BK MLADA BOLESLAV
5. 1. 2015 | Vojtěch Balon

Junioři si smlsli na Pardubicích, Volf zaznamenal hattrick

37., pondělí 5. 1. 2015
Ml. Boleslav - Pardubice MBL - PCE
M l. B o l. – Mladoboleslavská juniorka má za sebou další vítězný zápas, před domácími příznivci svěřenci trenérů Křivohlávka a Žabky porazili Pardubice vysoko 5:0. V úvodní dvacetiminutovce byli o fous lepší Bruslaři a jako jediný se v ní prosadil domácí Průšek, zatímco v prostřední periodě byl k vidění vyrovnanější průběh. Po čtyřiceti minutách platil stav 1:0. Třetí třetinu jasně ovládli Středočeši, Lukáš Volf stihl během 16 minut vsítit hattrick, vstřelený gól si do statistik připsal také Matěj Hes.
Ml. Boleslav: Růžička – Mašek, Tůma, Kurka, Hes, Žalud, Bernad, Červinský – Průšek, Němec, Kotala – Poljanyčka, Pätoprstý, Podsedníček – Brzák, Borovec, Pořízek – Volf, Motloch.
Pardubice: Husár – Franc, Budík, Horyna, Bažant, Adam, Nedbal – Chvojka, Havrda, Barkoći – Kusý, Hlaváček, Pipek – Kysela, Krajňák, Panna.
Branky a nahrávky: 10. Průšek (Podsedníček, Pořízek), 41. Volf (Brzák, Kotala), 43. Volf (Kotala, Bernad), 51. Hes (Podsedníček, Pätoprstý), 57. Volf (Brzák). Rozhodčí: Horinek – Charvát, Žídek. Vyloučení: 4:7, navíc Borovec a Bernad (oba MBL) 10 minut OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 39:20. Průběh utkání: 5:0.

Komentář

Do zápasu sedmého kola nadstavby vstoupili aktivněji Středočeši, kteří navíc po třech minutách dostali výhodu přesilové hry. Kurka ani Hes však nemířili přesně. V sedmé minutě se do dobré šance dostal Jakub Kotala, ale trefil pouze výstroj připraveného Husára. Pardubičtí Budík a Kusý se ocitli ve skvělých palebných pozicích, ale ani jeden z nich nemířil mezi tři tyče a ke slovu se dostalo klišovité pravidlo nedáš – dostaneš: V čase 9:42 se před pardubickým gólmanem nejlépe zorientoval Milan Průšek a nekompromisní dorážkou otevřel skóre. Pokud nepočítáme solidní šanci Pipka, kterou Jan Růžička bez problémů lapil, v první třetině se už nic důležitého nestalo.

Prostřední dvacetiminutovka začala znovu náporem Bruslařů, domácí dokonce dostali k dispozici početní výhodu. O tu však vzápětí po faulu Bernada přišli. Nehrál se příliš atraktivní hokej, boj se přesunul hlavně do středního pásma a do okolí mantinelů. Ve 33. minutě ukončil letargii Ondřej Panna, ale na Růžičku si z pravého kruhu nepřišel. Hosty tato šance nabudila, o chvilku později si vypracovali další slušnou možnost – závar na hranici svého brankoviště však domácí gólman ustál. A protože gólem neskončily ani střely Kurky, Motlocha, Němce a Kotaly, šlo se po dvou periodách do kabin za stavu 1:0.

Zatímco v úvodních čtyřiceti minutách byl k vidění spíše defenzivní hokej, v závěrečné periodě si Bruslaři otevřeli střelnici. Krátce po úvodním buly se prosadil Lukáš Volf, což značně otupilo snažení Perníkářů. Ten samý hráč, Lukáš Volf, rozradostnil povedenou střelou hrstku mladoboleslavských příznivců už o další dvě minuty později, a když v 51. minutě překonal nešťastníka Husára v přesilovce Matěj Hes, zdálo se být definitivně rozhodnuto. Finální podobu výsledku určil a svůj hattrick dokonal krátce před koncem Lukáš Volf, Bruslaři tak porazili ČSOB Pojišťovnu vysoko 5:0.

Související články

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.