BK MLADA BOLESLAV
18. 8. 2015 | Vojtěch Drbohlav

Zápas s Hradcem skončil předčasně, i přesto zvítězili boleslavští junioři

přát. 7, úterý 18. 8. 2015
Ml. Boleslav - Hr. Králové MBL - HKR
M l. B o l. – V úterý večer bylo na programu další přátelské utkání, na které si junioři Bruslařského klubu pozvali nedalekého extraligového nováčka z Hradce Králové. Boleslavští byli po většinu zápasu o něco lepším týmem, v závěru se ale mohli ještě strachovat o konečný výsledek. Nakonec se však tak nestalo, protože zápas skončil předčasně. Více informací naleznete uvnitř reportáže.
Ml. Boleslav: Groh – Tůma, Červinský, Žalud, Mattis, Řečínský, Marček, Makovička – Ďurač, Brzák "A", Borovec "A", Průšek, Pořízek, Motloch "C", Pätoprstý, Sedmík, Němec, Prokop, Rypar, Vaníček
Hr. Králové: Veselý – Suda, Souček, Malinský, Hnik, Michálek, Havránek, Matějček "C", Malík, Gančařík, Drašnar, Veselý, Junek, Chalupa, Zahradník, Šeda, Lier, Jebavý
Branky a nahrávky: 31. Němec (Sedmík), 34. Němec (Sedmík) – 39. Lier (Havránek, Zahradník). Rozhodčí: Jecelín - Heller, Vlasta. Vyloučení: 6:6, navíc Němec (MBL) 5 min. + DKU a Havránek (MHK) 5 min. + DKU (oba za hrubost). Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 92. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Komentář

Začátek úterního přípravného duelu nenabídl příliš svižné tempo, byl spíše ve znamení klidné hry a poznávání se navzájem. První větší šanci si připsal hostující Marek Malinský, který však nedokázal potrestat chybu domácích, kteří nechali napůl odkrytou branku Dominika Groha. Na druhé straně se snažil uspět dorážkou z blízkosti Patrik Vaníček, dobře chytající Veselý však neuspěl. Boleslavští o chvilku později hráli oslabení, v tom si však slibně ujel Jan Prokop, který dlouho motal hlavy hradeckým obráncům. Východočechům se totiž v první periodě početní výhody příliš nedařily. Hradecký Havránek se snažil následně prosadit, ale brankář Bruslařů předvedl výborný zákrok. Rozruch v brankovišti v závěru třetiny zařídil Stanislav Brzák, bohužel pro Bruslaře se však nenašel nikdo, kdo by kotouč sklepl do zčásti odkryté klece.

První větší šanci v prostředním dějství si připsal Malík, jenž však trestuhodně nepřekonal exhradeckého Groha v boleslavské brance. Na druhé straně mohl poslat do vedení svůj tým Ivan Ďurač, jenže na Františka Veselého si z minimální vzdálenosti nepřišel. O necelé dvě minuty později se však 92 diváků ve ŠKOENERGO Aréně gólu dočkalo – Vojtěch Němec ujel na hostující branku a překvapivě snadno překonal Veselého v hradecké kleci. Následně vybídl Brzák osamoceného Ďurače, který objel branku a chtěl kotouč poslat podél levé tyče, hostující brankář měl však své betony připravené.

Tlak Mladé Boleslavi pokračoval – z hranice kruhů střílel Lukáš Motloch, který dokonce rozvlnil brankovou síť, jenže smolně pro svůj tým to bylo z vnější strany. V přesilové hře se opět prosadil Vojtěch Němec, tentokrát střelou na vzdálenější tyč – stalo se tak opět za asistence Sedmíka. Velký důraz v brankovišti ukázal následně loňský starší dorostenec Michal Mattis, který hned několikrát dorážel, avšak kotouč se mezi tři tyče nevešel. Od modré čáry se zkoušel ještě prosadit Šimon Červinský, ale František Veselý předvedl bezvadný semafor. V závěru třetiny měli Hradečtí tlak, velmi aktivní byl Malík, jehož rána se však kvůli jeho pádu úplně nezdařila. Hradečtí se však přeci jen dočkali kýženého snížení, navíc ještě chvíli před odchodem do kabin. Do napůl odkryté domácí branky se rychlou střelou prosadil Daniel Lier.

Na konci druhé třetiny se zdálo, že Východočeši poněkud pookřáli, i na začátku posledního dějství měli však o něco více boleslavští hokejisté. Při vyloučení Havránka byl důrazný Dominik Tůma, jehož ránu dokázal František Veselý vyrazit až na poslední chvíli. Na druhé straně mohl z minimální vzdálenosti vyrovnat Vlastimil Šeda, jenže dřívější brankář hradeckých Královských lvů dokázal na poslední chvíli přemístit svůj beton.

Začátkem závěrečné desetiminutovky se začalo přátelské utkání poněkud vyostřovat. Hosté si vytvořili tlak, na to následně reagovali boleslavští trenéři tím, že si vyžádali oddechový čas. Hradeckému trenérovi Aleši Krátoškovi se ale začaly nelíbit některé věci, například některé sporné icingy a vše vygradovalo faulem domácího Vojtěcha Sedmíka na Davida Malíka, který měl následkem toho rozbitý nos. Hlavní trenér Mountfieldu se dožadoval většího trestu, jenže hlavní rozhodčí Jecelín si stál za svým rozhodnutím a udělil Sedmíkovi dvě minuty. Hostující trenér tedy následně odvedl své svěřence do kabin, a zápas tak předčasně skončil. I tak se ale vše neslo v duchu přátelské atmosféry, obě strany se na svých názorech shodly, což naznačovalo i závěrečné přátelské loučení trenérů mezi halami.

Ohlasy trenérů

Boris Žabka (BK Mladá Boleslav): Zápas jsme chtěli zvládnout, hosté byli hodně stažení v obraně a čekali na střední pásmo. V reakci na to jsme museli trochu změnit hru, což se nám vyplatilo. Chvíli nám to sice trvalo, ale ve druhé třetině jsme se prosadili. Zbytečnými fauly jsme si to následně zkomplikovali a soupeř snížil. Závěr poznamenaly emoce, které vygradovaly až k ukončení zápasu.

Aleš Krátoška (Mountfield HK): Jednalo se o vyrovnané a bojovné utkání. První gól jsme inkasovali po naší hrubé chybě, soupeř následně navýšil na 2:0, my jsme ještě ale dokázali snížit. Devět minut před koncem se ale odehrál velmi brutální faul na našeho hráče (Davida Malíka – pozn. aut.), který neměl kotouč a následkem faulu také rozbitý nos. Rozhodčí to ale ocenil jenom dvěma minutami. Nechci hodnotit jeho práci, o tom si musí udělat každý svůj obrázek, myslíme si ale, že trest měl být vyšší. Rozhodčí to nechtěl pochopit, a tak jsme radši opustili dějiště přátelského zápasu, protože vzplály emoce a nechtěli jsme, aby se stalo to, že bychom se pomlátili navzájem (úsměv).

Související články

Aktuality

03.08.2020

Odložený zápas

Zápas druhého kola poháru, který se měl uskutečnit tento čtvrtek 6. srpna v Litvínově, byl odložen z důvodu výskytu nemoci covid-19 v kádru Litvínova. Náhradní termín utkání byl stanoven ve středu 19. srpna, čas litvínovská strana prozatím nezveřejnila.

30.06.2020

Pabiška do Benátek

Nyní již bývalý hráč BK Mladá Boleslav Lukáš Pabiška ještě brusle na hřebík nevěší! V nadcházející sezoně bude hrát v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Dres liberecké farmy oblékal také dlouhá léta jeho bratr Marek, který nyní v klubu působí jako masér. Oba Pabiškové se tak po dlouhé době opět setkají v jedné kabině.

24.06.2020

Permanentky ve čtvrtek

Ve čtvrtek 25. června je prodej a výdej permanentních vstupenek na vedení klubu až od 10 hodin. Děkujeme za pochopení.

09.06.2020

Klikorka na kempu U20

V Rokycanech se ve dnech 14. až 19. června uskuteční přípravný kemp české hokejové reprezentace do 20 let. Mezi vybranými obránci figuruje i osmnáctiletý Bruslař Karel Klikorka, který oblékl národní barvy už na Mistroství světa U20 v Ostravě a Třinci. Tým nejstarších mládežníků se na soustředění představí pod vedením nového kouče Karla Mlejnka.

05.06.2020

Podoba sezony 2020/2021

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje v pátek 5. června rozhodl o definitivní podobě extraligového ročníku 2020/2021. Poslední tým v tabulce nebude sestupovat, vítěz prvoligového play-off rovnou zamíří do extraligy (pokud splní licenční podmínky). Do play-off půjde 12 týmů: 1. až 4. celek čeká rovnou čtvrtfinále, 5. až 12. mužstvo se zúčastní předkola. „Nejsem zastánce těchto modelů, ale jsem přesvědčený, že jsme udělali správné rozhodnutí a plně za ním stojíme. Jde nám pouze o ekonomickou ochranu klubů," řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

04.06.2020

Změna u B týmu

B tým, který působí v Krajské lize mužů, čeká změna na postu hlavního trenéra. Dosavadní šéf střídačky a dlouholetý trenér mládežnických týmů BK Mladá Boleslav Jiří Zörkler totiž přijal nabídku trénovat druholigový Dvůr Králové nad Labem. Nové trenérské složení B týmu je nyní v jednání.