaci ještě vyšperkoval.

Druhá třetina měla jasnou charakteristiku. Boleslavská převaha se jí táhla jak Ariadnina nit, jenomže co naplat. Středočeši se i přes obrovskou střeleckou snahu nedokázali prodrat do vyloženější šance. Ba naopak, do dvoubrankového náskoku mohla směřovat Olomouc, jenomže Štědrý nakonec při finální fázi své gólovky selhal.

Boleslavi navíc paradoxně pomáhali i olomoučtí hráči, kteří šli hned dvakrát do čtyř hráčů, ani jednou se však červené světlo za Mokrým nerozsvítilo. Nejblíže k tomu měl Dobša, jenomže jeho bomba ze dvou metrů moc neplechy nenatropila. Olomoucký brankář ji celkem s přehledem kryl chrániči. Hosté se i dále snažili o vyrovnání, jenomže pevný a mohutný olomoucký blok byl svou činností proti.

Třetí třetina pokračovala táhlým boleslavským presem. Ani to však svěřencům kouče Zörklera nijak nepomohlo. Hokejová spravedlnost se obrátila proti nim, když se Olomoučtí prosadili zčistajasna po nečekaném odrazu puku. Ten totiž putoval hned na čepel Adama Rutara, pro kterého už byla rána metr od brankové čáry pouhá formalita. Další bolest soupeři pak hned za necelé dvě minuty uštědřil Vítězslav Kret. Jeho brejku a zakončení čelil Mašek odvážným vyjetím z brankoviště jen marně.

I za stavu 0:3 se ukázal charakter Boleslavských, kteří ještě rozhodně nic nevzdávali. Ba naopak, svůj nápor ještě zvyšovali. A právě tato taktika se jim relativně vyplácela. Leč nutno dodat, že skórovat se hostům stále nedařilo. Mokrý totiž znovu své brankoviště začaroval, hlavně při vystihnutí Novákovy dorážky, jež už skoro přeskakovala brankovou čáru. Vypjatost extraligového šlágru ještě v koncovce spustila menší emoční smršť pěstí, avšak na výsledek zápasu už to vliv přeci jen nemělo. Olomouc tak ziskem tří bodů poskočila na první pozici, Boleslav čelo tabulky naopak musí opustit.

Ohlasy trenérů

Jiří Rech (HC Olomouc): Zápas se vyvíjel ve velmi podobném duchu, jaké hráváme v posledních pár týdnech. Dlouho jsme drželi nejtěsnější možný náskok. Nervy trenérů tudíž na lavičce dost pracují. Nutno dodat, že defenzivní fázi máme v poslední době špičkovou. Kluci hrají zodpovědně, vyklekávají hodně střel. Navíc nám hraje do karet i fazóna brankáře Mokrého, který nám proti Boleslavi znovu velmi pomohl. Soupeře jsme přehrávali asi nejvíc v proměňování šancí, my jsme na rozdíl od něj i z minima gólovek dokázali vsítit tři branky.

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav): Možná víc než samotná porážka nás mrzí předvedený výkon. Oproti minulým zápasům jsme prakticky nic nezměnili. Máme sice obrovskou převahu, přestřílíme protivníka, ale neumíme vstřelit gól. Zářným příkladem byla druhá třetina, kdy jsme prakticky po většinu času hráli v útočném pásmu a na střelbu jsme vyhráli 22:5. To, že ani tolik šancí nám nestačilo na branku, je jen smutné konstatování faktu. Znovu a znovu se ukazuje naše bolest, kdy nám chybí koncový hráč.

Související články

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.