BK MLADA BOLESLAV
15. 1. 2015 | Jan Kousal, Josef Zdobinský, Jan Kousal

Po gólové přestřelce se junioři vrací z Liberce bez bodu

40., čtvrtek 15. 1. 2015
Liberec - Ml. Boleslav LIB - MBL
L i b e r e c - Ani čtyři branky nestačily Bruslařům ve čtvrtek odpoledne proti juniorce Liberce k bodovému zisku. Ve dramatické přestřelce s Bílými Tygry totiž musel brankář Růžička vytahovat puk ze své sítě celkem šestkrát. O branky Bruslařů se postaral dvakrát Průšek a po jednom gólu přidali Klečka s Kurkou.
Liberec: Stezka – M. Šír, Arlt, Klinger, Beránek, Pálek, Divila, Tržický, Babec, Suska, Kalfiřt, Huňa, Jedlička, Solenský, Lakatoš, Ordoš, Havlas, Paločko, Heřmánek
Ml. Boleslav: Růžička – Mašek, Průšek, Němec, Kotala, Poljanyčka, Klečka, Pätoprstý, Kurka, Podsedníček, Hes, Brzák, Žalud, Bernad, Pořízek, Ďurač, Šťáva, Sedmík, Červinský, Motloch
Branky a nahrávky: 2. Solenký (Paločko), 16. Heřmánek (Beránek), 21. Huňa (Solenský), 25. Paločko (Solenský, Huňa), 47. Ordoš (Solenský), 60. Huňa (Paločko) – 11. Průšek (Motloch, Šťáva), 31. Průšek (Bernad, Poljanyčka), 48. Klečka (Poljanyčka), 53. Kurka (Bernad). Rozhodčí: Krob – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 8:4. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 67. Střely na branku: 6:35.

Komentář

Liberečtí vstoupili do zápasu ve velkém stylu a už po čtyřiašedesáti minutách vedli, když se přesnou střelou prosadil Samuel Solenský. Mladoboleslavští Tygrům vrátili úder za necelých deset minut, přesilovou hru využil Milan Průšek. Po první třetině ale mohli být přece jen spokojenější Tygři, kterým zajistil jednogólový náskok Jan Heřmánek. Do kabin se tak odcházelo za stavu 2:1.

Předvedený hokej ještě vygradoval ve druhé části. V té se jako první prosadil liberecký Jozef Huňa, kterému připravil puk jako na zlatém podnosu Solenský. Ani to však Liberci nestačilo. Za pár minut předvedli domácí hráči parádní ťukes, na jehož konci stál opět Jozef Huňa a Bruslaři byli donuceni k oddechovému času.

Ten přišel očividně v pravý čas, protože druhá desetiminutovka prostředního dějství patřila jednoznačně Mladé Boleslavi. Z toho však hosté vytěžili pouhopouhý jeden gól, když do Bernadovy rány vložil hůl Milan Průšek.

Do třetí třetiny však Tygři vstoupili lépe. Jan Ordoš si našel puk mezi kruhy a pohotovou ranou dával už na 5:2. Za půl minuty už ale bylo vše jinak. Stezka si totiž nepohlídal mezírku pod pravým betonem a přesně tam zakončoval přesně rychlou akci hostů Jan Klečka.

To opravdové drama přišlo dokonce až sedm minut před koncem, kdy Bernad nabil Jiřímu Kurkovi a ten přesnou střelou zápěstím snížil na rozdíl jediné branky. Liberečtí ale dokázali zápas udržet ve své moci. V závěrečné minutě pak navíc přidal svou třetí branku v zápase Jozef Huňa, který tak pečetil vítězství Liberce 6:4.

Související články

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.