BK MLADA BOLESLAV
13. 8. 2015 | Josef Zdobinský

V utkání bohatém na vyloučení porazili junioři Karlovy Vary

přát. 6, čtvrtek 13. 8. 2015
Ml. Boleslav - K. Vary MBL - KVA
M l. B o l. – V dalším přípravném utkání přivítali junioři Bruslařů na domácím ledě juniorku Karlových Varů. Po klidném úvodu přípravného duelu převzali tempo hry domácí junioři, kteří boj dovedli až do vítězného konce. Utkání bylo mimo jiné velmi bohaté na vyloučení, kterých bylo celkem dvacet.
Ml. Boleslav: Groh – Tůma, Červinský, Uřídil, Mattis, Žalud, Marček, Mlčoch – Motloch, Brzák, Borovec – Průšek, Pätoprstý, Pořízek – Vaníček, Sedmík, Yushi – Rýpar, Prokop, Veselý.
K. Vary: Kuchař – Rulík, Michálek, Dudek, Vodička, Pajk, Beer – Vrána, Zikmund, Babka, Čejka, Janata, Davídek,Hendrych, Procházka, Hauzr.
Branky a nahrávky: 24. Brzák (Borovec), 26. Pořízek (Uřídil), 45. Pätoprstý (Žalud) – 10. Babka. Rozhodčí: Horinek – Švejda, Řídka. Vyloučení: 9:11. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 67. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Komentář

První třetina se nesla ve vyrovnaném tempu. Obě juniorská družstva se snažila dostávat do šancí, ale obrany obou týmů na ledě vládly tak, jako to bylo například v osmé minutě, když se pokoušel před hostujícího brankáře dostat Rýpar, ale hostující obránci byli nad jeho síly.

Podobně dopadl o minutu později i Pätoprstý, a tak se skóre měnilo až v desáté minutě, když se po delší době dostaly do útočného pásma Karlovy Vary. Bruslaři před svým brankářem sice vyhráli vhazování, ale puk zachytil v mezikruží Daniel Babka, který rovnou vystřelil a otevřel skóre utkání. Bruslaři se poté sice snažili o vyrovnání, ale do konce první části hry se jim to už nepovedlo.

Od druhé třetiny už ale byli lepším celkem domácí junioři, kteří na ledě dominovali. Ve třiadvacáté minutě se řítil sám na bránu Radek Pořízek, ale byl podražen Beerem, pročež bylo nařízeno trestné střílení, které ale sám faulovaný Pořízek proměnit nedokázal.

Vyrovnání tak přišlo až o minutu později, poté co Zdeněk Borovec poslal perfektně puk před bránu Stanislavu Brzákovi, který kotouč nekompromisně poslal do brány. V samém závěru šestadvacáté minuty v přesilovce domácích se dokázal ve shluku před hostující bránou nejlépe zorientovat František Uřídil, který vybojovaný puk poslal Radku Pořízkovi, jenž vstřelil druhou branku Boleslavi. To bylo z druhé třetiny vše podstatné, a tak oba týmy odcházely do kabin za stavu 2:1 pro domácí.

I v závěrečné třetině byli aktivnější domácí junioři, kterým se na začátku pětačtyřicáté minuty povedlo vstřelit pojistku v podobě třetí branky. Žalud totiž před brankou našel Denise Pätoprstého, který rozvlnil síť Energie potřetí. S přibývajícími minutami se hodně přiostřovala hra a přibývala mnohá vyloučení, ale skoré se už nezměnilo, a tak junioři Bruslařů z tohoto přípravného duelu odcházeli jako vítěz.

Související články

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.