BK MLADA BOLESLAV
23. 10. 2016 | Lukáš Chuchválek

Mladší dorost uspěl proti Slavii, sousedovi v tabulce

12., neděle 23. 10. 2016
Ml. Boleslav - Slavia MBL - SLA
M l. B o l. - Ve 12. kole ELIOD extraligy mladšího dorostu se na boleslavském ledě odehrál důležitý zápas proti Slavii Praha, se kterou se hrálo, obrazně řečeno, o šest bodů. Neúspěch by znamenal, že by se Slavia bodově dotáhla na Bruslaře, proto domácí zastavili počáteční nápor Slavie už ve 4. minutě zásluhou Jakuba Zajíčka. Ve druhé třetině se dostali domácí na koně a nastříleli další dvě branky, avšak ve třetí části se hra domácích zadrhla a dvakrát inkasovali. Přesto dokázali dovést utkání do vítězného konce a uhájit 5. místo.
Ml. Boleslav: Rylich – Novotný, Sýkora, Holoubek, Rudolph, Hes – Zajíček, Schulz, Kubart, Mrkus, Dobša, Dlask, Moucha, Chwastek, Závora, Simon
Slavia: Němeček – Moravec, Mareček, Klapka, Hovorka, Čapka, Srdínko, Kučera – Kubánek, Švec, Kiýlin, Urych, Havrda, Labuzík, Janča, Vlček, Petrák
Branky a nahrávky: 4. Zajíček (Simon, Dobša), 27. Moucha (Kubart, Schulz), 40. Chwastek, 42. Hes (Rudolph, Zajíček) – 48. Hovorka (Kižlin), 54. Vlček (Kubánek, Mareček). Rozhodčí: Hrubý – Kettner, L. Svobodová. Vyloučení: 6:3, navíc Moucha (MBL) 10 minut za nesp. chování. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 88. Střely na branku: 30:30. Průběh utkání: 4:0, 4:2.

Ohlasy trenérů

Tomáš Černík (Mladá Boleslav): Myslím si, že se jednalo o vyrovnané utkání. Slavia začala velice dobře, nám se podařilo jejich tlak otupit gólem. Ve druhé třetině jsme byli pro změnu lepší my, gólově jsme to vyjádřili, a třetí třetinu jsme si pohlídali, až na ty dva góly v oslabeních ke konci.

Související články

Aktuality

29.07.2022

Moravec na MS U20

Osmnáctiletý obránce David Moravec byl nominován do české reprezentace na odložené mistrovství světa do 2O let, které se koná od 9. do 20. srpna v kanadském Edmontonu. Jedná se o náhradu za zrušený prosincový šampionát.

Držíme palce nejen Davidu Moravcovi, ale i národnímu týmu!

28.07.2022

Vochvest s U18 v Kanadě

Mladoboleslavský obránce Vojtěch Vochvest bude reprezentovat Českou republiku na Hlinka Gretzky Cupu, který v tomto roce hostí kanadský Red Deer. Prestižní turnaj hokejistů do 18 let proběhne od neděle 31. července do 7. srpna 2022.

Gratulujeme a držíme palce!

17.06.2022

Změny v rozlosování

Hned dva listopadové zápasy Bruslařů se dočkaly změny. Utkání 19. kola s Vítkovicemi se neodehraje 6. listopadu, nýbrž až v úterý 17. ledna a to od 17:30. Ve dvou zápasech s Karlovými Vary poté došlo k výměně pořadatelství. Bruslaři tak budou hrát doma 7. října namísto 20. listopadu.

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!