BK MLADA BOLESLAV
5. 12. 2015 | Dominik Špringer

Starší dorostenci zabrali a přehráli Letňany

26., sobota 5. 12. 2015
Ml. Boleslav - HC Letňany MBL - LET
M l. B o l. - Po pěti porážkách v řadě konečně starší dorostenci zabrali, potvrdili papírové předpoklady a na domácím ledě přehráli Letce z Letňan. Vítězství se začalo rýsovat od úvodních minut, Bruslaři na svého soupeře totiž nalétli ve velkém stylu a prakticky k ničemu ho nepustili. Gólově svou převahu dokázali projevit až ve druhé třetiny, ale čtyřmi brankami v řadě mířili za vítězstvím. Letňany ke konci zápasu dokázaly snížit, ale na body jim to nestačilo.
Ml. Boleslav: Marek – Uřidik, Jirásek, Linhart, Kalus, Chládek, Petržílka, Nepokoj, Mlčoch – Zich, Kerda, Flynn, Musliu, Křížek, Havelka, Zahradník, Kalaš, Jindra, Hrachovec, Dančišin
HC Letňany: Vacula (46. Vlas) – Pařík, Hanuš, Gebell, Brabec, Grauer, Valíček, Lytvynov – Sklenář, Satran, Nedorost, Fabiánek, Lauko, Danov, Rousek, Kučera, Mařík
Branky a nahrávky: 27. Uřidil (Hrachovec), 34. Musliu (Dančišin), 38. Křížek (Flynn, Marek), 46. Mlčoch (Křížek) – 49. Kučera (Hanuš), 51. Valíček (Kučera, Pařík). Rozhodčí: Vyštejn – Folk, Kettner. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 63. Střely na branku: 45:33. Průběh utkání: 4:0, 4:2.

Komentář

Od úvodních minut tohoto zápasu bylo jasně patrné, jaký celek míří za vítězstvím. Domácí Bruslaři nejen, že chtěli zlomit nelichotivou sérii pěti porážek v řadě, ale navíc museli nutně zvítězit, pokud si chtěli ještě udržet reálnou šanci na přímý postup do play-off a podle toho utkání také vypadalo.

Starší dorostenci prakticky od úvodních minut zamkli své soupeře ve vlastním obraném pásmu a pouštěli je z něj pouze ve výjimečných případech. Přesto se však 63 diváků v úvodní třetiny i přes velký tlak domácích branky nedočkalo.

To se však zlomilo ve druhé třetině, tlak Bruslařů stále narůstal a s brankami se roztrhl pytel. Ve 26. minutě musel lovit Vacula puk ze své branky poprvé. Dominik Hrachovec vyhrál buly, puk se dostal na modrou čáru k Františkovi Uřidilovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Tlak starších dorostenců narůstal a vyústil v druhou branku, kterou si připsala elitní formace domácích. Kapitán Milan Dančišin našel zcela volného Kroniho Musliu a tento nejproduktivnější hráč Bruslařů navýšil vedení již na 2:0.

Ještě veseleji bylo na malé hale ve 37. minutě. Ve hře 4 na 4 převedli domácí hokejisté blesku rychlý přechod to útoku, který začal u brankáře Davida Marka, pokračoval přes Oscara Flynna, který následně vybídl k zakončení Zdeňka Křížka a ten poslal před odchodem do šaten své spoluhráči do tříbrankového vedení.

Začátek třetí třetiny znovu patřil domácím, kteří také brzy přidali čtvrtou branku tohoto zápasu. Ta navíc byla jako přes kopírák té první. Zdeněk Křížek vyhrál buly, puk se dostal k Markovi Mlčochovi, který svou bombou vyhnal z klece Daniela Vacula.

Kdo si myslel, že je rozhodnuto, ten se šeredně pletl. Bruslaři přece jen povolili a svou nedisciplinovaností pustili Letce zpět do zápasu. Nejdříve se při přesilovce 5 na 4 prosadil Lukáš Kučera a následně dokonce při přesilovce 5 na 3 také Matěj Valíček.

To však bylo ze strany Letňan vše. Domácí v závěru drama nepřipustili a ukořistili prakticky povinné vítězství, který stále drží šance na přímý postup do play-off. Do konce základní části nyní zbývají poslední dvě kola a starší dorostenci ztrácejí na vysněné 4. místo jediný bod!

Ohlasy trenérů

Jiří Zorkler (BK Mladá Boleslav): Já si myslím, že jsme prakticky celý zápas byli lepší až na posledních osm minut, kdy si kluci mysleli, že za stavu 4:0 už je zápas u konce. Soupeře jsem tak trochu pustili do hry a dostali jsme dvě branky. Jinak jsem tedy byli od začátku lepší, ale opět jsme doplatili na to, že neproměňujeme šance. Po dvou třetinách, kdy jsme hráli takřka na jednu branku to mohlo být již 8:0 a nemuseli jsme se snažit až do konce.

Milan Antoš (HC Letci Letňany): Utkání jsem hráli s těžkým soupeřem, který bojoval o play-off, a to se jim také povedlo. My jsme chtěli hrát zezadu, ale ve druhé třetiny jsme dostali tři branky a následně jsme to museli otevřít a podle toho také konci zápasu vypadal.

Související články

Aktuality

25.10.2021

Předprodej na Plzeň

Z důvodu státního svátku ve čtvrtek 28. října je fyzický předprodej vstupenek na páteční utkání s HC Škoda Plzeň přesunut na středu 27. října od 9 do 13 hodin.

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

×
Dnes v 18:00 | Dor.
BK Mladá Boleslav
HC Meteor Třemošná