BK MLADA BOLESLAV
5. 9. 2014 | Josef Zdobinský

Od lídra z Vítkovic nedostali junioři šanci

5., pátek 5. 9. 2014
Ml. Boleslav - Vítkovice MBL - VIT
M l. B o l. – Junioři Bruslařů mají za sebou druhý domácí zápas s Vítkovicemi. V bitvě bohaté na vyloučení (dohromady jich bylo sedmnáct) obdrželi od lídra soutěže čtyřgólovou nadílku. Bruslaři se sesypali po druhém obdrženém gólu.
Ml. Boleslav: Růžicka – Tůma, Čermák, Hes, Kurka, Žalud, Bernad "C", Šťáva, Červinský, Průšek, Kotala, Sedmík, Pätoprsty, Podsedníček, Brzák, Borovec, Pořízek, Volf, Ďurač, Klečka, Sonnek.
Vítkovice: Wanecki – Adamík, Demel, Puzič, Charvát M. "C", Charvát A., Rudl – Ballner, Rimmel, Gřeš, Illéš, Česlík, Kafka, Blahuta, Kuťák, Ollender, Csomor, Sysala, Jáchym, Gelnar.
Branky a nahrávky: 15. Illéš (Puzič), 34. Adamík, 34. Ballner (Sysala, Rudl), 52. Rudl (Adamík, Ollender). Rozhodčí: Jílek – Frodl, Charvát. Vyloučení: 7:10. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 23:39.

Komentář

Utkání přitom Boleslav nerozehrála vůbec špatně. Byla aktivnější a dokázala si vypracovat i jistou územní převahu. Jen nějaká vyložená šance s gólem jejich výkonu v první třetině chyběla. To Steel dokázal z minima vytěžit maximum. V patnácté minutě, krátce po jednom z mnohých vyloučení na obou stranách, si najel Jakub Illéš před Růžičkovu branku a chytře posunul puk za jeho záda – 0:1. Po gólu se ujmuli aktivity hosté, ale ani Bruslaři se nevzdali a snažili se alespoň o vyrovnání.

Do druhé třetiny vstoupili domácí junioři opět aktivně. Bylo zřejmé, že je trenér Kadeřábek o přestávce za inkasovaný gól asi nepochválil, ale určitě se je snažil pozitivně nabudit. Bruslaři se snažili, a i když měli díky hromadě vyloučení spoustu možností pro vstřelení branky, nebyli toho schopni. V tomto utkání bylo prost práno hostům. Těm se ve třiatřicáté minutě povedlo dát i druhý gól. Vojtěch Adamík zachytil domácí rozehrávku a po samostatném průniku zavěsil puk za Růžičkova záda podruhé – 0:2. Neuběhla ani minuta a hosté se radovali znovu. Do zcela odevzdané obrany domácí obrany vjeli Adamík s Davidem Ballnerem a druhý jmenovaný završil pohromu domácích ve druhé třetině - 0:3. Pak už bylo o vítězi de facto rozhodnuto. Vítkovice byly všude a Boleslav jen dohrávala.

Třetí třetina už se nemusela ani hrát. Boleslavští junioři působili chvílemi až moc odevzdaně. Krom toho si ubírali síly zbytečnými hrami v oslabení. Když jednou dovolili domácí hostům jít do přesilovky pěti proti třem, přímo se nabízelo, aby Vítkovice dokonaly nešťastný den domácích „borců“. A ten také přišel. Adamík nahrál puk volnému Dominiku Rudlovi, který jej zavěsil do domácí sítě počtvrté a naposledy. Ve zbytku utkání se kromě několika dalších vyloučení už nic nedělo a Vítkovice se zaslouženě mohly radovat ze tří bodů.

Související články

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.