BK MLADA BOLESLAV
3. 12. 2016 | Vojtěch Drbohlav

V posledním zápase základní části porazil starší dorost Havlíčkův Brod

28., sobota 3. 12. 2016
Ml. Boleslav - Havl. Brod MBL - HBR
M l. B o l. – Utkání posledního kola základní části NOEN Extraligy staršího dorostu nabídlo pohlednou hokejovou podívanou s velkou spoustou šancí na obou stranách. Utkání však zvládli lépe Bruslaři z Mladé Boleslavi, kteří byli na rozdíl od Bruslařů z Havlíčkova Brodu efektivnější v koncovce. Oba týmy zdobily výborné výkony brankářů. Rozlosování nadstavbové skupiny B, ve které budou Středočeši hrát, bude zveřejněno na začátku nového pracovního týdne. Jisté však je, že v této sezóně už se Mladá Boleslav s Havlíčkovým Brodem s největší pravděpodobností na ledě nesetká.
Ml. Boleslav: Marek – Novák, Dlabola (C), Dobrkovský, Imlauf, Nepokoj, Červenka – Foerster, Čermák, Dvořák, Hrachovec, Šípek, Havelka, Flynn, Jindra, Moravčík, Kučera (A)
Havl. Brod: Blažek – Polák, Adam, Rubner, Horák, Lachman (A) – Piskač, Pejchal, Donda, Kohout, Tecl, Přibyl (A), Veverka, Pokorný, Cachnín, Teplý (C)
Branky a nahrávky: 16. Foerster (Dlabola, Kučera), 27. Nepokoj (Flynn, Kučera), 46. Flynn (Moravčík), 60. Nepokoj (Kučera) – 39. Kohout (Lachman, Adam). Rozhodčí: Smitka – Zeman, Řezníček. Vyloučení: 4:6, navíc Šípek (MBL) 5 min. + OK za vražení na hrazení. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 41. Střely na branku: 48:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

Komentář

Mladá Boleslav vlétla do zápasu jako uragán, ale gólově to vyjádřit nedokázala. Tomáš Blažek pokryl většinu střel včetně třeba té z blízka, jejíž autorem byl Hynek Havelka. Ale postupem času to byli Havlíčkobrodští, kdo přebíral iniciativu utkání. Domácí například namazali v pásmu puk přímo na hůl Michala Teplého, jenže po jeho střele prosvištěl kotouč kolem brankové čáry. Ani u pravé tyče se nepodařilo procpat puk do branky Václavu Piskačovi, ačkoliv byl ve slibné pozici.

Při druhé přesilovce si Boleslavští vytvořili solidní tlak. Nejprve zkusil uspět se svou střelou od modré kanonýr Jan Dvořák, ale i přes stínící hráče si Tomáš Blažek našel prostor a puk viděl. Netrvalo však dlouho a po dalším závaru už se Mladá Boleslav prosadila. Puk dorazil do odkryté branky Petr Foerster. V závěru první třetiny mohl vyrovnat hostující kapitán, avšak po střele Michala Teplého nakonec puk v bráně neskončil. Vlastimil Marek jej totiž na poslední chvíli vyškrábl lapačkou. První dějství tedy vyhráli Středočeši.

Boleslavští starší dorostenci vstoupili do druhé třetiny lépe než Havlíčkův Brod. Hned na začátku měl dvě velké šance Oscar Flynn, ale pokaždé jeho akci zmařili bránící hráči hostů. Po nepříjemném faulu na Jana Dvořáka pak hráli domácí Bruslaři přesilovou hru, kterou dokázali využít. Na modré se napřáhl Martin Nepokoj a po jeho střele prošel puk kolem levé tyče až do branky.

Z ojedinělého brejku zahrozil Vojtěch Veverka, jenž jel sám na bránu, ale Vlastimila Marka trefil jen do betonu. Na druhé straně pálil z hranice kruhů Václav Imlauf, Tomáš Blažek ale puk směřující pod břevno lapil. Po faulu Jakuba Šípka a trestu za moc hráčů na ledě hráli hosté dokonce dvojnásobnou přesilovku. Ta jim tolik nešla a gól v ní nevstřelili, poté však zachovali chladné hlavy a unavené bránící hráče přeci jen donutili inkasovat. Postaral se o to Jakub Adam, který zakončil u levé tyče.

Oba týmy si zahrály zkraje třetího dějství početní výhodu. Havlíčkovu Brodu se však moc nevyvedla. Ani Bruslařům tolik nešla, ale v jejím závěru přidali na tempu a nakonec vyzněla slušně. Středočeši měli solidní závar před brankářem, z něhož se však neprosadili, ale i při hře pět na pět dokázali obejít hostující obranu, přičemž v mezikruží se dostal k volnému kotouči Oscar Flynn a nasměroval jej do prázdné brány.

Domácí pokračovali ve své aktivitě, což dal najevo třeba Lukáš Kučera, který jel sám na gólmana, leč na poslední chvíli trefil horní tyč. Velice agilní byl v utkání havlíčkobrodský kapitán Michal Teplý, který měl mnoho tutovek na to, aby se prosadil, avšak nakonec vyšel gólově naprázdno. Nejvíce k tomu měl nakročeno v 52. minutě, kdy jel sám proti Vlastimilu Markovi, udělal kličku a chtěl poslat kotouč ke vzdálenější tyči, jenže brankář Mladé Boleslavi výborným zákrokem zabránil puku za svými zády.

I v samotném závěru Boleslavští moc prostoru soupeři nedali, ten si sice vytvořil tlak po oddechovém čase a ze všech možných pozic ostřeloval domácího brankáře, jenže většina střel z hokejek havlíčkobrodských hokejistů byla nepřesná. Navíc týmu z Vysočiny nevyšla ani hra bez brankáře. 7 sekund před koncem zápasu nasměroval kotouč do odkryté branky Martin Nepokoj. Havlíčkův Brod tedy v posledním zápase základní části Mladou Boleslav neporazil.

Ohlasy trenérů

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav): Výhra v posledním zápase základní části je pro nás určitě pozitivum. I vzhledem k tomu, že se stále potýkáme s poměrně velkou marodkou. Zmínit můžu například nemocného Zdeňka Křížka či Matouše Horského. Se zraněním hraje Martin Nepokoj, který hraje s velkým sebezapřením. U něj nikdy nevíme, jestli po dalším střídání neřekne, že už nemůže. Kluci se však v zápase proti Havlíčkovu Brodu semkli a po bojovném výkonu soupeře porazili. Jednalo se o velice kvalitní zápas, za který jsme hráče pochválili.

Související články

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.