BK MLADA BOLESLAV
26. 9. 2015 | Vojtěch Drbohlav

Starší dorost vyhrál počtvrté v řadě, poradil si i s Hradcem!

8., sobota 26. 9. 2015
Ml. Boleslav - Hr. Králové MBL - MHK
M l. B o l. – Po třech výhrách v řadě přivítali Bruslaři na ledě malé haly dalšího z těžkých soupeřů. Byl jím loňský vicemistr z Hradce Králové. Boleslavští si dokázali vypracovat rychlé dvougólové vedení během začátku první třetiny. Ve druhém dějství byli hosté sice lepší a taky jej vyhráli, jenže to třetí ovládli opět domácí, kteří vstřelili v zápase čtyři góly a všechny padly z přesilových her. Připsali si tedy už čtvrtou výhru v řadě!
Ml. Boleslav: Marek – Obrtlík, Uřidil "C", D. Jirásek, Linhart, Kalus, Chládek, Nepokoj, Mlčoch – Kerda, Musliu, Křížek, Straka, Havelka, Zahradník, Kalaš, Outrata, Zich, Jindra, Dančišin "A", Jan Dvořák
Hr. Králové: Bartozel – Muška, Lelek, Gaspar, Moník, Kynčl "A", Šalda, Jonáš – Hašek, Mašín, Matějček "C", Pažourek, Matouš, F. Jirásek, Jaroslav Dvořák, Štohanzl, Moník, Maršík, Šimůnek
Branky a nahrávky: 5. Uřídil (Mlčoch, Musliu), 20. Dančišin (Musliu, Dvořák), 46. Musliu (Dančišin, Uřidil), 53. Kalus (Musliu) – 23. Matějček, 54. Hašek (Jar.Dvořák, Lelek). Rozhodčí: Matúška - Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 6:7, navíc Kalus (MBL) 10 min. OT. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 83. Střely na branku: 27:49. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2.

Komentář

Oba celky vstoupily do utkání opatrně a s viditelným respektem. Přesto si první větší šanci utkání připsali domácí. Konkrétně Vojtěch Outrata, který nahrával zpoza brány Jindrovi, jenž se ale z hranice kruhů nedokázal prosadit. Boleslavští mají ale velmi dobré využití přesilových her, což dokázali i proti Hradci Králové. Využili obě dvě početní výhody, které se jim v první periodě naskytly. V páté minutě se na modré čáře napřáhl František Uřidil, jehož projektil skončil až za Bartozelovými zády.

Hradečtí ale dali jasně najevo, že do města automobilů nepřijeli prohrát a chtěli stav změnit. Tvrdou střelu si připsal také Kynčl, proti kterému se ale vytáhl slušným zákrokem brankář Marek. Zkoušel to několikrát i Pažourek, jenž měl i jednu gólovou příležitost, když chtěl dorážet do odkryté branky, jenže brankář Bruslařského klubu se rychle přemístil. Jak už bylo řečeno, Boleslavští využili i druhou přesilovou hru. Hosté totiž nechali trestuhodně naprosto osamoceného Milana Dančišina přímo před brankářem, ke kterému se dostal kotouč a následně už měl jednoduchou práci. Zavěsil k levé tyči do prázdné branky, brankář Matěj Bartozel byl bez šance.

Mountfield měl sice na začátku druhé třetiny k dispozici přesilovou hru, tu ale nevyužil. Přesto se však radovali hosté. Bylo to po přesné trefě Štěpána Matějčka, který se dostal ke kotouči a ujel všem protihráčům. Davida Marka v boleslavské brance nakonec překonal velmi elegantně do horního levého rohu. Od té doby už měli více ze hry královéhradečtí dorostenci. Aktivní byl třeba Kynčl, jenž se snažil prosadit od modré, gólman Marek se ale před zápasem nejspíše dobře vyspal a hýřil dobrou formou. Později chtěl totiž za jeho záda tečovat kotouč i Pažourek, ten měl ale smůlu, protože mu žádný z jeho spoluhráčů nepřihrál. V závěru třetiny mohli Bruslaři ještě snížit, když ujeli na branku hostí Jindra a Kalaš, ale druhý jmenovaný obdržel kotouč pozdě a ve vysoké rychlosti už nestihl pořádně zakončit.

Domácí zahájili poslední třetinu v oslabení, ve kterém se ale snažili hrát aktivně. Do úniku se třeba dostala velmi sehraná dvojice Dančišin–Musliu, která tam zdržela cenné sekundy. Boleslavští měli následně k dispozici další přesilovou hru. A domácí využili i třetí početní výhodu v tomto zápase, a ukázali tak, že přesilovky jsou jejich silnou zbraní. Na modré čáře se napřáhl Kroni Musliu a nekompromisně prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Hosté se ale i poté snažili výsledek zvrátit na svou stranu. Jaroslav Dvořák si najel do mezikruží, odkud vypálil jedovatou střelu. Brankář Marek byl ale opět na svém místě. Následně se snažil prosadit ještě Mašín, ten ale střílel z velkého úhlu, takže trefil jen matinel za domácí bránou. Naopak, byli to Bruslaři, kteří se ještě jednou prosadili. Zásluhu na tom měl Martin Kalus, který se na modré napřáhl a propálil vše, co mu stálo v cestě. Hradečtí ale záhy ještě korigovali výsledek. Ve skrumáži před brankou tečoval puk přesně Jakub Hašek. Hosté už toho více nestihli, a tak vyhráli Boleslavští.

Ohlasy trenérů

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav): Je opravdu skvělé, že jsme vyhráli už čtvrtý zápas v řadě, obzvláště pak s Hradcem. Sportovně musíme uznat, že Hradec měl vysokou kvalitu, ale my jsme byli produtivnější (zejména v přesilovkách), měli jsme výborného gólmana a v závěrečné fázi, kdy nás soupeř zatlačil, jsme se opět prezentovali bojovností. Sobotní zápas jsme oproti původnímu plánu odehráli na malé hale proto, že jsme tam museli hrát i v pátek a navíc tam budeme trénovat i celý příští týden a v sobotu i hrát kvůli florbalovému Poháru mistrů. Tudíž nám přišlo lepší přesunout celý náš program na dva týdny právě na malou halu. Další zápasy ale budeme hrát zase na velké hale.

Jiří Slabý (Mountfield HK): Myslím, že zápas nevyhrálo lepší mužstvo, ale to, které velice dobře sehrálo přesilové hry. Od druhé třetiny jsme soupeře tlačili a válcovali, ale nevytvořili jsme si takové šance, abychom dali víc než dva góly. Byli jsme málo hladoví před bránou, nešli jsme do toho s takovým zaujetím, abychom branky dali. Myslím, že je to škoda, protože hra nebyla až tak hrozná. Ale hraje se na góly a těch dala Boleslav víc. Bohužel se střelecky nadřeme a necháme si dávat hloupé góly.

Související články

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.