BK MLADA BOLESLAV
30. 1. 2016 | Lukáš Chuchválek

Starší dorost doma vysoko prohrál s Třincem

10., sobota 30. 1. 2016
Ml. Boleslav - Třinec MBL - TRI
M l. B o l. - V 10. kole skupiny A nadstavby NOEN extraligy staršího dorostu se střetl aktuální první Třinec s poslední Boleslaví. Přestože měla Boleslav lepší nástup do zápasu, z vítězství se nakonec radoval Třinec, jenž během půl hodiny rozhodl sedmi trefami. Boleslav tak zůstává v tabulce nadstavby poslední, zatímco Třinec si upevnil první místo.
Ml. Boleslav: Groh (15. Haas) – Dlabola, Petržílka, Jirásek, Linhart, Kalus, Chládek – Foerster, Kerda, Flynn, Křížek, Straka, Havelka, Kalaš, Outrata, Dvořák.
Třinec: Ovčaří – Krzak, Radzienciak, Klocek, Brabec, Marguš, Haman – Stuchlík, Kaukič, Vochozka, Mach, Hrehorčák, Przybyla, Kalus, Raška, Molin
Branky a nahrávky: 3. Dančišin (Straka, Flynn) – 10. Hrehorčák (Vochozka, Klocek), 14. Kalus (Mach), 14. Przybyla (Raška, Molin), 15. Stuchlík (Vochozka, Hrehorčák), 22. Raška (Molin), 27. Kaukič (Mach, Kalus), 32. Przybyla (Raška, Molin). Rozhodčí: Horinek – Buček, Kettner. Vyloučení: 1:2, navíc Petržílka 5 minut + do konce utkání. Bez využití. Diváci: 51. Střely na branku: 24:43.

Komentář

Na začátku utkání to ještě vůbec nevypadalo, že bude výsledek až tak vysoký. Kromě toho to byli právě mladí hokejisté Mladé Boleslavi, kdo brzy po vhození úvodního buly otevřel skóre, když Milan Dančišin překonal brankáře hostů Ovčařího, jenž nepokryl tyčku, a jenž naskočil do zápasu místo Ochmana, kterého na led nepustil rozhodčí. V tuto chvíli to vypadalo, že může domácí celek soupeře zaskočit, ale Třinec se z této branky rychle otřepal a zásluhou Patrika Hrehorčákav 10. minutě srovnal, když pohotově dorazil vyražený kotouč do poloodkryté sítě. Ocelářům narostla křídla a ve 14. minutě začala dvojminutovka, kdy do boleslavské sítě napadaly další tři góly. O první se postaral Jan Kalus, o druhý vzápětí Dan Przybyla, který se nejlépe zorientoval v chaosu před Grohovou bránou, a poté Groha vyhnal z brány Kryštof Stuhlík. Zbytek třetiny se následně jen dohrával.

Druhé dějství se domácí snažili zahájit aktivně, ovšem po nevyužití Outratovy šance udeřili hosté, když ve stylu nedáš-dostaneš zvýšil na 5:1 pro Třinec Adam Raška. Bruslaři mohli stav zkorigovat při přesilové hře, v té se jim však moc nedařilo. Po jejím skončení zkoušeli dále útočit, jenže Oceláři dobře bránili modrou čáru ve své třetině a sami vyráželi do protiútoků. Ve 27. minutě se jedna taková protiakce povedla Lukášovi Kaukičovi. Od této chvíle již bylo prakticky rozhodnuto. Domácí celek se dále snažil výsledek aspoň zkorigovat, ale gólman Ovčaří za sebe nic nepustil, třebaže musel čelit Strakově nebezpečné dorážce. Ve 32. minutě padl poslední gól, a to z hole Dana Przybyly, který Haase nadvakrát překonal přehozením. Za rozhodnutého stavu si hosté ještě zahráli pětiminutovou přesilovou hru, na dvě minuty vylepšenou na stav pěti proti třem, ale z té žádný gól nepadl a Bruslaři se ubránili.

I za stavu 1:7 se v poslední části hrálo poměrně v tempu. Více ze hry měli Oceláři, kteří kontrolovali hru, ale bylo už znát, že se zápas dohrává. Osmý gól zkoušeli z bezprostřední blízkosti vstřelit Kalus, z dálky následně Przybyla a Marguš. Za domácí se snažil alespoň snížit Jirásek, jenže přes zhuštěný prostor neměl šanci. Největší šanci domácích měl patrně Křížek, jenž ujel sólo při zachycení soupeřovy přihrávky, ale jenom trefil brankáře. Za hosty měl skvělou šanci i Dominik Molin, jenž se snažil trefit odkrytý protilehlý růžek z ostrého úhlu, ale přestřelil. Ve třetí třetině tak už gól nepadl a stav zůstal oproti předchozí části nezměněn.

Související články

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.