BK MLADA BOLESLAV
21. 2. 2015 | Lukáš Chuchválek

Juniorka vyhrála nad posledním Zlínem a je první!

OF5, sobota 21. 2. 2015
Ml. Boleslav - Zlín MBL - ZLN
M l. B o l. - Nadupaná tabulka skupiny C o play-off, kdy prvního od předposledního dělily jen tři body, znamenala pro mladé Bruslaře úkol nedovolit, aby se do kontaktu s ostatními celky dostal Zlín, jenž je ve skupině bez bodu poslední. Ten přijel v oslabené sestavě, čehož domácí využili poté, co přečkali úvodní soupeřův nápor. Nakonec Zlín porazili 5:1 a toto vítězství díky výsledkům ostatních zápasů znamená, že se Boleslav posunula na první příčku tabulky!
Ml. Boleslav: Růžička – Mašek, Tůma, Kurka, Hes, Žalud, Bernad, Šťáva, Červinský – Průšek, Němec, Kotala, Klečka, Pätoprstý, Brzák, Pořízek, Volf, Ďurač, Sedmík, Sonnek, Motloch.
Zlín: Čáp – Velčovský, Žabčík, Sirota, Řezníček, Talán – Hořanský, Hlaváč, Haničinec, Dalajka, Pavlůsek, Vyoral, Matula, Hladiš, Peška.
Branky a nahrávky: 7. Kurka (Bernad), 14. Průšek (Pätoprstý, Ďurač), 32. Motloch (Pořízek, Volf), 37. Ďurač, 52. Kotala (Bernad) – 57. Hladiš (Hořanský). Rozhodčí: Battěk – Laczko, Charvát. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 140. Střely na branku: 42:26.

Komentář

Zlín, jenž přijel v oslabené sestavě, se na začátku zápasu snažil být aktivní, což vyústilo ve skutečnost, že se mnohem více hrálo před brankou Jana Růžičky. Několik šancí si vypracovali Hlaváč a Peška, jenže nebyli úspěšní. Tento obraz hry však skončil, jakmile se začalo vylučovat. Při hře čtyř na čtyři se pak znenadání prosadil Jiří Kurka, jehož si obrana Zlína nepohlídala při jeho průniku až k brance po pravé straně. Vyrovnat mohl vzápětí Hlaváč, jemuž se nepovedlo tečí usměrnit letící kotouč do brány. Pak ve 14. minutě ale Boleslav zavřela soupeře do jejich pásma a její hráči jen čekali na šanci nebo chybu soupeře. Před Milanem Průškem se v jeden moment odkryla šibenice, kterou neváhal vymést. Od této chvíle hra Zlína uvadla a Boleslav se soustředila na bránění svého vedení, avšak ke konci si vypracovala pár slibných příležitostí.

Druhá třetina začala tam, kde první skončila. Aktivnější byla Boleslav, ovšem hra jako taková začala být mdlá. Optická převaha domácího celku přetrvávala, až krátce po polovině zápasu přišla další rána pro Zlínské. Ačkoliv brankář Čáp dlouho své spoluhráče držel, proti odraženému puku na holi úplně volného Lukáše Motlocha stojícího před odkrytopu bránou už neměl mnoho možností, jak úspěšně zasáhnout. Ve 37. minutě pak destrukci soupeře dokonal sólem Ivan Ďurač, jenž získal puk, zbavil se rychlým přesunem zlínské obrany a brankáře Čápa kličkami vykoupal, aby zakončil do sítě. V tuto chvíli byl už zápas prakticky rozhodnutý a tým z Moravy se nedokázal vůbec prosazovat.

Do posledního dějství ale Zlínští vkročili s cílem ještě bojovat. Růžička tak měl o práci postaráno a už dvě minuty po příchodu z kabin musel během oslabení vytáhnout skvělý zákrok, aby zkrotil prudkou ránu Dalajky. Pozorný musel být i při další přesilovce Zlína, když se až před bránu v sólu prodral Dominik Matula, jenž chtěl zkusit Růžičku překonat tak, jako to dokázal Ďurač u Čápa. V 52. minutě ale domácí náhle přidali, zamkli svého soupeře do pásma, až se trefil Jakub Kotala. Zdálo se, že už žádný další gól nepadne, neboť se zápas od té doby už dohrával, ale nakonec se Zlínští mohli radovat aspoň z čestného úspěchu, když o nulu připravil Růžičku Dominik Hladiš, který využil chyby boleslavského hráče ve středním pásmu. Zápas tak skončil 5:1.

Ohlasy trenérů

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Podle výsledku to tak možná nevypadá, ale pro nás to bylo hodně těžké utkání, myslím po psychické stránce. Samozřejmě nás to vedlo k tomu, abychom domácí utkání zvládli, a abychom ty tři body získali. Zlín zatím ani jednou nevyhrál, což může být hodně svazující, a jsme rádi, že to kluci zvládli a dovedli do vítězného konce.

Radek Pšurný (PSG Zlín): Já domácím gratuluji k vítězství, my máme v současné době hodně omezený kádr kvůli zraněním a nemocem, takže jsme rádi, že se zápas vůbec odehrál. Hráčům bych chtěl poděkovat, že jsme ho i v tak malém počtu odehráli se ctí. Proti plnému kádru se hraje těžce a my jsme na začátku neproměnili nějaké šance. Tím by se mohl zápas zdramatizovat a mít i jiný náboj. Krom marodky nás trápí i koncovka. Dáváme málo gólů a to se odráží i ve výsledcích.

Související články

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.