BK MLADA BOLESLAV
26. 9. 2015 | Lukáš Chuchválek

Junioři prohráli s Pardubicemi až po samostatných nájezech

8., sobota 26. 9. 2015
Ml. Boleslav - Pardubice MBL - PCE
M l. B o l. - Velmi těsnou prohru si Bruslaři odnášejí ze zápasu s týmem Pardubic. Svěřenci trenérů Křivohlávka a Žabky nedokázali v tomto zápase vůbec skórovat, neboť měl soupeř pevnou obranu a skvělého gólmana. Totéž ale platilo i pro svěřence trenéra Richarda Krále z opačné strany barikády. Rozhodnout tedy musely až nájezdy, v nichž se štěstí přiklonilo více k soupeři.
Ml. Boleslav: Groh – Mattis, Štosek, Tůma, Žalud, Marček, Červinský – Průšek, Vajsejtl, Pätoprstý, Rypar, Vaníček, Ďurač, Pořízek, Planý, Veselý, Němec, Sedmík, Motloch
Pardubice: Červený – Beran, Horyna, Kučera, Šklíba, Nedbal, Faltys – Panna, Hlaváček, Hoskovec, Velinský, Krajňák, Dušek, Zadina, Pipek, Voženílek, Ružička, Kusý, Rohlík
Branky a nahrávky: 65. rozh. nájezd Kusý. Rozhodčí: Würtherle - Bosák, Špůr. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 91. Střely na branku: 39:24.

Komentář

Domácí se snažili na začátku překvapit soupeře aktivitou, nicméně gólman hostí Patrik Červený jejich výpad dokázal zastavit. Poté následovalo dlouhé čekání na šanci kteréhokoliv týmu, neboť se nikomu nedařilo dostávat se do zakončení, ani Pardubickým, kteří měli na začátku zápasu přeci jen více územní převahu, avšak Groh stejně moc práce neměl...zatím. Obraz hry nevylepšily ani přesilové hry, kdy každý tým měl po jedné, avšak soupeř vždy dobře bránil. Vyčnívala pouze šance hostujícího Pipka, který byl sám před bránou a rychlým úderem bez přípravy poslal puk těsně vedle. Pět minut před koncem dějství se k dorážce tlačil domácí Jiří Veselý, avšak gólman si levou tyč pohlídal. Oba brankáři pak v závěru museli zlikvidovat několik šancí a závarů, protože se hra pomalu ale jistě začala zrychlovat.

Do druhé třetiny vstoupily oba celky mnohem aktivněji než do první, avšak ani ta gól nepřinesla, třebaže se hráči obou celků snažili. Za zmínku stojí drzý pokus pardubického útočníka Ondřeje Panny, který se prosmýkl až ke Grohovi, kterému sice puk za záda poslat nedokázal, ale v následném závaru se k nebezpečným dorážkám dostali i jeho spoluhráči. Z domácích byl v tu dobu aktivní zejména Radek Pořízek, jehož ale pardubická obrana dobře hlídala a neumožnila mu pořádně střílet. Totéž platilo i pro Ivana Ďurače. V závěru třetiny o sobě začal více dávat vědět i Lukáš Motloch, jehož puky měla Červeného lapačka dobře přečtené.

Poslední dějství základní hrací doby potvrdilo, že v tomto zápase by gól zřejmě nepadl ani za sto dalších hracích minut, neboť obrany pracovaly perfektně a zápas patřil jednoznačně brankářům. Avšak nejlepší hokej se v tomto zápase odehrál právě v poslední dvacetiminutovce, když hned na začátku dvakrát ujel domácí Sedmík, jenž předložil Ďuračovi, jenž promarnil šanci skórovat do poloprázdné brány a podruhé nakonec puk v těžké pozici ani pořádně netrefil. Pardubice kontrovaly přesnými přihrávkami přímo před Groha, ovšem Filip Zadina žádnou škvíru mezi gólmanem a tyčí najít nedokázal. Pár minut před koncem měli hosté asi jednu z nejlepších šancí, jak ještě zvítězit v základní hrací době, když Růžička nedokázal propasírovat puk přes Groha, jenž ho neměl pod kontrolou. Pak hostům ale ujeli Pätoprstý s Ďuračem a druhý jmenovaný nedokázal v té rychlosti uklidit puk do brány. Ke konci třetiny o sobě dal vědět Tomáš Pipek, jenž zamířil pod břevno, avšak rána byla na poslední chvíli zblokovaná těsně mimo, a pak v posledních vteřinách blafákem prověřil Groha.

Stav zápasu byl po šedesáti minutách 0:0, takže se prodlužovalo. Ani v nastavených pěti minutách rozhodnutí nepřišlo, třebaže měl hostující Filip Zadina velkou šanci při zteči zblízka, avšak Groh situaci zachránil. Rozhodly tedy až nájezdy. V druhé sérii překonal Groha Denis Kusý, jenž našel skulinu u levé tyče, kterou chladnokrevně prostřelil. Jelikož Bruslaři odpovědět nedokázali, byl Kusého úspěšný pokus také gólem vítězným.

Ohlasy trenérů

Jan Křivohlávek (BK MLadá Boleslav): V tomto zápase dominovali brankáři. Výsledek 0:0 byl ve třetí třetině už poměrně deprimující. Myslím si, že především ve třetí třetině jsme měli k bodovému zisku blíže, ale jak už jsem řekl, brankáři převýšili střelce. I přesto je pro nás získaný bod velmi cenný. Po dvou předchozích domácích zápasech, ve kterých jsme zvítězili, se budeme snažit na to navázat. Inspirací nám může být právě třetí třetina zápasu s Pardubicemi.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): Myslím si, že z naší strany to bylo od druhé třetiny výborné utkání. Jsem maximálně spokojený s tím, jak hráči pracovali a jaký jsme podali výkon. První třetinu jsme byli takoví vlažní a bez nasazení. Kdyby oni neměli v brance vynikajícího Groha, asi bychom vyhráli ještě v základní hrací době, ale i tak jsem rád za dva body. Z Boleslavi se body snadno vozit nebudou, takže jsme spokojení.

Související články

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.