BK MLADA BOLESLAV
19. 12. 2015 | Martina Sikorová, Vojtěch Drbohlav, Martina Sikorová

Slibně rozehraný zápas v Třinci starší dorostenci nakonec prohráli

2., sobota 19. 12. 2015
Třinec - Ml. Boleslav TRI - MBL
T ř i n e c – Starší dorost se den po smolné prohře na vítkovickém ledě vydali jen do zhruba půl hodiny vzdáleného Třince. Jednalo se o souboj prvního celku nadstavbové skupiny A s posledním. Poslední Mladá Boleslav však Slezany překvapila a ještě v 50. minutě vedla na ledě WERK Arény 2:0, jenže pak nastal rychlý obrat domácích Ocelářů na 3:2, který ještě zpečetili střelou do prádzné branky v power–play. Bruslaři tedy smolně nevezou z moravskoslezského tour ani bod. Další zápasy je čekají až v novém roce 2016.
Třinec: Loubal – Hrachovský, Krzak, Valíček, G. Radzienciak, Brabec, Timotej Marguš, Haman, Imrich – Plitko, Vochozka, Mach, Przybyla, Hladonik, Lacka, Papaj, Najsar, Molin
Ml. Boleslav: Krofta – Uřidil, Linhart, Kalus, Chládek, Petržílka, Nepokoj – Kerda, Flynn, Homolka, Havelka, Kalaš, Jindra, Hrachovec, Dančišin
Branky a nahrávky: 50. Hladonik (Hrachovský, Radzienciak), 51. Hladonik (TS), 53. Lacka (Radzienciak), 60. Lacka (Haman, Radzienciak) – 17. Flynn (Uřidil), 29. Homola (Jindra, Flynn). Rozhodčí: Koziol – Barteček, Vengřín. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 123. Střely na branku: 45:19. Průběh utkání: 0:2, 4:2.

Komentář

Do sobotního utkání vstoupili Oceláři velmi aktivně, už střela Tomáše Vochozky z první minuty nadělala Kroftovi potíže, hostující gólman ale nakonec dokázal zkrotit puk v lapačce. Radovat se nemohl krátce na to ani Mach. Třinecký útočník sice projel až k brance hostů, z těsné blízkosti se mu ale poslat kotouč do sítě nepodařilo.

Boleslavští dorostenci poprvé zahrozili až v osmé minutě, kdy ale Dančišin z přečíslení tři na jednoho přestřelil. Poté už ale hosté udeřili, když nepovedenou rozehrávku Třince potrestal Oscar Flynn. Vyrovnat mohl hned nato Haman, beka Ocelářů ale před brankou podrazil Krofta, tento zákrok však zůstal rozhodčími nepotrestán.

Ve druhé části si první velkou šanci vytvořil Mach, ten ale z dorážky vyjetého gólmana Boleslavi nepřekonal. Oceláři poté měli i několik dalších příležitostí, místo nich ale udeřili znovu hosté, když z brejku překonal Loubala Tomáš Homolka. Odpovědět mohl o chvíli později Lacka, po zakončení třineckého útočníka ale Krofta se štěstím udržel kotouč před brankovou čárou.

Také do třetí třetiny vstoupili aktivněji hráči v bílých dresech, Lackovi ale před brankou na poslední chvíli sklepl kotouč z hole jeden z boleslavských hráčů. V padesáté minutě už se ale svěřenci trenéra Wojnara dočkali, když ránu Hrachovského tečoval do sítě Jan Hladonik. A to nebylo ze strany Ocelářů vše.

Ve vlastním oslabení se pak Jan Hladonik vydal do brejku, který sice neproměnil, celou akci si ale zopakoval z nařízeného trestného střílení. V něm se třinecký hráč pomalu rozjel a poté propálil Kroftu přesnou střelou. Když se pak Boleslav provinila útočným faulem a v početní výhodě vypálil pod horní tyč Jakub Lacka, bylo na střídačce Třince ještě veseleji.

Krátce nato mohl vyrovnat z brejku Flynn, proti boleslavskému útočníkovi se ale blýskl Loubal a zabránil tak vyrovnání. Třinecký gólman pak zneškodnil také bekhendové zakončení Dančišina, pojistku na vítězství domácího týmu přidal střelou do prázdné klece Jakub Lacka a byť Oceláři po většinu hrací doby prohrávali, na konci zápasu mohli slavit.

Související články

Aktuality

25.10.2021

Předprodej na Plzeň

Z důvodu státního svátku ve čtvrtek 28. října je fyzický předprodej vstupenek na páteční utkání s HC Škoda Plzeň přesunut na středu 27. října od 9 do 13 hodin.

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.