BK MLADA BOLESLAV
22. 1. 2015 | Jan Picka, Jan Picka, Josef Zdobinský

V souboji s Plzní junioři odpadli v poslední části zápasu a body tak nechali tam

42., čtvrtek 22. 1. 2015
Plzeň - Ml. Boleslav PLZ - MBL
P l z e ň - V rámci dvanáctého kola nadstavby A DHL extraligy juniorů zavítali junioři Bruslařského klubu do Plzně. V souboji s místními indiány inkasovali čtyři branky a jelikož jen dvě dali, nechali všechny body v Plzni. Branky Boleslavi dali Kotala a Sonnek.
Plzeň: Pacl – Marcel, Kubík, Kaňák, Walter, Holý, Houfek "A", Rajal – Petráš, Beneš, Švarc, Vlček, Kubalík "C", Kristl, Polata "A", Michel, Indrák, Opava, Suchý, Krliš, Kepka
Ml. Boleslav: Růžička – Mašek, Štosek, Kurka, Hes "A", Žalud, Bernard "C", Šťáva, Červinský – Průšek, Kotala, Poljanyčka, Pätoprstý, Podsedníček, Borovec, Pořízek, Ďurač, Klečka, Sonnek
Branky a nahrávky: 1. Suchý (Kubalík), 29. Walter (Suchý, Indrák), 48. Kristl (Michel, Walter), 50. Kubalík (Holý) - 25. Kotala (Bernard), 39. Sonnek (Kotala, Bernard). Rozhodčí: Svoboda – Jelínek, Tvrdík. Vyloučení: 6:7, navíc Pacl (PLZ) 10 min OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 44:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.

Komentář

V první části duelu mezi Plzní a Mladou Boleslaví měli o něco více ze hry domácí indiáni. Ti šli dokonce do vedení již po pár sekundách od úvodního buly. Po vyhraném buly v obranném pásmu Plzeňští rychle vyjeli do útoku, který sehráli na výbornou. Sám před brankářem Janem Růžičkou se objevil Filip Suchý a došťouchal puk do hostující branky. Pro útočníka, který si letos připsal i jednu asistenci v áčku Plzně, to byl skvělý vstup do zápasu.

Plzeň byla i nadále agresivnější a nic na tom nezměnila ani přesilovka hostů, díky které se hra vyrovnala. Mladoboleslavští si však žádnou vážnější šanci nedokázali vytvořit, domácí obrana fungovala skvěle. Brankář indiánů Jindřich Pacl v úvodní třetině nemusel předvést příliš složitých zákroků, ale rozhodně se nenudil. Svůj druhý gól v utkání poté mohl přidat Suchý, nicméně dorazit Indrákovu střelu se mu nepodařilo.

Druhá třetina nabídla ještě pohlednější hokej než ta první. Do zápasu se dostali hosté, kterým se povedlo ubránit dvojnásobné oslabení. O pár chvil později Boleslavští dokonce vyrovnali. Sami hráli v početní výhodě a po rychlé přihrávce se trefil nejproduktivnější hráč Mladé Boleslavi v nadstavbové části Jakub Kotala, jenž překonal výtečně chytajícího Pacla.

Indiáni si vedení o pár chvil později vybojovali zpět. Na modré čáře se ke kotouči dostal šikovný obránce Plzně Jan Walter a perfektní střelou švihem rozvlnil síť za zády brankáře Růžičky. Walter se krásnou ranou trefil přesně do šibenice. Několik spolehlivých zákroků poté musel předvést domácí Jindřich Pacl. V jedné z přesilovek byl tvrdě zasažen do masky a hra se nejspíš měla přerušit. V následném tlaku se hostům podařilo opět vyrovnat, po rychlé kombinaci se trefil Jan Sonnek a bylo to 2:2.

Do třetí části duelu vletěli domácí jako uragán a hosté se museli bránit, seč jim síly stačily. Do obrovské šance se dostal plzeňský útočník David Michel, jenž netrefil úplně prázdnou branku Mladé Boleslavi. O pár chvil později už však Plzeň znovu vedla. Po rychlé kombinaci se střelou mezi betony prosadil Richard Kristl. Za dvě minuty se indiáni radovali znovu. Dominik Kubalík se prohnal do útočného pásma a tvrdou ranou přidal čtvrtý gól domácích. Plzeňští si poté výsledek utkání zkušeně pohlídali a došli k vítězství 4:2.

Ohlasy trenérů

David Bruk (HC Plzeň 1929): První třetina byla velice vyrovnaná, zato ve druhé měla Boleslav jasně navrch, druhou třetinu jsme prostě nezvládli. Jen díky Paclovi, který chytil minimálně čtyři góly, jsme měli šanci vyhrát. Třetí část se nám povedla, jasně jsme dominovali a jsme rádi za tři body.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Sice jsme dneska prohráli, ale možná jsme po včerejším zápase byli trochu unavení. V závěru nám možná chyběly síly. Po chybě jsme dostali třetí gól, který byl velmi důležitý pro další vývoj. Po čtvrté brance už jsme neměli sílu utkání zvrátit. Prohra však není žádná tragédie, klukům nemůžeme vyčíst, že by nemakali.

Související články

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.