BK MLADA BOLESLAV
příp., 
Chomutov - Ml. Boleslav CHM - MBL
Chomutov: Kaššák (Květoň) – Kaplan, Krupka, Žižka, Koblitz, Vrána, Chromý, Křivka, Princ – Miklovič, Nguyen, Szakal, Španěl, Jáchym, Ivančo, Gába, Bečvář, Kolář, Kubík, Csonka, Kalinovič
Ml. Boleslav: Tůma – Jaroměřský, Maršík, Malý, Bílek O., Soukup, Bílek F., Peninger, Martínek – Chochola, Protasenja, Hrdlička, Chamrád, Loskot, Janček, Krejčí, Milotínský, Antončík, Klaban, Misner, Velechovský
Branky a nahrávky: 18. Szakal (Miklovič), 24. Španěl, 38. Miklovič (Szakal) - 13. Chochola (Protasenja), 18. Chochola (Protasenja), 23. Janček (Chamrád), 26. Loskot (Protasenja), 35. Janček, 58. Maršík (Janček), 58. Hrdlička (Protasenja). Vyloučení: 7:7. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0.

Komentář

Po trochu nervózním, ale přesto vyrovnaném začátku, v němž se nepodařilo domácím využít ani přesilovku 5:3 převzali iniciativu hosté, obelstili domácí obranu a po akci Chocholy s Protasenjou poprvé skórovali (13.min. – 0:1). O tři minuty později byl potrestán domácí Vrána, čehož stejná dvojice znovu využila v čase 17:17 k dvoubrankovému vedení. Ještě v téže minutě zkorigoval stav na 1:2 Szakal po asistenci Mikloviče.

Do třetice obranu domácího celku prověřil Janček, který ve 23. minutě doklepl za Kaššákova záda přihrávku Chamráda, tudíž druhá část hry opět nezačala pro Chomutovské podle představ. Na trestné lavici zářil opět domácí dres. Ale domácí se nevzdávali, po dvou minutách se dostal do góĺové pozice Španěl a snížil znovu na těsný rozdíl. Ale hostům stačily zase jen další dvě minuty, aby opět zvýšili na dvougólový náskok zásluhou Loskota, jemuž „podal“ výborně hrající Protasenja. 2:4, tak vypadalo skóre ve 26. minutě zápasu. Boleslavskému Jančekovi se to zdálo málo, takže si na Kaššáka vyšlápl sám a nedal mu šanci – 2:5 v čase 34:35! Ve 38.minutě se ještě podařila pěkná (a poslední úspěšná) akce, v níž Miklovič využil přesnou přihrávku Szakala a snížil na 3:5. Dále následovala hra nahoru-dolů.

Závěrečná třetina přinesla vcelku málo překvapení, o výsledku bylo zjevně rozhodnuto, takže oba týmy hrály trochu na náhodu, trochu na udržení stavu, ale byl to boleslavský soupeř, komu se nakonec trpělivost vyplatila. V závěru třetiny udeřil hned dvakrát během jedné minuty a bylo „vymalováno“. Tou osudnou minutou byla 58. minuta, kdy nejprve Maršík vytrestal domácí obránce, po 26 sekundách své bývalé spoluhráče dorazil Lukáš Hrdlička. Na stavu 3:7 už se nezměnilo nic.

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.