BK MLADA BOLESLAV
3. 12. 2016 | Dominik Špringer

Junioři po statečném boji padli s Rytíři

24., sobota 3. 12. 2016
Kladno - Ml. Boleslav KLA - MBL
K l a d n o - Po dvou porážkách v řadě zajížděli junioři bojovat o důležité body do Kladna, kde se střetli s domácími Rytíři. Do zápasu vstoupili lépe Bruslaři, kteří se dostali do vedení, jenže ještě v úvodní třetině domácí výběr otočil a v té následující vedení navýšil. Jenže boleslavští hokejisté nesložili zbraně. V závěrečné třetině svého soupeře zatlačili, před koncem duelu dokonce snížili, ale na vyrovnání to i přes velké šance nestačilo. O přerušení černé série budou junioři bojovat na domácím ledě s Litvínovem.
Kladno: Svoboda – Havelka, Kiml, Cibák, Chládek, Šíma, Balcar – Kubík, Patyk, Borkovec, Schildhabel, Řepka, Keszi, Kučera M., Kalaj, Čermák
Ml. Boleslav: Krofta – Linhart, Mattis, Mašek, Uřidil, Marček, Mlčoch – Prokop, Musliu, Tóth, Kuncek, Peterka, Kalaš, Straka, Dančišin, Krejčík, Veselý, Bednařík, Jindra
Branky a nahrávky: 16. Keszi (Patyk, Havelka), 20. Keszi (Chládek, Schildhabel), 25. Kučera M. (Patyk, Keszi) – 15. Bednařík, 56. Mašek (Peterka, Dančišin). Rozhodčí: Würtherle – Ondráček, Svobodová. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 75. Střely na branku: 38:37. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.

Komentář

Úvod zápasu byl z obou stran spíše opatrný a diváci mohli vidět první velkou šanci zápasu až 11. minutě, ale to poprvé v zápase zasáhl výborně Krofta, a tak svou šanci využili Bruslaři. V času 14:59 se nejlépe ve skrumáže před domácí brankou zorientoval Lukáš Bednařík, který protlačil puk do sítě.

Radost však boleslavským hokejistům nevydržela příliš dlouho. Přesně o 38 vteřin později se totiž Kladno dočkalo vyrovnání, když se poprvé v úvodní třetině trefil Vincent Keszi. Další šanci před závěrem třetiny dokázal ještě pokrýt Krofta, ale vyrovnaný stav do konce úvodní části hry nevydržel. Pouze 36 vteřin před sirénou znovu pálil přesně Vincent Keszi a Rytíři šli do kabin za příznivějšího stavu.

Ani druhá třetina nevyšla Bruslařům zrovna podle představ, ve 25. minutě šlo totiž Kladno do dvoubrankového vedení, když se dokázal prosadit Michal Kučera. Velkou šanci na snížení měl o několik málo minut později Kroni Musliu, ale neuspěl , a tak patřila druhá část znovu převážně Kladnu, které mělo další velké šanci na vstřelení branky, ale domácí útočníci si vylámali zuby na výborném Kroftovi.

V poslední třetiny konečně boleslavští hokejisté pořádně zabrali a dokázali své soupeře zatlačit, jenže v brance skončila až střela Jana Maška, kterou vyslal v čase 55:23. Bruslaři byli od té doby prakticky stále v útočném pásmu, ale přes další šance se vyrovnání nedočkali. Tu úplně největší měli v úplném záměru. V čase 59:50 se před jedním z boleslavských útočníků objevila prázdná klec, bohužel to však tíženou vyrovnávací brankou neskončilo.

Související články

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.