BK MLADA BOLESLAV
16. 8. 2016 | Vojtěch Drbohlav

Dvě branky v posledních třech minutách juniorům na výhru proti Chomutovu nestačily

přát. 5, úterý 16. 8. 2016
Ml. Boleslav - Chomutov MBL - CHM
M l. B o l. – Tři dny po skončení domácího turnaje junioři Bruslařského klubu vyjeli k dalšímu přípravnému utkání. Tentokrát přivítali na svém ledě Chomutov. Zpočátku se jednalo o vyrovnané utkání bez větších šancí. Druhé dějství však ovládli Piráti. Bruslaři se snažili o vyrovnání, góly však začali střílet pozdě. První start si za juniorský tým připsal starší dorostenec Oscar Flynn, utkání naopak nedohrál pro poranění levého ramene slovenský obránce Šanko.
Ml. Boleslav: Krofta – Mašek (C), Linhart, Uřidil, Šanko, Mlčoch, Petržílka – Veselý, Prokop, Bednařík, Straka, Krejčík, Tóth, Kalaš, Vajsejtl, Jindra, Flynn, Křížek, Kerda
Chomutov: Pavlát – Hajič, Lidák, Běhula, D. Novák, Hlaváček, Hřebíček, Smutný, Gröger, A. Novák, Bukač, Dvořák, J. Svoboda, Rindoš, Adámek, Niňaj (C), Polák, Tůma, Šilar, Köver, M. Svoboda
Branky a nahrávky: 58. Bednařík (Linhart), 59. Prokop (Krejčík, Mlčoch) – 33. Bukač (A. Novák), 36. Šilar (Hřebíček), 38. Tůma (D. Novák). Rozhodčí: Šádek – Heller, Vlasta. Vyloučení: 6:8, navíc Veselý (MBL) 10 min. OT za krosček. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 63. Průběh utkání: 0:3.

Komentář

První třetina nenabídla atraktivní hokejovou podívanou. O něco málo aktivnější byli nejspíš Boleslavští. Šankova střela od modré však Dominika Pavláta překvapit nemohla. A moc dalších jich k vidění ze strany Mladé Boleslavi nebylo. Piráti však také moc šancí na překonání Michala Krofty neměli. Neuspěl Josef Rindoš se střelou z levého kruhu a později se z gólu neradoval ani Martin Tůma, jenž vystřelil z prostoru mezi kruhy.

Do druhého dějství vstupovali Piráti se zkrácenou přesilovou hrou. V té mohl poslat Severočechy do vedení Matyáš Svoboda, jenž byl tváří v tvář brankářovi, jehož ale nepřekonal. Bruslaři jeli v polovině utkání dva na dva. Patrik Straka vybídl ke střele Matěje Tótha, který ale zakončil jen do betonu Dominika Havláta. Necelé dvě minuty poté se z gólu radovali jako první chomutovští junioři. Adam Novák nahrál zpoza brány Danielu Bukačovi, jenž z první prostřelil gólmana. Při následné početní výhodě měl obrovskou šanci ještě Tomáš Běhula, puk se však smolně odrazil od levé tyče mimo.

Tři sekundy před návratem Hanuše Petržílky z trestné lavice to ale Pirátům přece jen vyšlo. Po vyražené střele od modré se do kotouče opřel Daniel Šilar a mohl slavit dvojnásobný náskok na soupeře. Necelé tři minuty před koncem druhého dějství pak přidal třetí trefu ještě další hráč Pirátů – Martin Tůma. Stalo se tak při hře čtyři na čtyři poté, co se strhla menší potyčka v rohu kluziště mezi Janem Maškem a Adamem Novákem. V závěru druhého dějství jel sám na branku Oscar Flynn, který si v úterý připsal svůj premiérový start za juniorku, jenže byl hákován Tomášem Hajičem, a tak vstupovali Bruslaři do třetí třetiny se zkrácenou početní výhodou.

Hned na začátku poslední dvacetiminutovky vyslal na branku Chomutova zajímavou střelu Hanuš Petržílka, nechybělo mnoho, aby kotouč skrz stínící hráče prošel do branky. Ke smůle domácích se tak ale nestalo. Smůlu si připsal i chomutovský Martin Tůma, který po zranění levého kotníku ležel dlouho na ledové ploše. Nakonec musel být na nosítkách odnesen na ošetřovnu, kde si jej krátce před závěrečnou sirénou převzala Záchranná služba. Doufejme, že se nejednalo o nic vážného.

Boleslavští se v závěru snažili prosadit. Vyšlo jim to až téměř dvě minuty před koncem, kdy využil dvojnásobnou přesilovou hru Lukáš Bednařík, který dostal kotouč mezi tři tyče povedenou kličkou. Sekundu po vypršení posledního chomutovského trestu přidal další branku ještě Jan Prokop. Bruslaři se snažili vytvořit další tlak ke vstřelení gólu a 14 sekund před koncem vyzkoušeli odvolat brankáře, jenže nic naplat, vyrovnat se jim nepodařilo. Piráty naopak mohla mrzet ztráta tříbrankového vedení, na druhou stranu je však každá výhra, ať už je jednogólová či ne, určitě důležitou vzpruhou před novou sezónou.

Související články

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.