BK MLADA BOLESLAV
28. 9. 2017 | Kryštof Rossmann, Dominik Špringer

Mladší dorost venku podruhé v řadě prohrál, tentokrát v Liberci

5., čtvrtek 28. 9. 2017
Liberec - Ml. Boleslav LIB - MBL
L i b e r e c - Na domácím ledě to mladším dorostencům v této sezoně zatím klape na výbornou, ale při venkovních zápasech se Bruslařům zatím příliš nedaří. Po porážce v Hradci Králové tentokrát jasně nestačili na Bílé Tygry z Liberce. Šanci na reparát mají již tuto sobotu na domácím ledě v souboji s Pardubicemi.
Liberec: Čajan – Duschka, Kovář, Hampl, Hladík, Bohm, Starý, Kollert – Pray, Jansa, Jakubec, Cikhart, Jiruš, Rossmy, Strnad, Nezbeda, Gajda, Vodlan
Ml. Boleslav: Krinwald (20. Kmec) – Němeček, Kredba, Přenosil, Holoubek, Kulvejt, Pokorný, Rajgl – Závora, Zajíček, Bartoň, Plíšek, Kredl, Hašlar, Dlask, Kapal, Haas, Simon
Branky a nahrávky: 3. Jakubec (Jiruš), 11. Gajda, 16. Nezbeda (Kovář), 23. Cikhart (Jansa), 37. Pray (Cikhart), 39. Jiruš (Pray, Hampl), 48. Nezbeda (Jiruš) – 41. Zajíček (Kulvejt, Kapal). Rozhodčí: Veinfurter – Serbus, Řezníček. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 98. Střely na branku: 42:18. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1.

Komentář

I přesto, že Tygři nebyli na začátku první třetiny aktivnějším mužstvem, ujali se vedení. Po zvládnuté situaci za brankou soupeře se před gólmanem zjevil Jiruš. Ten sice ještě zakončit nedokázal, ale k puku se dostalTomáš Jakubec a ranou zprava rozvlnil síť za Krinwaldem. Druhou branku našeho celku přidal Petr Gajda, který se vydal na útočný výlet během oslabení. A byl úspěšný.

Zatímco domácí sužovaly v úvodních dvaceti minutách časté tresty, Boleslavští jim nabídli pouze jednu početní převahu. Ačkoliv by statistika mluvila jinak, radovali se Tygři. Po vytvořeném tlaku nejprve po dělovce Kováře od modré čáry pohrdl Lukáš Nezbeda velkou příležitostí, následně se však kotouč odrazil zpět na vrchol třetiny a po druhé bombě a ukázkové teči, se skóre měnilo potřetí.

I do druhé třetiny vstoupili aktivněji hosté a to i díky přesilovce, kterou dohrávali z konce první třetiny. Jako první se ale opět radovali domácí. Na ukázkovou kombinaci Filipa Jansy s Janem Cikhartem byl střídající Kmec krátký. Následně musel boleslavský gólman řešit ještě odvážný průnik Luky Vodlana, toho ale u pravé tyče vychytal jistým zásahem.

Skóre se nakonec měnilo až v závěru druhého dějství. Ve 36. minutě Cikhart nabil Williamu Prayovi a ten táhlou ranou vymetl pravou šibenici. O chvíli později vedlo naše mužstvo už 6:0. Vojtěch Jiruš ujel obráncům a s přehledem zakončil přízemní ranou k pravé tyči. Efektní i efektivní zakončení libereckého forvarda.

Hosté se na začátku třetí třetiny přeci jen prosadili. Jakub Zajíček dostal nabito mezi kruhy a tvrdou ranou propálil Čajana. Tygři měli odpověď, důraz na brankovišti ukázal podruhé v utkání Lukáš Nezbeda. V samotném závěru duelu ještě obránce Tomáš Holoubek dělovkou od modré čáry trefil spojnici tyčí, na dělbě bodů by i případný úspěch stejně nic nezměnil.

Související články

Aktuality

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).