BK MLADA BOLESLAV
6. 1. 2017 | Josef Zdobinský

Starší dorostenci darovali po laxním výkonu všechny body Vítkovicím

33., pátek 6. 1. 2017
Ml. Boleslav - Vítkovice MBL - VIT
M l . B o l . - Starším dorostencům Bruslařského klubu se první povánoční utkání příliš nepovedlo. Proti Vítkovicím tahali boleslavští dorostenci na domácím ledě po celé utkání za kratší konec a zaslouženě tak ostravskému celku podlehli. V nepříliš záživném utkání boleslavští obdrželi hned čtyři branky a pouze jednu zásluhou Petra Foerstera dali.
Ml. Boleslav: Marek (11. Haas) – Beneš, Novák, Dlabola, Jirásek, Imlauf, Nepokoj, Červenka – Foerster, Čermák, Křížek, Dobša, Hrachovec, Šípek, Havelka, Jindra, Moravčík, Kučera.
Vítkovice: Malik – Ficek, Takáč, Kučera, Smička, Šulák, Vacula – Gřesík, Žemba, Fridrich, Urban, Bochnak, Bránek, Mrva, Kylnar, Konečný, Věntus, Lewandowski.
Branky a nahrávky: 43. Foerster (Kučera) – 5. Vacula (Konečný, Gřesík), 11. Lewandowski (Beránek), 33. Lewandowski (Beránek), 56. Mrva (Smička). Rozhodčí: Hrubý – Maštalíř, R. Špringl. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 92. Střely na branku: 19:37. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.

Komentář

Do utkání nevstoupili boleslavští dorostenci ideálně a od úvodních vteřin se bránili náporu ze strany hostů. I když toho ani hráči Vítkovic, co se týče akcí, v první třetině moc nepředvedli, povedlo se jim díky první brance Jakuba Vaculy ze čtvrté minuty utkání dostat do klidu. Vacula puk prakticky po Konečného nahrávce dotlačil za Markova záda - 0:1. Boleslavi se ani po inkasované brance nedařilo více dostat do hry, a tak hostům stačilo držet se pouze s pukem dál od své vlastní brány. V jedenácté minutě pak poslal Beránek do akce Jakuba Lewandowskiho, kterému se střela sice moc nepovedla, ale i tak prošla mezi betony Vlastimila Marka a skončila následně v bráně - 0:2. To domácího brankáře vyhnalo už v jedenácté minutě z klece. V dalších minutách první třetiny se již nic podstatného nestalo a průběh byl prakticky stejný, jako předtím - kontrola puku hostujícími hráči a marná snaha Bruslařů dostat se k němu.

Vstup do druhé třetiny už měli domácí dorostenci lepší a místy se jim povedlo i vystřelit nabránu. I tak si ale žádnou větší šanci ke vstřelení branky nevypracovali. Ani ze strany hostů to po herní stránce nebyla sláva, ale i přesto se radovali právě vítkovičtí z další branky. První šanci ke třetí brance sice David Takáč v trestném střílení nařízeném za přilehnutí puku v brankovišti Martinem Dlabolou neproměnil, ale o dvě minuty později, ve třiatřicáté minutě už se hosté radovali. To bylo poté, co Adam Beránek našel již podruhé v útočném pásmu správně načasovanou přihrávkou Jakuba Lewandowského, který svou druhou brankou v utkání zvýšil na 3:0 ve prospěch Vítkovic.

Třetí část hry byla z pohledu Bruslařů herně nejlepší. Dokonce se boleslavským dorostencům podařilo snížit poté, co Petr Foerster dostal ve třiačtyřicáté minutě zleva přihrávku od Lukáše Kučery a puk se mu povedlo správně umístit až do brány Vítkovic - 1:3! I když se domácí snažili i v dalších minutách, hosté dobře bránili a do ničeho Boleslav prakticky nepouštěli. V padesáté šesté minutě navíc upravil na konečných 4:1 pro Vítkovice Jakub Mrva, který překonal Radka Haase v domácí svatyni z blízka. Nic na výsledku nezměnilo ani trestné střílení nařízené ve prospěch Boleslavi minutu před koncem utkání. To totiž Moravčík Nedokázal proměnit.

Ohlasy trenérů

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav):

Soupeř byl prostě po celý zápas lepší. Hrál hokej a my ne. Proč? To se musíte zeprat hráčů.

Jan Vavrečka (HC Vítkovice Ridera):

My jsme byli prakticky - minimálně padesát minut - lepším týmem, myslím si. Povedlo se nám nepoložit se i po tom inasovaném gólu. Naopak jsme ještě sami jeden přidali. Samozřejmě, po vítězném utkání se vždy zápas hodnotí lépe, ale opravdu myslím, že je to dneska zasloužené.

Související články

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.