BK MLADA BOLESLAV
10. 9. 2016 | Marek Baloun, Dominik Špringer, Marek Baloun

Junioři prohráli potřetí v řadě, nad jejich síly byl i Motor

4., sobota 10. 9. 2016
Č. Budějovice - Ml. Boleslav CEB - MBL
Č. B u d ě j o v i c e - Junioři odjížděli do Českých Budějovic s dvěma porážkami v řaděa s chutí připsat si druhé vítězství v sezoně, avšak domácí Motor byl rázně proti. Bruslařům se v zápase příliš nedařilo, po první třetině byl rozdíl ve skóre pouze o jedinou branku, v té druhé však domácí přidali další tři a o zápasu bylo rozhodnuto. Motor nakonec zvítězil 6:1 a mladoboleslavští hokejisté se pokusí černou sérii prolomit ve čtvrtek, kdy na domácím ledě přivítají Spartu.
Č. Budějovice: Patera – Michal, Klinecký, Tintěra, Kubeš, Farka, Radoš, Svoboda – Vochozka, Doktor (C), Bláha, Pixa, Bárta, Šulek, Kadilák, Káník, Vráblík, Branský, Tejko
Ml. Boleslav: Groh (29. Krofta) – Linhart, Mattis, Mašek (C), Uřidil, Chujac, Marček, Mlčoch – Prokop, Musliu, Tóth, Kuncek, Peterka, Kalaš, Straka, Krejčík, Veselý, Bednařík, Jindra
Branky a nahrávky: 15. Radoš (Bárta, Šulek), 29. Bláha (Michal), 30. Káník (Kadilák, Šulek), 38. Tintěra (Šulek), 44. Doktor (Vochozka, Klineký), 55. Branský (Kadilák, Farka) – 44. Tóth (Musliu). Rozhodčí: Mertl S. – Samuel, Mertl J.. Vyloučení: 6:4 navíc Musliu (MLB) 10 min. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 173. Střely na branku: 45:25. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1.

Komentář

Zápas začal ve velmi aktivním tempu, kdy už po první minutě měl jak Patera, tak Groh na svém kontě několik zákroků. Záhy se ale hra rapidně zpomalila a začalo se více a více přerušovat kvůli zbytečným icingům a ofsajdům. Většinu třetiny byli lepší domácí, kteří se několikrát dostali do samostatných úniků a brejků, nic z toho ale Groha buď neohrozilo, nebo přímo trefilo, což si boleslavský gólman ohlídal a akce Vochozky, Bláhy nebo třeba Bárty se tak minuly gólem. První gól tak Budvar aréna viděla až pět minut před sirénou, kdy se po souboji Ondřeje Šulka s boleslavským hráčem puk odrazil do prostoru před Grohem, kde se ho první ujmul Jan Bárta, předal Janu Radošovi, který si mezitím přejel před gólmana a jednoduchou střelou nad rameno otevřel skóre.

Druhou třetinu začal aktivněji domácí Motor, který byl po gólu z první periody při chuti a napadal Groha a obranu co to šlo. Obrana hostí ale nepolevila a záhy se jí podařilo získat kontrolu hry na svojí stranu a budějovický Patera musel svojí klec bránit někdy až hodně divoce. To trvalo ale jen prvních deset minut. Těch druhých totiž kompletně patřily domácím. Všechno odstartoval Michal Michal, který zpoza boleslavské branky našel před Grohem úplně volného Michala Bláhu, kterému se podařilo trefit mezeru mezi betony gólmana. Už za další minutu a půl svítilo opět červené světlo, když Ondřej Šulek předal puk Štěpánu Kadilákovi, ten našel volného Jakuba Káníka, který nechal Groha bezmocně sedět na ledu, což donutilo střídačku bruslařů k vybrání timeoutu a Groha vystřídal druhý gólman Krofta. Ani ten si ale nulu nezapsal. Dvě a půl minuty před koncem už tak herně výrazný Ondřej Šulek našel nad kruhy Romana Tintěru, který jednoduchou střelou zakončil kanonádu domácích ve druhé periodě.

Třetí třetina už byla víceméně celá pod kontrolou Motoru. Boleslav se snažila ještě alespoň trochu zkorigovat skóre, což se jim i povedlo, když se po přihrávce Kroniho Musliu prosadil mezi betony Patery Matěj Tóth. Bruslaři mohli přidat ještě jeden gól, když po hákování Budějovic dostal Kroni Musliu samostatný nájezd. Naznačení rameny ale reprezentačního gólmana Pateru nepřekvapilo a na skóre Boleslavi se tak nic až dokonce utkání nic neměnilo. To na straně domácích ano. Ještě před prvním gólem hostů se po asistenci Tomáše Vochozky a Daniela Klineckého prosadil sám kapitán Jakub Doktor, na konečné skóre pak upravil skóre za pomocí Štěpána Kadiláka a Jana Farky Daniel Branský.

Ohlasy trenérů

Luboš Rob st., HC Motor České Budějovice: ,,My jsme chtěli od začátku hrát agresivní hokej, což se nám od druhé třetiny dařilo. V té druhé třetině jsme třemi brankami potvrdili tu naší převahu. Vyhráli jsme zaslouženě a možná to mohlo být i větším rozdílem, kdybychom proměnili samostatné nájezdy."

Jan Křivohlávek, BK Mladá Boleslav: ,, Z naší strany to byl propadák. Aby nám soupeř během utkání jel několikrát sám na bránu, to svědčí o tom, že něco nefunguje a z utkání určitě vyvodíme nějaké závěry. Soupeři můžu jen pogratulovat k zaslouženému vítězství."

Související články

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.