BK MLADA BOLESLAV
25. 11. 2017 | Tomáš Taybner

Mladší dorost v bitvě zvratů zvítězil po nájezdech

17., sobota 25. 11. 2017
Ml. Boleslav - Havl. Brod MBL - HBR
M l. B o l. – Mladší dorost odehrál utkání, ve kterém ze začátku vedl. Poté ovšem ztratil vedení a už jen dotahoval. V prodloužení byl k vidění tlak domácích, kteří jej ale využít nedokázali. ovšem, bez využití. V nájezdech zachránil domácí Bruslaře kapitán Dlask, který jim dvěma přesnými zásahy vystřelil bod navíc., jenž o pár minut později zápas rozhodl.
Ml. Boleslav: Hradiský (Krinwald) – Kredba, Sommer, Přenosil, Táborský, Rajgl, Holoubek, Pokorný – Závora, Sluka, Bartoň, Plíšek, Kredl, Hašlar, Dlask (C), Kapal, Haas, Moc, Ďurač, Kos
Havl. Brod: Vácha - Vacík (C), Matula,Trupl, Kerber -Vacík P. ,Kopic, Klofáč, Dymák, Fiala, Rauš, Prýl, Dáňa, Vyvial, Pártl, Juřica
Branky a nahrávky: 11. Dlask (Závora), 30. Dlask (Haas, Závora), 54. Táborský (Pokorný, Dlask), 56. Holoubek (Pokorný, Dlask) – 13. Matula (Dáňa), 14. Fiala (Kopic), 18. Kopic (Fiala, Vyvial), 55. Vacík. Rozhodčí: Souček – Horažďovský, Špůr. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 51. Střely na branku: 42:34. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 5:4sn.

Komentář

První třetina byla velmi zajímavá, jelikož tempo utkání bylo hned od začátku vysoké. Hostující tým se postupně zlepšoval celou třetinu. Domácí zaznamenali hned několik velmi dobrých příležitostí, hlavně kapitán Tomáš Dlask. Právě ten se prosadil jako první. Po jeho brance už ale následovala kanonáda hostům, kterou otevřel kapitán hostů David Matula, další branky hneend po něm zapsali Daniel Fiala a Marek Kopic, a tak se šlo do kabin za stavu 3:1 pro hosty.

Ve druhé třetině se vše obrátilo a domácí začali hrát ze zajištěné obrany. Hned na začátku ovšem museli bránit oslabení, jelikož přišli pozdě na led a obdrželi tak dvě trestné minuty. Hosté se takřka k ničemu nedostali a začali faulovat. Ve 30.minutě hrála Boleslav přesilovou hru 5 na 3 po faulech Vyviala a Kerbera. Těsně před návratem prvního vyloučeného hráče z kruhu vystřelil Tomáš Dlask a dal tak svoji druhou branku v zápase. Poté následovala dlouhá pasáž hry bez přerušení, při které si domácí brankář ani na puk nesáhl, zatímco Vácha na druhé straně měl pořád co dělat. Na konci třetiny fauloval domácí obránce Rajgl a odešel na trestnou lavici, tím třetina skončila.

Zápas pokračoval několik minut, ale pak byl kvůli faulu zranění Moce zastaven a dlouho se nehrálo. Ten zůstal na ledě ležet po tvrdém faulu (napadení), za který , jelikož na ledě zůstal ležet Moc. Dáňa za vražení nahrazení obdržel trest na 5 minut + do konce utkání. Domácí ovšem dlouhou přesilovou hru nevyužili, a tak jsme se na rozhodnutí čekalio poměrněěkně dlouho. Po brance domácího Šimona Táborského. V v oslabení ujel domácím Dominik Vacík a bylo to znovu jen o gól. Pět minut před koncem srovnal Tomáš Holoubek a poslal utkání do prodloužení. Víc už se nestalo a nastalo prodloužení.

V prodloužení měl tlak domácí celek, ale branku nevstřelil. V nájezdech nejprve uspěli hosté, ale domácí kapitán uspěli dva hráči, jedním z nich byl domácí kapitán. Tomáš Dlask nejprve vyrovnal a potom sám v šesté sérii nájezdů rozhodl o bonusovém bodu pro Mladou Boleslav.

Ohlasy trenérů

Lukáš Zörkler, BK Mladá Boleslav: Soupeř přijel se staršími hráči, téměř bez těch mladších. Naopak my jich tam měli hodně a věděli jsme, že to bude těžké. Do zápasu jsme vstoupili dobře, vedli jsme, ale pak soupeř začal trestat naše chyby, které pramenily z laxnosti. Od druhé třetiny už to bylo lepší, ale je škoda, že když jsme vyrovnali na 3:3 a pak ještě navíc máme přesilovku, nedokázali jsme rozhodnout. Naštěstí se ukázala síla týmu a kluky to nezlomilo.

Související články

Aktuality

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).