11. 8. 2016 | Vojtěch Drbohlav

Na úvod domácího turnaje si junioři proti Salzburgu s chutí zastříleli

Turnaj1, čtvrtek 11. 8. 2016
Ml. Boleslav - Salzburg MBL - SLZ
M l. B o l. – Junioři si připsali první vítězství v přípravných zápasech. V utkání šel sice jako první do vedení soupeř ze Salzburgu, jenže duel dokázali Středočeši otočit. Parádní tečkou byl poslední gól z hole Patrika Straky, jenž ukázkově vymetl pavučiny ve Wieserově brance. Další turnajový zápas čeká Bruslaře už v pátek od 17:15 proti Karlovým Varům.
Ml. Boleslav: Marek - Mašek (C), Linhart, Mlčoch, Uřidil, Šanko, Petržílka, Kalus - Peterka, Prokop, Bednařík, Straka, Dančišin, Tóth, Veselý, Kalaš, Jindra, Vaníček, Vajsejtl, Kerda
Salzburg: Wieser - Nussbaumer, Egger, Blüml, Ettwein, Stapelfeldt, Vojta, Auer, Galassiti, Klöckl, Witting, Sinzinger, Sokolov, Feldner, Valtiner, Motil, Schuster, Westerthaler, Wörndl, Metzler
Branky a nahrávky: 14. Dančišin (Kalus), 17. Tóth (Mašek), 20. Kerda (Vaníček, Vajsejtl), 40. Straka (Tóth), 46. Tóth (Dančišin), 56. Straka – 12. Sinzinger (Feldner, Sokolov). Rozhodčí: Veselý – Kovačík, Zídka. Vyloučení: 1:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 40. Průběh utkání: 0:1, 6:1.

Komentář

Do mezinárodního utkání mezi Mladou Boleslaví a Salzburgem vstoupili lépe hosté, kteří se dostali do vedení zásluhou Floriana Sinzingera. Postupem času se však do utkání dostali i boleslavští junioři, kteří otočili stav utkání. Nejprve vyrovnal Milan Dančišin, v sedmnácté minutě navýšil skóre Tóth a gól do šatny nadělil Red Bullu Dušan Kerda.

Ve druhé třetině působil výkon Bruslařů ještě lépe, domácí svého rakouského soupeře přehrávali. Branku vstřelili ale opět až krátce před odchodem do kabin. Ve 40. minutě překonal Nica Wiesera útočník Patrik Straka.

Ve třetí třetině přidali Středočeši další gól. Domácí dobře stínili brankáři a z tlaku v předbrankovém prostoru dostal kotouč za Wieserova záda Tóth, pro kterého se jednalo o druhou trefu v utkání. Na nádherný gól si 40 diváků ve ŠKOENERGO Aréně muselo počkat až téměř na konec utkání. V levém kruhu se šikovně napřáhl Patrik Straka, který vymetl pavučiny v horní části Wieserovy svatyně, až u toho zazvonila tyč.

Po předchozích nezdarech v přípravných zápasech tak boleslavští junioři deklasovali rakouský Salzburg 6:1.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Na začátku zápasu na nás Salzburg vlétl a měl tři tutové šance. Můžeme děkovat brankáři Davidu Markovi, který nás dobrými zákroky podržel. Potom jsme se však zlepšili, povedla se nám hlavně druhá třetina a v závěru už jsme dvěma góly výsledek potvrdili.