BK MLADA BOLESLAV
7. 1. 2016 | Jitka Čechová

Juniorka prohospodařila třígólové vedení, s Litvínovem prohrála 4:6

31., čtvrtek 7. 1. 2016
Ml. Boleslav - Litvínov MBL - LIT
M l. B o l. – Že ani to rádoby na první pohled jisté vlastně žádnou jistotou být nemusí, poznali mladoboleslavští junioři v zápase s Litvínovem. Ani propastný rozdíl 20 bodů a tříbrankové vedení jim totiž nakonec nezajistili nad severočeským celkem vítězství. Mladí Bruslaři nakonec museli před posledním týmem tabulky sklopit hlavy, prohráli totiž 4:6.
Ml. Boleslav: Groh – Mašek, Uřídil, Tůma, Žalud, Marček, Červinský – Průšek, Prokop, Musliu, Brzák, Pätoprstý, Rypar, Borkovec, Pořízek, Planý, Dančišin, Sedmík, Motloch
Litvínov: Spěšný – Jonák, Šesták, Březák, Brzek, Brejžek, Šíp, Vostárek- Havelka, Reichel, Stříbrný, Bárdoš, Sklenička, Ujfaluši, Chmelař, Jícha, Šimeček
Branky a nahrávky: 7. Pořízek (Průšek, Tůma), 20. Motloch (Pořízek), 25. Motloch (Průšek, Žalud), 60. Planý (Tůma, Musliu) – 28. Reichel (Šesták, Ujfaluši), 32. Reichel (Jícha, Ujfaluši), 38. Jícha (Brejžek, Reichel), 49. Stříbrný (Šimeček, Havelka), 57. Ujfaluši (Šesták, Šimeček), 60. Ujfaluši (Stříbrný, Šesták). Rozhodčí: Veselý – T. Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 9:10. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 100.

Komentář

První třetina patřila jednoznačně Bruslařům, kteří si během ní vytvořili dvougólové vedení. Litvínovští koneckonců do „dvacetiminutovky hrůzy“ vykročili už v první minutě, kdy se hned po dvaceti sekundách hry nechali vyloučit. Oslabení paradoxně přestáli, aby poté kapitulovali ve vlastní početní výhodě. Na konci sedmé minuty tak v nestandardní situaci otevřel účet zápasu domácí Radek Pořízek. V dalších velkých šancích se objevili ještě například Brzák nebo Musliu, druhý zářez ale přidal „až“ 15 sekund před koncem Lukáš Motloch.

Litvínovští se na začátku druhé třetiny trochu zmátořili, dvě po sobě jdoucí vyloučení je ale srazila do kolen do třetice. Po povedené kombinaci v útočném pásmu se podruhé trefil Lukáš Motloch. Jenže s polovinou zápasu jako kdyby se všechno obrátilo proti domácím. Paradoxně právě Motloch nejprve dostal dvě minuty za krosček a snížil Kristian Reichel. A hned ve 32. minutě se Reichel trefil podruhé. Zaskočení Bruslaři jen zoufale přihlíželi, jak se jejich tříbrankové vedení mění v prach a dvě minuty před koncem prostřední části pak zmizelo úplně, když vyrovnal Josef Jícha.

Ve třetí třetině se tak vlastně začínalo od začátku a čekalo se jen na to, kdo se zbývajících 20 minut zhostí lépe. Ve větší psychické pohodě měli být teoreticky hosté, což se také potvrdilo. Ve 49. minutě poslal Litvínovské poprvé do vedení Josef Stříbrný. Posledních pár minut potom patřilo Petru Ujfalušimu, který svými dvěma góly definitivně rozhodl o vítězství Severočechů. Bruslaři sice ještě ve finálních okamžicích kontrovali trefou Jakuba Planého, jednalo se ale už jen o kosmetickou úpravu skóre na konečných 4:6.

Ohlasy trenérů

Jan Křivohlávek, BK Mladá Boleslav: Dobře jsme začali, dokázali jsme využít situací a šli jsme do vedení 3:0. Jenže ve druhé třetině se soupeř dostal zpátky do hry, byl tam jeden pro nás špatně odražený kotouč, fauly… A už se to vezlo. Ve třetí třetině byl pak Litvínov šťastnější a asi i lepší, hokejovější. A my už se nedokázali vzpamatovat.

Robert Reichel, HC VERVA Litvínov: Začátek zápasu byl z naší strany nevydařený, podcenili jsme to. Poté se kluci rozhýbali a rozbruslili. Od stavu 3:0 pro domácí jsme začali konečně hrát a výborně jsme dokázali otočit zápas. Všichni začali hrát tak, jak mají, a prokazovali nasazení takové, jaké po nich chceme. Myslím si, že jsme nakonec zaslouženě vyhráli. Nenechali jsme se vyprovokovat. Chtěl bych klukům poděkovat za super výkon a výdrž.

Související články

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.