BK MLADA BOLESLAV
16. 1. 2016 | Dominik Špringer

Junioři zaznamenali v Kladně čtvrtou prohru v řadě

34., sobota 16. 1. 2016
Kladno - Ml. Boleslav KLA - MBL
K l a d n o - V krátkém časovém sledu junioři po nevydařeném zápase s pražskou Slavií zamířili na led Rytířů z Kladna, kde bojovali o přerušení šňůry tří porážek v řadě. Začátek se Bruslařům povedl stejně dobře, jak v Edenu a brzy šli do vedení.Rytíři však ještě v úvodní třetině srovnali a na další branku se čekalo až do poslední části hry, ve které se znovu jako první prosadili Bruslaři, kteří již mohli pomalu pokukovat po touženém vítězství. To se však znovu nekonalo. Nejdříve Kladno srovnalo krok, aby následně minuty před koncem základní hrací doby strhlo vedení na svou stranu, které ještě následně pojistilo trefou do prázdné branky.
Kladno: Stahl – Havelka, Malý, Chládek, Bunda, Matula – Piovarči, Slánský, Křepelka, Patyk, Borkovec, Hajný, Keszi, Kaprál, Miura, Havlůj
Ml. Boleslav: Groh – Uřidil, Tůma, Žalud, Marček, Mlčoch – Průšek, Prokop, Musliu, Pätoprstý, Rypar, Borovec, Pořízek, Sedmík, Motloch
Branky a nahrávky: 13. Hajný (Miura, Bunda), 54. Havelka (Miura, Křepelka), 59. Havlůj (Miura, Havelka), 60. Křepelka (Miura) – 10. Průšek (Pořízek, Mlčoch), 48. Průšek (Motloch, Žalud). Rozhodčí: Pavlovič – Svoboda, Špůr. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Střely na branku: 34:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.

Komentář

Trápící se Bruslaři přijeli na led Rytířů z Kladna s nadějí, že se jim podaří přerušit černou šňůru tří porážek v řadě a připíší si první vítězství v novém kalendářním roce.

Lépe do utkání však mohlo vstoupit domácí Kladna. Po minutě hry se v první velké šanci zápasu ocitl domácí Petr Křepelka, který však Groha v brance Bruslařů nepřekonal, a tak přišel trest. Stejně jako ve včerejším utkání se Slavií se totiž dostali do vedení boleslavští hokejisté. Při první přesilové hře zápasu se v 10. minutě do kombinace zapojil Mlčoch s Pořízkem, druhý jmenovaný následně vybídl ke skórování Milana Průška a ten se nemýlil..

Vedení však boleslavským hokejistům vydrželo pouze pár okamžiků. Svůj koncert asistencí totiž otevřel japonský Rytíř Yuki Miura. Ten ve 13. minutě poslal do nájezdu Jakuba Hajného, který si tváří v tvář poradil s Grohem a srovnal stav zápasů. Do konce úvodní třetiny se v další šanci objevil znovu střelec úvodní branky domácích Hajný, který však tentokrát puk poslal pouze do spojnice branky a do kabin se šlo za vyrovnaného stavu 1:1 .

Druhá třetina žádnou branku nenabídla, k vidění byly pouze dvě velké příležitosti na obou stranách. První zahrozilo přesně v polovině třetiny Kladno. Tentokrát si své úlohy vyměnili Hajný s Miurou. Hajný nahodil kotouč do útočného pásma, ten se s trochou štěstí dostal k najíždějícímu Miurovi, který však nedokázal přesně zamířit. Na druhé straně ledové plochy měl o několik málo okamžiků později velkou šanci Zdeněk Borovec, ale i on nechal vyniknout Stahla v brance Kladna.

Rozhodovala tak třetí třetina, kterou začali lépe Bruslaři. Nejdříve při další přesilové hře ve 43. minutě Stahl ještě s vypětím všech sil odolal, ale ve 48. minutě byl již na snažení hostí krátký! Svou druhou branku v zápase totiž vstřelil Milan Průšek, který zůstal zcela osamocený před domácím brankářem a poslal Bruslaře po druhé v zápase do vedení.

Avšak druhá inkasovaná branka domácí Rytíře nabudila a rázem se musela hostující obrana otáčet. Nejdříve své velké šance zahodili Keszi s Hajným, následně se však Kladno přece jen dočkalo. Po vyhraném buly připravil Yuri Miura střeleckou pozici pro Dominika Havelku, který od modré čáry v 54. minutě propálil vše, co mu stále v cestě.

Když už se zdálo, že utkání dospěje do prodloužení a Bruslaři si po třech zápasech připíší opět body přišel šok. V 59. minutě to byl střelec druhé branky Dominik Havelka a Yuri Miura, kteří rozjeli akci na jejímž konci stál Petr Havlůj a se štěstím dostal puk za Grohova záda. O 25 vteřin později ještě Rytíři přidali čtvrtou branku do prázdné klece. Svou čtvrtou asistenci si připsal Yuri Miura, který vybídl ke vstřelení branky Petra Křepelku.

Ohlasy trenérů

Petr Tatíček (Rytíři Kladno): Byl to úporný zápas z obou stran. Oba týmy měly nedostatek hráčů, oba týmy hrály v podstatě na tři lajny. Je škoda, že jsme nevyužili v prvních střídáních šance a nedostali jsme se do vedení. Potom jsme celý zápas museli dotahovat a vůlí jsme nakonec vyrovnali. Myslím si, že jsme přeci jen měli více ze hry a vyhráli jsme zaslouženě.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Mně je dnes líto kluků, protože podali bojovný výkon a podřídili se taktice. Vstupovali jsme do utkání značně oslabení. Ve včerejším zápase jsme se také vydali ze všech sil, bojovali jsme až do konce a po včerejšku nám odstoupili tři hráči. Za dnešní výkon musíme kluky pochválit a mrzí nás, že jsme si alespoň bodík neodvezli.

Související články

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.