BK MLADA BOLESLAV
17. 9. 2015 Vojtěch Drbohlav

Další venkovní prohra, junioři prohráli i v Praze

5., čtvrtek 17. 9. 2015
Sparta - Ml. Boleslav SPA - MBL
P r a h a – Junioři se po vydařeném utkání s Českými Budějovicemi (6:2) vydali na led pražské Sparty. Domácí zvolili proti Mladé Boleslavi opět prostředí malé haly na holešovickém Výstavišti, v té se však Bruslařům moc nedařilo. Měli sice k dispozici šest přesilových her, žádnou však nevyužili, a tak se do vedení dostala Sparta. Boleslavští však dokázali začátkem závěrečného dějství vyrovnat zásluhou posily z A týmu Jakuba Kotaly, jenže poté už úřadovali jen Pražané. V závěrečných sedmi minutách vstřelili tři branky, na které už hosté nedokázali najít odpověď. Boleslavští přitom nastoupili do zápasu dokonce v nejsilnější možné sestavě - z Ústí nad Labem povolali Matěje Hese, z A týmu Bruslařského klubu Jakuba Kotalu a Ivana Ďurače a nechyběli ani další zkušení hráči. Ani to jim ale k zisku prvních letošních bodů na venkovním kluzišti nestačilo. Už v sobotu 19. září je ale čeká domácí zápas proti Liberci, kterému v úvodu extraligy podlehli, a tak budou chtít určitě vše napravit. Přijít podpořit juniory Bruslařského klubu můžete od 12:30.
Sparta: Pírs – M. Jandus, Šťastný, Knobloch (C), Bednárik, Bureš, Kadeřávek, Duben, Zeleňák – Michnáč, Lojka (A), Havel, Klindera, Kulda, Pulkrab (A), Schwamberger, Sladkovský, Šmerha, Procházka
Ml. Boleslav: Groh – Mašek, Mattis, Hes, Tůma, Žalud, Červinský – Průšek (A), Kotala, Brzák (A), Pätoprstý, Rypar, Borovec (C), Ďurač, Pořízek, Planý, Němec, Sedmík, Motloch
Branky a nahrávky: 21. Pulkrab (M. Jandus, Michnáč), 44. Havel (M. Jandus, Bednárik), 54. Pulkrab (Schwamberger, Michnáč), 56. Sladkovský (Kulda, Šmerha) – 42. Kotala (Hes, Pätoprstý). Rozhodčí: Horák – Hynek, Svoboda. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 47. Střely na branku: 31:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

Související články

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.