BK MLADA BOLESLAV
3. 12. 2015 | Martin Stříbrný, Vojtěch Drbohlav, Martin Stříbrný

O vysoké výhře nad Litvínovem rozhodli junioři až ve třetí třetině

25., čtvrtek 3. 12. 2015
Litvínov - Ml. Boleslav LIT - MBL
L i t v í n o v – Podle papírových předpokladů byli favoritem zápasu boleslavští junioři. Litvínovu se letos zatím vůbec nedaří a sbírá jednu porážku za druhou. Utkání bylo ale bylo ještě po čtyřiceti minutách pro domácí poměrně hratelné, protože prohrávali jen 1:2. V závěrečném dějství ale přišla kanonáda ze strany Mladé Boleslavi. Boleslavští vstřelili hned tři branky. Celkově pět - prosadili se Ďurač, Pořízek, Borovec a první gól v juniorské kategorii zapsal Jakub Planý. Další zápas čeká Bruslaře v sobotu, kdy se ve velkolepé repríze loňského finále play–off představí na ledě mistrovského Chomutova, kterému budou chtít bezesporu vrátit porážky ze samotného závěru sezóny.
Litvínov: Sklíba – Franc, Šesták, Březák, Brzek, Šíp, Vostárek, Reichel, Stříbrný, Bárdoš, Sklenička, Ujfaluši, Chmelař, Jícha, Najman, Šimeček
Ml. Boleslav: Groh – Mašek, Hes, Tůma, Žalud, Marček, Červinský – Průšek, Prokop, Musliu, Brzák, Pätoprstý, Rypar, Borovec, Ďurač, Pořízek, Planý, Sedmík, Motloch
Branky a nahrávky: 29. Jícha (Stříbrný, Ujfaluši) – 6. Planý (Rypar), 9. Ďurač (Pätoprstý, Sedmík), 49. Pořízek (Hes, Borovec), 52. Borovec (Hes, Pořízek), 56. Ďurač (Sedmík). Rozhodčí: Hlinka – Rozlílek, Kokrment. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 115. Střely na branku: 20:35. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5.

Komentář

Vstup do utkání vyšel jednoznačně lépe Mladé Boleslavi, která si během prvních deseti minut vytvořila dvoubrankový náskok. V šesté minutě vyhrál Rypar buly na Jakuba Planého, který tvrdou ranou poslal kotouč za záda bezmocného gólmana Litvínova. O tři minuty později se Boleslav radovala podruhé. Pätoprstý nahodil kotouč na bránu, před kterou stál nikým nehlídaný Ivan Ďurač a přesnou tečí poslal kotouč do brány nad betonem domácího gólmana.

Prvních deset minutu druhé třetiny se hrál nemastný-neslaný hokej. Oba týmy se spíše trápily, dělaly jednu chybu za druhou. Tuto šedou část utkání ukončila až první branka domácího týmu. Josef Stříbrný se snažil proskočit mezi obránci, jenže byl vytlačen z dobré střelecké pozice, a tak kotouč přenechal Josefu Jíchovi. Mladý útočník Litvínova měl volnou střeleckou pozici a ranou do horní části brány překonal Groha.

Boleslavští třetinu dohráli a šetřili síly do té třetí. V té se snažili hrát aktivně, což přineslo své ovoce. V osmačtyřicáté minutě našel Hes parádním pasem Radka Pořízka, který jel ze strany sám na Sklíbu. Celou akci zakončil parádní střelou, která vymetla pavučinky domácí brány a Boleslav šla opět do dvoubrankového vedení! Na rozdíl tří branek zvýšil o tři minuty později Zdeněk Borovec, který rychle obkroužil Sklíbovu bránu a prostrčil kotouč do brány pod betonem domácího gólmana.

Pověstného „bůra“ vstřelili Mladoboleslavští pět minut před koncem utkání. Vojtěch Sedmík obětavým skokem protlačil kotouč na Ivana Ďurače, který jel sám na bránu. Šikovný útočník Boleslavi zakončil svůj samostatný nájezd svižnou ranou mezi betony domácího gólmana a zvýšil už na 5:1! Další branka již nepadla, a tak se Boleslav mohla radovat z vysoké výhry a především – ze zisku tří bodů do tabulky.

Ohlasy trenérů

Robert Reichel (HC Litvínov): -

Související články

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.