BK MLADA BOLESLAV
7. 8. 2015 | Vojtěch Balon

Proti Spartě junioři ztratili vedení a těsně prohráli

přát. 4, pátek 7. 8. 2015
Ml. Boleslav - Sparta MBL - SPA
M l. B o l. – Svěřenci trenérů Křivohlávka a Žabky v parném pátečním poledni vybruslili ke svému čtvrtému přípravnému zápasu – přivítali pražskou Spartu. Brankou Průška se už ve třetí minutě ujali vedení, ale to bylo ze strany Bruslařů vše. Středočeši si několikrát vylámali zuby na gólmanovi Brízgalovi a celku z Holešovic podlehli 1:2.
Ml. Boleslav: Groh – Tůma, Červinský, Mattis, Žalud, Mašek, Marček, Mlčoch – Motloch, Brzák, Borovec – Průšek, Pätoprstý, Pořízek – Rýpar, Gola, Němec – Vaníček, Prokop, Veselý
Sparta: Brízgala – Kadeřávek, Jandus M., Bednařík, Knobloch, Šťastný, Duben, Vlad, Bureš, Michnáč, Pulkráb, Havel, Procházka, Lojka, Jandus T., Kulda, Klindera, Krátký, Senior
Branky a nahrávky: 3. Průšek (Žalud) – 8. Lojka (Havel, Michnáč), 54. Pulkrab (Havel, Jandus). Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Komentář

Zápas začal ve svižném tempu a činili se převážně domácí. Bruslaři se ujali vedení už ve třetí minutě, kdy dorazil Žaludův kanon od modré za Brízgalova záda Milan Průšek. Dvakrát v krátkém časovém sledu zkoušel štěstí ještě Prokop, ale ani jeden z jeho pokusů z mezikruží si cestu za záda gólmana Sparty nenašel. Pražané se v osmé minutě dočkali vyrovnání: Havel našel na levém kruhu úplně volného Lukáše Lojku, který z první trefil neomylně šibenici Grohovy svatyně – 1:1. Poté se tempo hry uklidnilo a na další šance si hrstka diváků na tribunách musela počkat až do druhé části.

Dočkali se ve 23. minutě, kdy bez přípravy vypálil Průšek, ale Brízgala vytáhl výtečný zákrok vyrážečkou. O pár minut později se na druhé straně prodral do skvělé šance Albert Michnáč, ale z předbrankového prostoru nezamířil mezi tři tyče. V polovině utkání si domácí zahráli v početní převaze, ale ani jedna ze střel si cestu za Brízgalova záda nenašla. Po Vladově návratu na led převzali iniciativu hosté, ale Groh udržel stav 1:1 až do přestávky.

Závěrečná dvacetiminutovka začala početní výhodou Pražanů, kteří si ale nedokázali vypracovat jedinou větší šanci. Ve 44. minutě vypálil domácí Marček nebezpečně od modré, ale jeho projektil těsně přestřelil břevno Brízgalovy svatyně. Tým z města automobilů si v krátkém časovém sledu zahrál dvě přesilové hry, ale Brízgala nemusel řešit jedinou obtížnější situaci. A zákonitě přišel trest: Marek Pulkrab po Havlově pasu zasunul puk za Grohova záda a Sparta rázem vedla 2:1. Prakticky vzápětí měl na holi vyrovnání Mašek, ale proti jeho ráně výtečně zasáhla Brízgalova lapačka. Dvě a půl minuty před koncem ujel domácím bekům aktivní Jan Havel, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal překonat domácího brankáře. Domácí se ještě zmohli na závěrečný nápor při hře bez brankáře, ale Pražané si těsný náskok pohlídali a z Mladé Boleslavi si odvezli těsnou výhru.

Související články

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.