BK MLADA BOLESLAV
13. 8. 2015 | Josef Zdobinský

V utkání bohatém na vyloučení porazili junioři Karlovy Vary

přát. 6, čtvrtek 13. 8. 2015
Ml. Boleslav - K. Vary MBL - KVA
M l. B o l. – V dalším přípravném utkání přivítali junioři Bruslařů na domácím ledě juniorku Karlových Varů. Po klidném úvodu přípravného duelu převzali tempo hry domácí junioři, kteří boj dovedli až do vítězného konce. Utkání bylo mimo jiné velmi bohaté na vyloučení, kterých bylo celkem dvacet.
Ml. Boleslav: Groh – Tůma, Červinský, Uřídil, Mattis, Žalud, Marček, Mlčoch – Motloch, Brzák, Borovec – Průšek, Pätoprstý, Pořízek – Vaníček, Sedmík, Yushi – Rýpar, Prokop, Veselý.
K. Vary: Kuchař – Rulík, Michálek, Dudek, Vodička, Pajk, Beer – Vrána, Zikmund, Babka, Čejka, Janata, Davídek,Hendrych, Procházka, Hauzr.
Branky a nahrávky: 24. Brzák (Borovec), 26. Pořízek (Uřídil), 45. Pätoprstý (Žalud) – 10. Babka. Rozhodčí: Horinek – Švejda, Řídka. Vyloučení: 9:11. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 67. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Komentář

První třetina se nesla ve vyrovnaném tempu. Obě juniorská družstva se snažila dostávat do šancí, ale obrany obou týmů na ledě vládly tak, jako to bylo například v osmé minutě, když se pokoušel před hostujícího brankáře dostat Rýpar, ale hostující obránci byli nad jeho síly.

Podobně dopadl o minutu později i Pätoprstý, a tak se skóre měnilo až v desáté minutě, když se po delší době dostaly do útočného pásma Karlovy Vary. Bruslaři před svým brankářem sice vyhráli vhazování, ale puk zachytil v mezikruží Daniel Babka, který rovnou vystřelil a otevřel skóre utkání. Bruslaři se poté sice snažili o vyrovnání, ale do konce první části hry se jim to už nepovedlo.

Od druhé třetiny už ale byli lepším celkem domácí junioři, kteří na ledě dominovali. Ve třiadvacáté minutě se řítil sám na bránu Radek Pořízek, ale byl podražen Beerem, pročež bylo nařízeno trestné střílení, které ale sám faulovaný Pořízek proměnit nedokázal.

Vyrovnání tak přišlo až o minutu později, poté co Zdeněk Borovec poslal perfektně puk před bránu Stanislavu Brzákovi, který kotouč nekompromisně poslal do brány. V samém závěru šestadvacáté minuty v přesilovce domácích se dokázal ve shluku před hostující bránou nejlépe zorientovat František Uřídil, který vybojovaný puk poslal Radku Pořízkovi, jenž vstřelil druhou branku Boleslavi. To bylo z druhé třetiny vše podstatné, a tak oba týmy odcházely do kabin za stavu 2:1 pro domácí.

I v závěrečné třetině byli aktivnější domácí junioři, kterým se na začátku pětačtyřicáté minuty povedlo vstřelit pojistku v podobě třetí branky. Žalud totiž před brankou našel Denise Pätoprstého, který rozvlnil síť Energie potřetí. S přibývajícími minutami se hodně přiostřovala hra a přibývala mnohá vyloučení, ale skoré se už nezměnilo, a tak junioři Bruslařů z tohoto přípravného duelu odcházeli jako vítěz.

Související články

Aktuality

11.08.2020

Předprodej na Liberec

Vstupenky na čtvrteční zápas s Libercem budou v prodeji opět den před utkáním, tedy ve středu 12. srpna. Fyzický předprodej na pokladně pro hosty na ZS probíhá od 10 do 12 hodin a poté od 13 do 15 hodin. Online prodej startuje v 10 hodin a končí ve čtvrtek 13. srpna v pravé poledne. Zbytek vstupenek bude opět k dispozici na pokladnách hodinu před začátkem utkání.

03.08.2020

Odložený zápas

Zápas druhého kola poháru, který se měl uskutečnit tento čtvrtek 6. srpna v Litvínově, byl odložen z důvodu výskytu nemoci covid-19 v kádru Litvínova. Náhradní termín utkání byl stanoven ve středu 19. srpna, čas litvínovská strana prozatím nezveřejnila.

30.06.2020

Pabiška do Benátek

Nyní již bývalý hráč BK Mladá Boleslav Lukáš Pabiška ještě brusle na hřebík nevěší! V nadcházející sezoně bude hrát v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Dres liberecké farmy oblékal také dlouhá léta jeho bratr Marek, který nyní v klubu působí jako masér. Oba Pabiškové se tak po dlouhé době opět setkají v jedné kabině.

24.06.2020

Permanentky ve čtvrtek

Ve čtvrtek 25. června je prodej a výdej permanentních vstupenek na vedení klubu až od 10 hodin. Děkujeme za pochopení.

09.06.2020

Klikorka na kempu U20

V Rokycanech se ve dnech 14. až 19. června uskuteční přípravný kemp české hokejové reprezentace do 20 let. Mezi vybranými obránci figuruje i osmnáctiletý Bruslař Karel Klikorka, který oblékl národní barvy už na Mistroství světa U20 v Ostravě a Třinci. Tým nejstarších mládežníků se na soustředění představí pod vedením nového kouče Karla Mlejnka.

05.06.2020

Podoba sezony 2020/2021

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje v pátek 5. června rozhodl o definitivní podobě extraligového ročníku 2020/2021. Poslední tým v tabulce nebude sestupovat, vítěz prvoligového play-off rovnou zamíří do extraligy (pokud splní licenční podmínky). Do play-off půjde 12 týmů: 1. až 4. celek čeká rovnou čtvrtfinále, 5. až 12. mužstvo se zúčastní předkola. „Nejsem zastánce těchto modelů, ale jsem přesvědčený, že jsme udělali správné rozhodnutí a plně za ním stojíme. Jde nám pouze o ekonomickou ochranu klubů," řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král.