BK MLADA BOLESLAV
5. 2. 2016 | Zuzana Spurná, Zuzana Spurná, Vojtěch Tůma

Nelichotivá série budiž protržena! Dorost vyhrál v Olomouci

11., pátek 5. 2. 2016
Olomouc - Ml. Boleslav OLO - MBL
O l o m o u c - Mladoboleslavští starší dorostenci poslední dobou rozhodně neprožívají ideální období. Z výhry se naposledy radovali patnáctého ledna, když na domácím kluzišti na nájezdy přemohli Slavii. Od té doby museli skousnout pět porážek v řadě, této sérii ale dnes vystavili ráznou stopku! V zápase s Hánaky byli vždy o jeden pověstný krok napřed, svého soupeře ani jednou nepustili do vedení a nakonec si, po téměř dvou měsících, znovu připsali plný bodový zisk. Na odpočinek ale příliš času není, už zítra se svěřenci trenéra Zörklera představí na ledě čtvrtého Zlína.
Olomouc: Galuška – Dajčar, Murla, P. Mader, Štreit, Beutl, Holiš – M. Urban, M. Zabloudil, Husták, Beier, Janků, Pěcha, Skopal, Hajšman, Machálek, Kořenek, Říčka.
Ml. Boleslav: Krofta (Haas) – Dlabola, Petržílka, Linhart, Kalus, Chládek, Furmánek, Nepokoj – Kerda, Flynn, Křížek, Straka, Zahradník, Kalaš, Foerster, Outrata, Hrachovec, Moravčík, Dančišin, Dvořák.
Branky a nahrávky: 23. Machálek (Pěcha, Hajšman), 30. Hajšman (Husták) – 12. Straka, 21. Dančišin (Petržílka, Linhart), 26. Flynn (Zahradník, Dvořák), 47. Outrata (Petržílka, Křížek). Rozhodčí: Přikryl – Axman, Novotný. Vyloučení: 1:2, navíc Beier (OLO) 5 min + trest do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 47. Střely na branku: 33:31. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4.

Komentář

Už ve třetí třetině se snažil otevřít skóre Flynn, který se pokoušel hned několikrát dorazit puk za Galušku, olomoucký brankář jeho úmysly ale dobře přečetl. První přesilovku si pak zahráli domácí, ta však zůstala nevyužita. Chvíli na to se ale nacpala až před Kroftu elitní formace Hanáků. Hajšman pak ukázal, co je to důraz v předbrankovém prostoru, když se s pukem snažil dostat až do mladoboleslavské svatyně.

V polovině první třetiny ujela Kohoutům dvojice mladoboleslavských hokejistů až do útočného pásma, Dvořák pak ale nahozením od mantinelu Galušku překonat nedokázal. Chvíli na to se do útoku prohnal Flynn, který před brankou hledal ještě najíždějícího Dančišina, tomu ale přihrávka příliš nesedla. Netrvalo ale dlouho a hosté se přece jen radovali z branky, když vyzrát na Galušku dokázal Patrik Straka.

Hanáci se snažili rychle srovnat krok s hráči v zeleno-černých dresech a stále častěji se dostávali před hostujícího brankáře, střela Matěje Zabloudila z mezikruží však mířila příliš vysoko. Chvíli na to se puk za záda Krofty snažil docpat Martin Urban, hostující strážce svatyně byl ale proti. Z hranice brankoviště pak doráželi členové prvního útoku, a to Zabloudil s Říčkou, puk ale za brankáře s číslem dva nedostali.

Bruslaři navíc své vedení už v první minutě prostřední části navýšili, když se po střele Milana Dančišina puk zřejmě odrazil od výstroje a propadl Galuškovi až do branky. Jenže Kohouti brzy našli odpověď, když přesouvajícího se Kroftu prostřelil Jan Machálek. Hosté si ale chvíli na to brali svůj dvoubrankový náskok zpět. Proti prvním dvěma střelám Mladoboleslavských vytáhl Galuška výborné zákroky, na tu třetí, z hole Oscara Flynna už ale domácí strážce svatyně nestačil.

Hanáci ale nehodili flintu do žita a v polovině utkání bylo znovu srovnáno. Po závaru před brankou dokázal kotouč dostrkat za záda hostujícího brankáře Dominik Hajšman. Mladoboleslavský gólman sice ještě reklamoval kopnutí nohou, rozhodčí ale gól uznali. Ve 36. minutě pak obkroužil olomouckou branku kapitán hostů Dančišin, u pravé tyčky ale místo nenašel.

Na začátku třetí periody hledal poslal Husták dobrou přihrávku zpoza brány Beierovi, který se snažil puk procpat mezi Kroftovou výstrojí a tyčkou, to se mu však nepovedlo. Pár minut poté prokličkoval do útoku mladoboleslavský Dvořák, který za brankou chvíli počkal s rozehrávkou, a pak poslal puk přímo na hůl Petržílkovi, ten ale z levého kruhu mířil jen do připravené lapačky Galušky. Netrvalo dlouho a Bruslaři se radovali z dalšího gólu, když místo mezi betony olomouckého strážce svatyně našel Vojtěch Outrata.

Devět minut před koncem zápasu byla blízko snižující brance Olomouc, když Říčkův pokus Krofta vykopl jen před sebe a u brankoviště se dobře zorientoval Zabloudil. Olomoucký kapitán se pak společně s Říčkou snažil protlačit puk za záda hostujícího gólmana, jejich snahu ale přerušil rozhodčí. Chvíli na to vyvezl puk do útočného pásma Pěcha a zadovkou přes půl třetiny jej poslal Machálkovi, ten pak černý nesmysl poslal Murlovi. Olomoucký obránce ale mířil jen do betonů Krofty.Hanáci zabrali a zkusili ještě dotáhnout dvoubrankovou ztrátu, hostující maskovaný muž si tak na nedostatek práce stěžovat nemohl. Bruslaři ale svou práci v defenzivě odváděli velice dobře. Kohoutům tak ke srovnání nepomohla ani power-play čtyřicet vteřin před koncem. Ze dvou dlouhých sérií proher to tak byla ta mladoboleslavská, která jedenáctým kolem nejvyšší dorostenecké soutěže skončila.

Související články

Aktuality

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Dynamo Pardubice
BK Mladá Boleslav